Рецепти с трюфели

  • 5 759
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 892
Някой приготвял ли е нещо с трюфели?

Гледах веднъж Джейми прави омлет с трюфели, но за друго не се сещам. Благодаря предварително!

Последна редакция: сб, 21 яну 2017, 14:15 от Eva111

# 1
  • Мнения: 158
Ева, приготвяла съм паста със сметанов сос и отгоре черен трюфел - хареса ми, но много повече си паднах по най-обикновени бъркани яйца с настърган отгоре трюфел. Няма такава вкусотия и лично за мен е много по-добре от пастата Simple Smile

# 2
  • Мнения: 892
Мерси, Ванила, ще го пробвам, мен ме притеснява дали трюфелите са качествени - нямат почти никаква миризма

# 3
  • Мнения: 2 774
Трюфели може да добавиш на много храни - таратор, ,плодова салата  (вместо орехи-ситно нарязан трюфел), може на шопска салата...но на мен лично към шопска не ми допадна, към варен ориз, към качамак (преди да залееш с препърженото масло слагаш трюфелите) , споменатите по горе яйца, към топени сирена, спагети със сметанов сос и св пушено или пиле към студени  сандвичи с топено сирене,  към печени стекове, пържоли....Пробвах и върху пица, но не ни допадна.
На нас най-добре ни пасва към таратора, плодовата салата, спагетите и към топените сирена.
Ето рецепта за топените сирена. Когато слагам трюфел на гювечетата пропускам синьото сирене- за мен се "бият".
Все се каня да направя прясна паста с наситнен трюфел в нея, но засега си оставам само с каненето. Мисля, че би стоял добре и на шоколадов ганаш,, шоколадов крем ....но не съм пробвала.
В хладилника имам и бурканче с нарязани трюфели залети със сгорещено олио, слагам на препечени филийки, на печено пиле....

Последна редакция: чт, 26 яну 2017, 10:50 от polly

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
polly суров ли слагаш трюфела към таратора и шопската салата?

# 5
  • Мнения: 2 774
Да.
Всъщност навсякъде суров се слага.  При топлите ястия се слага най-накрая след изваждането от фурната за 10-тина мин, ако е възможно под капак за да се.... хм, "обедини" с ястието. Дано го описах правилно, хич ме няма в обясненията  Blush.
П.п.  Прочетох стария пост, че отдавна го писах та:
Пробвахме с шоколад,  направихме близалки с детето -  хич не ни допадна  Laughing.
Правих и хляб с накиснат в олио трюфел. Чудех се къде да го вложа, че беше над 8месечен.
Добре беше ( тук вече мина термична обработка)

Последна редакция: пт, 19 май 2017, 18:34 от polly

# 6
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 497
 Аз добавям трюфел към пастета от пилешки дробчета,който си приготвям.Чудесно се допълват.
Килограм пилешки дробчета
100 мл водка
2 стръка стар лук
100 гр краве масло
2 с.л. бренди
1 ч.л. сушена салвия
200 мл течна сметана
сол на вкус

Общи условия

Активация на акаунт