Искам да кажа ... (109)_13.02-19.02

  • 79 047
  • 865
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 14 991
Размазала съм се и не ми се става, толкова умора как съм я събрала?
Изобщо не харесвам гоблени. Рали,  моят син и той кара баща му да му шие Grinning
Лято,  да е здрав мъжът ти.

# 601
  • Мнения: 2 622
Не мога да шия, но имам шевна мишна - купих си я да може мама като ми дойде на гости да ми позашие това онова  hahaha Преди бая годинки тя ми уши и абитуриентската рокля, на нейната крачна машина.
Честито на всички имащи повод!

# 602
  • Мнения: 1 207
А изкуството на гоблените никога няма да го разбера. Не ме привличат нито изработката им, нито самите те като украса. Малко ме е срам пред почитателите им, но ще си призная, че ги намирам за доста грозни Blush Ама аз съм така с повече стари женски изкуства - недоумявам припадъците по всякакви миля, ковьорчета и други плетива, бродерии и т.н. Много ми е далече това, много.
Точно моето мнение. Което е жалко всъщност, защото иначе звучи като занимание тъкмо като за мен - къртовски труд, много търпение, но нула творчество и мисъл (да цитирам Сбъдваща).  

Иначе не съм ептен вързана в ръцете. Майка ми шиеше едно време, покрай нея закачих туй-онуй. Мислех да си купувам шевна машина, що пари дадох за скъсяване на пердета и пр. елементарни работи, дето бих могла да си ги свърша сама. Но това беше като се нанасях в апартамента, мина й момента на шевната машина.

Творческите ми напъни в момента се изразяват в това да спретна някой хелоунски или карнавален костюм за детето. Радвам се, че приема да импровизираме, защото костюмите, които продават, са ужасно качество, отделно, не си струва за едно носене да се дават 20-30 евро.

Честит рожден ден на Летния мъж!

# 603
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
А изкуството на гоблените никога няма да го разбера. Не ме привличат нито изработката им, нито самите те като украса. Малко ме е срам пред почитателите им, но ще си призная, че ги намирам за доста грозни Blush Ама аз съм така с повече стари женски изкуства - недоумявам припадъците по всякакви миля, ковьорчета и други плетива, бродерии и т.н. Много ми е далече това, много.
Точно моето мнение. Което е жалко всъщност, защото иначе звучи като занимание тъкмо като за мен - къртовски труд, много търпение, но нула творчество и мисъл (да цитирам Сбъдваща).  


И моето мнение. Някак си ги приемам за тотална отживелица, не знам. Всъщност никак не ме вълнуват.

# 604
  • Мнения: X
А изкуството на гоблените никога няма да го разбера. Не ме привличат нито изработката им, нито самите те като украса. Малко ме е срам пред почитателите им, но ще си призная, че ги намирам за доста грозни Blush Ама аз съм така с повече стари женски изкуства - недоумявам припадъците по всякакви миля, ковьорчета и други плетива, бродерии и т.н. Много ми е далече това, много.
Масовият гоблен и на мен ми е близо до кича или много твърде старомоден. Има, разбира се, много красиви съвременни изображения, но като се замисля, и аз бих ги закачила на стената си като репродукция или нарисувани, не и ушити. (бих видяла с удоволствие черно-белият вариант на Климт).
За плетивото - да, плетените покривки на бабите ни, бродираните възглавнички на майките ни - изкуство само по себе си, но остаряло, демоде и на ръба на кича в наши дни. Плетените бебешки жилетчици и терлички - селско, та дрънка. Но плетиво, приложено по този начин (в снимките по-долу) как стои според теб? Ще ми е интересно да прочета мнението ти.

Скрит текст:













Последна редакция: пт, 17 фев 2017, 21:21 от Анонимен

# 605
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 139
Ох, аз седя и се притеснявам.
Чакам големите деца на вечеря, трябваше да дойдат в 19.30, но синът ми точно тогава се обади, че детето закъснява от училище, чакат го и като дойде, ще тръгнат.
Душата ми вече на копче се е свила, но не искам да се обаждам, да не ги напрягам и притеснявам.
Аз лично много мразя така да ми се обаждат през две минути да ме питат "какво става?". И затова стискам, обачеее много нервно взе да ми става.
Дано чакането свърши скоро и да съм се притеснявала напразно.
А хем съм се зарекла никога да не се притеснявам предварително. Ама нА, не мога, само на думи съм силна.

# 606
  • Мнения: 4 188
И аз много обичам плетива, мильота, гоблени. Имам разкошна колекция от бабите и майките, уникални неща. Иначе, в реала плета само на една кука и шия с губерката newsm48. Толкова съм пристрастен, че три дни не мога да се въздържа newsm48, изпадам в отчаяние newsm45. Докторът иска стерилен матриал, след три дни въздържание, за изследване newsm78 ooooh! Очила само на Рей бан нося, дебна промоции, или Базар бг.

# 607
  • София
  • Мнения: 5 941
Сбъдваща, много красиви неща Heart Eyes Харесва ми всичко. Аз харесвам плетива - дрехи, шалове, шапки, чанти, покривки за легла. Има страшни неща в нета с много модерен дизайн. Въобще много харесвам ръкоделието, което може да се употребява, носи, а не просто да събира прах по шкафовете.
Аз умея да плета само на една кука. Баба ме научи като дете, а плета от преди няколко години. Но аз не съм майстор в никакъв случай. Най-голямото ми постижение е една чанта. Много се гордея с нея bowuu Иначе плета шалове /зимни, летни/ и шапки. Обаче аз плета само по модел. Не мога да измислям и затова показаните от Сбъдваща бижута, за мен са недостижими за плетене. За тези неща трябва фантазия, а аз нямам.
Светалчо, ако детето ползва транспорт, често се случва забавяне заради задръстването. Ще си дойде детето.

# 608
  • Мнения: 4 785
Аз чакам мъжът ми от фитнес, че беше изпекъл в работата, да разкара стреса малко и направих за вечеря... е няма такава бърканица, не знам дали ще ни хареса, пълна измишльотина. Имах месо за готвене - свинско и нулево желание за готвене на манджа. Затова го смлях в робота, изсипах една консерва червен боб (мислех, че е като една на Лидл от мексиканската седмица - с един пикантен сос, ама не беше, само боб) + няколко яйца и здрасти "бъркани яйца". Като го проверя дали е ядливо ще споделя.

# 609
  • София
  • Мнения: 17 142
Светълчо  Hug
И аз тази вечер чаках мъжа ми да се обади, че е пристигнал във Велинград при свекърва ми, много се забави и се притесних и аз. Като се обади, каза, че пътят е бил ок, но излизането от София е било цял час, 20 минути висял на един светофар. Та спокойно, всичко е наред!

# 610
  • Варна
  • Мнения: 6 281
Светалчо, и аз така чаках днес!  Hug Въобще много мразя да чакам и винаги се притеснявам, когато някой е на път, особено.
Девойката излезе сутринта за училище и се прибра преди малко. Събраха се в приятелка след училище.
Само два пъти звъннах.   Rolling Eyes

# 611
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Изпратих родата, наспортувах се,ошетах и съм полужива  Crazy.Утре-продължението на РД с децата  и майките,и после само с децата.
Сбъдваща,много красиви неща си показала  Peace.
Имам плетени на една кука покривки от едната ми баба  Heart Eyes.Понякога ги ползвам,пазя си ги. Мама също плетеше преди.Сега предпочита да ходи по екскурзии  Whistling. Аз -мога на 2 куки,сякаш...можех. Шиенето-минималистично.Копче за пришия,нещо мъничко да подшия на ръка,ама не ми се получава много красиво  Crazy.
Вчера синковецът на връщане от училище ми се хвали,че 2 часа предял в училище. Аз чувам:пърдял"  Shocked и като зейнах...отнесе скандала детето  Embarassed. В крайна сметка се оказа,че бродирали,на панамен плат  Laughing.
И друго щях да казвам,ама тия дни ви поизпуснах  newsm78.
Светалчо,   Praynig,всичко ще е наред. И аз много се притеснявам, а хич не обичам да ми звънят и да питат:какво става. Свекърва ми е така. Пет минути да се забавим и звъни.Хем се извинява,хем гласът й трепери.За това се старая да й се обаждам, ако знам че ще закъснеем и се дразня на сина й, че й се подиграва за постоянното й безпокойство.  Twisted Evil
Ей,Григор не я съблече тази тениска  Crossing Arms.Късметлийският екип,явно  Peace!

# 612
  • Мнения: 39 047
Браво, Сбъдваща!
Светалчо, дойдоха ли гостите? Дано вече си спокойна. И моята щерка ми скрои вчера един подобен номер. Звъни че се прибира от училище, а аз по същия път в обратната посока не я видях. Поне 10 пъти й звънях, а тя не си вдига телефона. После се оказа, че не е включила звука, а се прибрала по друг път, за да види бебета кученца.

# 613
  • Мнения: 6 666
Това със звука на телефона, който е изключен ми е докарвал пред инфарктно състояние Rolling Eyes
Моят син какъвто е разсеян ме е побърквал, един път мислех да звъня в полицията, той човека бил на театър Rolling Eyes

# 614
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 766
Мога да шия и да плета. В училище в часовете по трудово сме бродирали, вярно, елементарни неща.
Най-красивите гоблени видях в Сарагоса - в музеят на една църква. Бяха над 200-годишни, а цветовете  грам не бяха избледнели. В началото мислех, че това са картини, но като се зачетох в информацията - подробно бяха описани материите, колко бода има, каква плътност са конците и пр. Най-малкият гоблен бе с размери 6 х 2 метра, имаше и доста по-големи.

Общи условия

Активация на акаунт