Пренасяне на количка от Щатите

  • 579
  • 4
  •   1
Отговори
  • София/Център
  • Мнения: 136
Харесала съм една (лятна http://www.kolcraft.com/product.aspx?id=112&&shopby=category ) количка и едни познати могат да ми я донесат като си идват от Щатите. Въпроса ми е могат ли да ми сложат някаква такса за количката в самолета, нещо като за extra lugagge примерно. Въобще колко трябва да е багажа за да няма такса, количката в куфара ли трябва да е или и аз незнам, не ми се иска таксата да ми излезе по-скъпа от количката  Wink. Можете ли да ми помогнете с достоверна информация, изобщо не съм наясно със ситуацията, много ви благодаря  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 9 963
Може да сложат такса свръх багаж, ако надвишава допустимите килограми. Провери авиокомпанията, с която ще си идват колко кг дава. Преди време бяха 36 на човек за презокеанските полети, но напоследък чувам, че някои авиокомпании са намалили кг.
Освен това провери дали се плаща мито за подобна покупка. Ако да, и са с малко дете могат да кажат, че това си му е количката. Ама все си мисля, че няма подобен проблем.

# 2
  • Мнения: 2 142
Lana, те е посъветвала добре. Доколкота зная обаче тези стоки се обмитяват, така, че да не я носят в кашон, а да я разопаковат и да направят едно кръгче по асвалта да и се напрашат малко колелетата, поне на наши приятели така им я донесоха, всички упътвания бяха прибрали в багажа  Laughing

# 3
  • Мнения: 2 467
Нашата количка ни я донесоха от Щатите (и столче за кола, и люлка, и шезлонг, и бънджи  Mr. Green ). Не са плащали мито, просто беше разглобена и не в кашон. Тъй като е огромна, не беше в куфар, а увита в някакво си там летищно опаковъчно фолио.
Тази която си харесала е малка, така че и в куфар ще се събере. както  michel ти е казала, да тръкнат гумите и ха да докажат че е нова  Wink

# 4
  • София/Център
  • Мнения: 136
Много ви благодаря момичета   bouquet Hug. Понеже ми е малко сложна комуникацията с тези които ще ми я носят (роднини са на моя приятелка) исках да знам всичко предварително, явно няма да има проблем. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт