Гърчове - как изглеждат?

  • 982
  • 5
  •   1
Отговори
Майчета, имам един може би малко глупав въпрос, но ви моля за отговор. Как изглежда бебе, ако има гърчове? Личната лекарка каза, че това били повтарящи се движения, така ли е? Благодаря ви много и предварително за отговорите.

# 1
  • София
  • Мнения: 9 850
Здравей.
Доколкото те разбрах,въпроса ти не е за температурен гърч,а за неврологичен/не съм сигурна дали правилно се изразих/,Буби получи такъв малко след раждането в ръцете ми.Тя посиня в лицето и крайниците и спря да диша,като че ли се е задавила.След това е получила още няколко такива в интензивното отделение.Не съм сигурна дали "повтарящи се движение" е равносилно на гърч.Ако можеш напиши повече за това състояние,за да получиш адекватен отговор.За съжаление доста мами тук са запознати с гърчовете. Cry

# 2
Става въпрос за следното - когато е превъзбуден вечерно време трудно заспива и в полусънено състояние започва да мята глава - например върти я на ляво на дясно по няколко пъти, като го прави бързичко. Това се повтаря и през нощта, когато се поразсънва....
Снощи например, когато го оставих в леглото, обикновено заспива на ръце, се въртеше и с телцето в двете посоки, сякаш не може да си намери място.
Вие имате опит, за съжаление Sad и реших да попитам, това според вас гърчове ли са или не?

# 3
  • София
  • Мнения: 9 850
Аз лично /слава Богу/от раждането на Буби не съм била свидетел на гърч.Не мога да дам компетентно мнение,но не мисля ,че това което описваш е гърч,а просто реакция на поизнервено бебче.Пък и не мисля,че който и да е педиатър ще отмине само с констатация един гърч,поне би ви изпратил при специалист.Ако си толково притеснена,защо не се консултираш с невролог?Но аз не мисля,че имаш основание за притеснение. Peace

# 4
  • Мнения: 3 537
Не,това не може да е гърч. Naughty

# 5
  • Мнения: 534
Такива движения извършват децата от Домовете.Може би на твоето дете му липсва внимание? newsm07 newsm07 newsm07

Общи условия

Активация на акаунт