да ви разкажа случка за начина, по който се запсива в градина!

  • 3 262
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
здравейте, мили мами! искам да ви разкажа една истинска случка на моя майка колежка за записването на детенцето й за градина.
отивам онзи ден на работа иколежката ми бясна. понеже градианта им елитна разбрах, че щяла да пуска връзки, ама яки , за да влезе детето й в градина. само, че........  #Crazy #Crazy #Crazy
как са се случили нещата: подала тя молба още миналата година, както и аз направих, защото ми казаха, че е ужасен наплив. newsm78 newsm78 детето й се оказало 38 в списъка, а те приемали 40деца. само, че като отишла да види тази година преди 3дни й казали, че не може да й гарантират детето да е вътре, а и официалните списъци не били излезли. от друга майка-нейна съседка тя разбрала, че е подала молба преди СЕДМИЦА САМО! newsm78 , но детето й е вероятно прието, защото.... /ето тук иде и важния момент/ й казали, че ако закупи нов компютър - детето й може би ще е прието. та, колежката бясна се обжда на "връзката" си - вдига ужасен скандал, казвайки, че ще прати жалба, където трябва, но връзката й разправя, че на събралия се преди време съвет на директори на детски градини подобно е било изказването на други директори: ще извадим списъците чак към юни, щото може да дойде някой родител спонсор и .......... да вземем неговото дете #2gunfire #2gunfire #2gunfire
е, та кажете ми какъв е смисъла тогава от подаването на молби, макар и те преди 100г.
е, поне за момента колежката ми се поуспокои, като "връзката" й  я помоли да не пише жалба и я убеди, че детето й ще е прието!  #Crazy #Crazy #Crazy.
е, какво да ви кажа?! ако не всеки родител има пари за спонсорство, а не може да си гледа детето, щото трябва да работи, адруги майки висят по кафетата, а децата им в градините и яслите иииии.... пожелайте ми успех - дано ни приемат в градината до нас! newsm17

# 1
  • Мнения: 1 858
Ами това е много гадно! Чиста корупция! А на тем ти пожелавам успех и дано да не се сблъскаш с същото.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Ми твойта колежка за какво всъщност се ядосва най-много? Че и е къса 'връзката' ли? Значи тя тарикатка  - няма скрупули, че ползва връзки ама не и е приятно, че някой има пари да си купи място в градината... смотана работа. Хич, нямаше и да пиша ако не беше последното ти изречение за майките по кафетата... Имаш ли идея как се приема дете в градина по средата на годината, набързо? Как ако една жена няма работа в момента в който детето и става на 3г например ще успее да си намери такава ако няма кой да и гледа детето със сигурност и кой работодател ще я чака  тепърва да му търси място в някоя градина? Ма хич не мислите ей много се дразня.
А корупцията я има ей заради такива като колежката ти.

# 3
  • Мнения: 193
Ми твойта колежка за какво всъщност се ядосва най-много? Че и е къса 'връзката' ли? Значи тя тарикатка  - няма скрупули, че ползва връзки ама не и е приятно, че някой има пари да си купи място в градината... смотана работа. Хич, нямаше и да пиша ако не беше последното ти изречение за майките по кафетата... Имаш ли идея как се приема дете в градина по средата на годината, набързо? Как ако една жена няма работа в момента в който детето и става на 3г например ще успее да си намери такава ако няма кой да и гледа детето със сигурност и кой работодател ще я чака  тепърва да му търси място в някоя градина? Ма хич не мислите ей много се дразня.
А корупцията я има ей заради такива като колежката ти.

не се ядосва, че й е къса връзката, а защото човек виси отпреди година за място така да се каже и изведнъж му визират такава причина, че ако не си плати това е.
а за майките по кафетата споко! нямах предвид това, което ти казваш, а че има майки, които се чудят с каква глезотия да си запълнят времето и затова дават децата си на градини - айде на фризьор, че на маникюр...... и като си помислиш, че заради такава се чудиш точно, когато имаш най-много работа през годината да търсиш възможност да се разправяш с разни ми ти подобни директори!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 848
ок, сега те разбирам. Знам колко е кофти чакането преди прием, минахме през това, слава Богу успешно.
Хайде, при най-добрите госпожи и лели да се паднете!

# 5
  • Мнения: 9 990
...............................................................

....................................................................................................а за майките по кафетата споко! нямах предвид това, което ти казваш, а че има майки, които се чудят с каква глезотия да си запълнят времето и затова дават децата си на градини - айде на фризьор, че на маникюр...... и като си помислиш, че заради такава се чудиш точно, когато имаш най-много работа през годината да търсиш възможност да се разправяш с разни ми ти подобни директори!

За тези случаи си има частни градини, спокойно, както и места, където гледат почасово, за единя фризьор.
На всякъде списъците с приетите деца се вадят лятото-юни или юли.

# 6
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Нищо ново под слънцето,винаги е било така и ще си остане така,просто до сега не си се сблъсквала с този проблем.Какви историиии имаме в репертоара в тази връзка,бедна ви е фантазията. Sick

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Не само в тази градина е така. Сестра ми беше подала 1г. преди племенникът да стане на 3г. и пак се оказа, че е 21-ви в списъка от 20 възможни. В околността това беше единственият вариант за сестра ми и.... стана спонсор. Истината е, че по-хубава държавна градина не съм виждала. Даже тази година ще има правят цялостен ремонт с всичките му изолации. 100% всичко пак е от спонсори, но не знам кое в случая е по-лошото- да е в хубава и поддържана градина или в мизерна, но детето да е прието по правилата, както е при нас.

# 8
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Оправи си заглавието, че го прочетох като: да ви разкажа случка за начина, по който се заспива в градина!  Joy  Joy  Joy

# 9
  • Мнения: 2 534
Ох , и нас ни чака прием , нямам представа дали изобщо да подавам молба сега .
Май е все тая , по-добре да купя направо един компютър  Wink и без това незнам тогава в кой квартал ще живеем  newsm78

# 10
  • Мнения: 22 517
И нашата история е същата.Градината е до дома ми.Понеже беше края на годината предложихме спонсорство да ни приемат-отказаха ни.Чакахме почти година да ни одобрят с молба.Като видяхме,че няма шанс,пуснах връзки.Да ама не бяха достатъчно силни.Та си чакахме още.Най-накрая намерих ама супер силни връзки и за 1 час ни приеха.Много е кофти за родителите,които чакат и нямат възможности да се уредят в дадена градина. Докато ние чакахме ред и ни казваха,че няма места,няколко деца влязоха/разбрах го  случайно/ Видях,че редовно няма да се вредим и  вкарах тогава големите връзки.Такъв е животът за съжаление.Но пък не всички деца са приети по втория начин.А това дали майката ходи или не на работа не обуславя дали детето има право да ходи на градина.

Последна редакция: вт, 02 май 2006, 12:19 от МамаДеси

# 11
  • Мнения: 3 089
ми тъй е било открай време.
в нашата ясла почти ми казаха в очите, че няма смисълда подавамдокументи сега,з ащото вече нямало мета. а иде реч за прием след една година. т.е. моето дете, например, няма да го приемат, защото на зоя приятелката, мамадеси и други такива имат връзки. в което няма нищо лошо, разбира се. но защо пък да е лошо, ако аз надцакам връзкарите с един компютър. някой имат връзки, а други пари. няма лошо в нито едно от двете. или пък срамно. щом едната страна играе 'нечестно', то и другата има това право. по-добре би било, разбира се, тези ситуации да се ограничат и да не се цакаме една с друга с пари или връзки, но понеже няма как да стане, то няма и особен смисъл от такива теми.
  bouquet

# 12
  • Мнения: 193
кофти е такова надцакване, но колежката ми включи "връзките" чак , когато разбра и тя ,ч е явно по нормалния начин не става, а и тя е подала молбата преди година. казах ми и за майка, която за да се презастрахова е отишла да подава молба, когато детето й било на 9 месеца, за да може да е от първите в списъка на набора на детенце. като отишла обаче там й се надсмели и естествено не са й приели молбата. ще станем като някъде в щатите като се роди детенце и да го записваш в университет, е , дотогава....... newsm78 newsm78 newsm78

# 13
  • Мнения: 22 517
кофти е такова надцакване, но колежката ми включи "връзките" чак , когато разбра и тя ,ч е явно по нормалния начин не става, а и тя е подала молбата преди година. казах ми и за майка, която за да се презастрахова е отишла да подава молба, когато детето й било на 9 месеца, за да може да е от първите в списъка на набора на детенце. като отишла обаче там й се надсмели и естествено не са й приели молбата. ще станем като някъде в щатите като се роди детенце и да го записваш в университет, е , дотогава....... newsm78 newsm78 newsm78
Не мисли,че само в Бг е така.Проблем с градините има в доста страни.На мен ми е много съвестно,че прескочих някое чакащо дете,но ми стана ясно,че иначе влизане няма.Дори за новата учебна година не се знаеше дали ще влезем,толкова молби бяха подадени.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
В случая не се касае за корупция... Директорката не е сложила парите в джоба си, а облагата е отишла за детската градина, за децата, за обучението им, за това градината да е елитна...
Не правите ли разлика м/у едното и другото?

Няма да си казвам мнението, че да не ме анатемосате, но приятелката ти може да даде детето си в друга градина - защо държи да е 'елитна' такава?

Само да кажа - моето дете е в частна Peace

Общи условия

Активация на акаунт