Малки зърна на гърдите, е, и?

  • 3 212
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Мами, как се справяте с храненето на малките бозайници, ако са ви малки зърната на гърдите?
Изпомпвате млякото и после със спринцовка или шише?
Ползвате силиконови шапчици (извинете, ама не знам българското им наименование)?
Или карате директно на изкуствено мляко?

# 1
  • Мнения: 5 370
Мами, как се справяте с храненето на малките бозайници, ако са ви малки зърната на гърдите?
Изпомпвате млякото и после със спринцовка или шише?
Ползвате силиконови шапчици (извинете, ама не знам българското им наименование)?
Или карате директно на изкуствено мляко?


Ми аз не мога да се похваля с особено големи зърма плюс че са и леееко плоски. НА мене лично ми помагаше малко изпомпване на кърма преди да дам да яде-така и зърната някак си "настръхваха", и кърмаъа слизаше. Силиконови накрайници не съм ползвала, но то пък и аз съм една злощастна кърмачка , та....няма накъде повече. Tired

# 2
  • Мнения: 3 591
Мами, как се справяте с храненето на малките бозайници, ако са ви малки зърната на гърдите?
Изпомпвате млякото и после със спринцовка или шише?
Ползвате силиконови шапчици (извинете, ама не знам българското им наименование)?
Или карате директно на изкуствено мляко?

Лиске, бебето не суче от зърното мляко:) Затова и какво е то не е от особенно голямо значение. Дори с плоски (т.е. липсващи) зърна се кърми успешно

бебето суче ареолата(тъмното нещо около зърното) и притискайки я с устни изкарва от там млякото -т.е. всичко на около 2.5см от зърното му е вътре в устата. колко е голямо зъното няма значение - то не се "ползва" за извличае на млякото

# 3
  • Мнения: 2 567
Подкрепям Деси  Peace
В кърмаческия форум има много теми на майки, които дори с плоски зърна са успявали с кърменето. А това, дали са малки или големи няма значение.  Wink

# 4
  • САЩ
  • Мнения: 323
Първо си отговори на въпроса искаш ли да кърмиш. Проблема не е в малките зърна, а във внушението, че с такива зърна е трудно/невъзможно да се кърми. Айде пак да цитирам любимата си статия за предразсъдъците спрямо кърменето:
"Колкото и странно да изглежда на некърмили хора, за детето зърното е просто точка, от която изтича млякото. Ако то суче в правилна поза, зърното е разположено на нивото на мекото небце и самото то не участва в сукането. Детето не суче зърното, а кръгчето около него – ареолата, масажирайки я, изцеждайки я с език."
Не съм правила нищо специално, освен да се науча да поставям бебето правилно на гърдата. Употребата на силиконови накрайници може да попречи на научаването на бебето да суче, мисля, че е добре изобщо да не се посяга към тях.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
[desi] - това си е точно така, но съм виждала зърна, кат' биберони  Shocked...Вярвам, че на бебето му е по-гот да суче от такива Wink

Аз съм с малки зърна и верно съм пишман кърмачка  ooooh!, но не съм ползвала никакви накрайници, нито съм се цедяла предварително. То за бебето нямаше, камо ли да цедя...
Обаче въпреки кратковременния стаж на кърмачка си взех болките  Tired от това свещенодействие.
Мажех се само с Гармастан.

# 6
  • Мнения: 5 299
Лиска, ти роди ли ве4е? Party

# 7
  • Мнения: 2 274
   Аз въобще нямах зърна / както ги наричате - плоски / и преди да родя се притеснявах как ще суче малкия!  В началото опитах от любопитство със силиконов накрайник, но беше много неудобно и се отказах! Слава Богу малкия нямаше проблеми със сукането, а и аз имах кърма за две! Дано и сега е така!
   От моя опит знам, че големината на зърното няма значение! Дерзай и успех с кърменето! Дано имаш достатъчно кърма!  newsm10

# 8
  • София
  • Мнения: 39 745
Аз също нямай кой знае какви зърна, но постепенно се пооформиха малко към края на бременността. След това Дияна зато почна да суче всичко си беше нормално. Имах приятелка, която се оплакваше от същия проблем, та даже казваше, че едва ли не зърната са и вдлъбнати. Нямаше проблем с храненето на дребния.

# 9
  • там край реката
  • Мнения: 153
Моите са вдлъбнати,но се оказа че това не е проблем за бебето.Проблема беше в запушените ми канали.Не можах да кърмя,но пожелавам на всички успех в кърменето на дечица  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 737
И аз съм със съвсем плоски зърна, това не е причина да не се кърми, нито пък да се дава кърмата с шише. Аз кърмя с шише по други причини и не ти го препоръчвам. Между другото от както кърмя, около месец нормално и около 8 месеца с помпа, вече имам зърна и съм много секси! Joy

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 095
Големината на зърната не влияе на кърменето. Една от сестрите в болницата опитваше да помогне при хлътнало зърно с няколко пъти изпомпване с ръчна помпичка и след това слагаше бебето, от разкази на познати знам, че акушерките действат с пръсти. Зорта е устата на бебето да обхване повече от "градинката" около зърното.

# 12
  • Мнения: 3 447
Не мисля, че е проблем. Мойте бяха малки... когато изобщо се виждаха Confused Но не са ми създали никакъв проблем с кърменето. Е, сега вече след толкова кърмене съм се сдобила най-после със зърна Blush

# 13
  • Мнения: 191
Здравей,
аз съм с много малки зърна (не са вдлъбнати) и в интерес на истината винаги съм смятала, че това е предимство.
Струва ми се,не твърдя че е така, че е по-лесно на бебето да засуче докато е малко. Никога не съм ползвала силиконови накрайници.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Малки или плоски? Това са различни неща. И двете обаче не са пречка за успешно кърмене.
Аз съм по-скоро с малки зърна (съвсем не са като "биберони"Grinning), но си кърмя... Деси и Съмър са дали добро описание - формата и големината на зърната съвсем не са проблем за кърменето.
И - ти роди ли вече? Grinning

Общи условия

Активация на акаунт