спазвате ли допустимите килограми при детските колички

  • 2 604
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 314
здравейте,майчета!имам следния въпрос:на детската количка,която купихме за бебо,пише да се използва за деца до 15 кг.вие забелязвали ли сте на вашите колички да има такива обозначения и абсолютно необходимо ли е да не се надвишават тези кг? Rolling Eyesна каква възраст горе-долу едно дете тежи 15 кг,защото количката ни е комбинирана и предполага по-дълго използване? newsm78

# 1
  • Мнения: 5 790
Да, на моята количка също пише, че макс. е 15 кг, като тази тежест може да се раздели между бебето и коша за покупки.
Вики е на 1 год и 5 месеца почти, доста едричка е и тежи в момента около 13 кг. Вече над годинката качват по 100-200 гр на месец, така че мисля, че поне 2 год - 2.5 год ще мога да я ползвам. Но пък ако надвишиш написаните килограми, едва ли ще се счупи или огъне, така си мисля аз.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 743
  Shocked за пръв път чувам.
На моята нищо не пиша, но едва ли ще и стане нещо ако детето тежи 17 или 20 кг. дори.
Като знам как товаря моята с багаж  ooooh!, сигурно отива към 20 с детето  Thinking

# 3
  • Мнения: 2 910
За пръв път чувам. Със сигурност ние сме надвишавали тези килограми. Марти е около 12 кг., но коша под количката постоянно го пълнех с покупки, но досега не сме имали проблеми.

# 4
  • Мнения: 2 956
Ами моята количка нето тегло е 13 кг...и детенце 10...и малко багажец..и кво става... #Crazy
а никъде не пише нищо  newsm78

# 5
  • Мнения: 522
На количката ни не пишеше нищо,но на шезлонга пишеше до 9кг,а дечко е вече 11.500 и си го ползва без проблем Wink

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Ами моята количка нето тегло е 13 кг...и детенце 10...и малко багажец..и кво става... #Crazy
а никъде не пише нищо  newsm78
Не става въпрос колко ти тежи количката,а до колко килограма издържа.
Абсолютно задължително е на всеки кашон в харектеристиките на количката си пише и тази опция,която явно не прави впечатление много-много и не се спазва.Повечето колички ги дават до 15кг. или до 36 месеца.Това е като вид застраховка на производителя,после да не кажеш еми тя се скъса,а видиш ли ти си бутал някой 50-килограмов човек Shocked

# 7
  • Мнения: 35 891
и аз чувам за първи път, но обяснението на Чоча звучи разумно

# 8
  • София
  • Мнения: 11 654
И аз не знам на количката ни да е написано до колко килограма е!Но пък моята щерка толкова дребна и фина върви,че скоро няма изглези да стигнем тези 15 килограма.
Иначе статистически около годинката децата са около 10 килограма.Но разбира се има и отклонения.Така че такава количка до 15 килограма,според мен става до 2 години спокойно!

# 9
  • Мнения: 415
На нашана комбинирана количка пише, че това не е товарна количка, моля да не се товари  Naughty и е до 15кг.
Бебето беше малко, но какво невероятно количество покупки товарех вътре... ooooh!
Нищо не се счупи, извози и двете ми деца  Hug

# 10
  • Мнения: 379
Гледам, но никъде не пише на количката до колко килограма. И аз мисля, че ако надвишиш кг. едва ли ще се огъне или счупи.
Но все пак няма да се правя на щангист

# 11
  • Мнения: 8 769
На никоя от количките ни не пише до колко килограма е. В зимната мога и аз да седна даже (ако ми побере Д-то де Embarassed) Mr. Green

# 12
# 13
  • Мнения: 2 956
Ами моята количка нето тегло е 13 кг...и детенце 10...и малко багажец..и кво става... #Crazy
а никъде не пише нищо  newsm78
Не става въпрос колко ти тежи количката,а до колко килограма издържа.
Абсолютно задължително е на всеки кашон в харектеристиките на количката си пише и тази опция,която явно не прави впечатление много-много и не се спазва.Повечето колички ги дават до 15кг. или до 36 месеца.Това е като вид застраховка на производителя,после да не кажеш еми тя се скъса,а видиш ли ти си бутал някой 50-килограмов човек Shocked

Ами знам,ама просто го изкоментирах  Embarassed ама явно е трябвало само на ум  Simple Smile но наистина никъде нищо не пише

# 14
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Нищо не съм спазвала от инструкциите написана в книжката към количката. Ама то такива безумия пише там освен това за килограмите, че за да бъдат изпълнени то трябваше да си сложа количката на видно място вкъщи и само да си я гледам без да я ползвам.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт