Доцент Томова/София - фетална морфология-мнението Ви?

  • 5 794
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте, скоро имам час за фетална морфология при д-т Томова, имате ли впечатления?
Поздрави

# 1
  • Мнения: 2 108
Имам-прекрасни спомени и съм доволна ,че отидох.
Почувствах се  много добре след прегледа, успокоих се, все едно не стъпвах по земята. Сигурна съм ,че ще останеш доволна Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 447
Фенка съм й Grinning Много мила и усмихната жена, гледа много подробно и ти обяснява всичко, което вижда. Може би около час ме гледа, видя пишката на бебчо и въобще, много ми олекна след прегледа Laughing  

# 3
  • Мнения: 293
Аз също съм много доволна от прегледа при нея - много подробно ми обясни всичко и показа на екрана беше права и за пола на децата. След прегледа се чувствах много по-спокойна и не си мислех вече разни глупости за децата. 

# 4
  • Мнения: 2 663
Подкрепям всичките мнения до тук-страхотен професионалист и много мил човек

# 5
  • Мнения: 429
Пусни търсачка, има много постинги за нея в различни теми. Аз съм писала няколко пъти, но за доброто трябва да се благодари всеки възможен път - тя е чудесен, търпелив и ведър човек, освен, че е добър специалист и обяснява подробно всичко и не се дразни, когато питаш.   bouquet

# 6
  • Мнения: 747
Доц. Томова е наистина изключителен пофесионалист, и много мила и човечна. При това, освен че прави фетална морфология, прави и фетална ехокардиография- тя е един от най-добрите специалисти- кардиолози. Знам, че наскоро и се роди внученце/мъж/- да и е живо и здраво!  bouquet

# 7
  • Мнения: 694
Ходих при нея на преглед в Св. Лазар. Каза ми, че бебо е с малоформация на сърцето и трябва да го види още веднъж. Аз обаче посетих и в 3-та градска още един кардио лекар, за да си каже и той мнението. Е оказа се, че няма такова нещо. Но това което ми направи впечатление, че Томова се скъса да ми звъни по телефона да провели какво става. Сега чака да и се обадя след като се роди бебето, за да разбере как е.
Наистина малко са лекарите като нея които не им е все тая какво става с пациентите си.

# 8
  • Мнения: 678
Аз останах много доволна от прегледа,въпреки че не ми пусна 3Д.За мен беше важно бебчо да е наред,така че много съм доволна.Всичко ми обясни и показа на мен и на таткото

# 9
  • Мнения: 658
Чувала съм и съм чела само хубави отзиви за доц. Томова. Аз също имам час за преглед при нея скоро.
Личното ми мнение за феталната морфология е, че първия път е желателно да я направиш при Мазнейкова или Томова, защото те са наистина най-добрите специалисти в това. Аз обаче намирам съществена разлика между двете и бих искала да разбера дали и вие мислите така. Д-р Мазнейкова е специалист гинеколог и тя е най-добрата при диагностицирането на малоформации по плода в 19 - 22 г.с. и физиология на женските органи (разположение и състояние на плацентата, количество на околоплодната течност и т.н.). Докато доц. Томова е специализирала в детската педиатрия и тя е незаменима, когато искаш с детайли да проучиш какво е състоянието на бебчо в момента и как ще се развие до момента на раждането. Тя е по-полезна за преглед от 6-ия месец нататък, когато всички структури и органи на бебчо са вече развити и доц. Томова може да "навлезне" в детайли за физиологичното му състояние. Тоест ако Мазнейкова гледа по-мащабно за да отговори своевременно и с максимална точност на въпроса има ли и какви са малоформациите у фетуса, то Томова е най-способна да детайлизира за да ти отговори на въпроси от рода: как се развива сърдечната дейност на плода или пък има ли заешка устна или цепнатина на ушенцето.
При мен нещата се развиха така, че след БХС се наложи да правя и амнеоцентеза. По същото това време вече имах записан час и при Мазнейкова, но тъй като Слава
Богу! резултатите ми от мнеото бяха добри се отказах да ходя на нея. Вместо това реших да отида при доц. Томова за да се уверя на един по-късен етап дали всички органи на детето ми се развиват нормално.

# 10
  • Мнения: 429
Чувала съм и съм чела само хубави отзиви за доц. Томова. Аз също имам час за преглед при нея скоро.
Личното ми мнение за феталната морфология е, че първия път е желателно да я направиш при Мазнейкова или Томова, защото те са наистина най-добрите специалисти в това. Аз обаче намирам съществена разлика между двете и бих искала да разбера дали и вие мислите така. Д-р Мазнейкова е специалист гинеколог и тя е най-добрата при диагностицирането на малоформации по плода в 19 - 22 г.с. и физиология на женските органи (разположение и състояние на плацентата, количество на околоплодната течност и т.н.). Докато доц. Томова е специализирала в детската педиатрия и тя е незаменима, когато искаш с детайли да проучиш какво е състоянието на бебчо в момента и как ще се развие до момента на раждането. Тя е по-полезна за преглед от 6-ия месец нататък, когато всички структури и органи на бебчо са вече развити и доц. Томова може да "навлезне" в детайли за физиологичното му състояние. Тоест ако Мазнейкова гледа по-мащабно за да отговори своевременно и с максимална точност на въпроса има ли и какви са малоформациите у фетуса, то Томова е най-способна да детайлизира за да ти отговори на въпроси от рода: как се развива сърдечната дейност на плода или пък има ли заешка устна или цепнатина на ушенцето.
При мен нещата се развиха така, че след БХС се наложи да правя и амнеоцентеза. По същото това време вече имах записан час и при Мазнейкова, но тъй като Слава
Богу! резултатите ми от мнеото бяха добри се отказах да ходя на нея. Вместо това реших да отида при доц. Томова за да се уверя на един по-късен етап дали всички органи на детето ми се развиват нормално.

На твое място не бих си спестила ходенето на лекар. Знам колко е неприятно. Когато моята гинеколожка ми даде телефона на Томово и ми каза да отида хич и не исках, но го направих. Е, втори и третия път отидох с желание  Simple Smile защото е адски приятна жена и много добре обяснява, а аз съм параноичка ... признавам. Та исках да ти кажа, че ако се бях поинтересувала по-рано от форума, сигурно и при Мазнейкова щях да отида  Grinning А третият път при Томова беше когато дъщеря ми навърши един месец. Жената ме записа и ни прегледа всички органи + общо състояние - външен преглед. Още като ме записваше каза, че от този преглед няма полза, защото още при бременноста се вижда състоянието на организма. Имало значение само за сърцето, защото ... не помня медицинския термин,но един клапи заработвали след раждането ... Желая ти лека бременност   bouquet 

# 11
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
мама Kabiv е права че има разлика между двете лекарки и в техните специализаций и затова аз отидох на консултация и при двете ...останах доволна от прегледите и отношението ...струва ми се само че апарата при Мазнейкова е по-добър

Общи условия

Активация на акаунт