Помощ-ужасен сърбеж от ухапвания от бълхи !

  • 11 230
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 574
Милото ми детенце го нахапаха бълхи в градината и сега не може да заспи от сърбеж  Tired. Кажете с какво да я мажа ,за да не я сърби и да минат бързо гадните пъпки, че от чесане са станали някой огромни. Cry
Благодаря ви за съветите. Hug

# 1
  • Мнения: 430
Ancheto,  не се пльши от пъпките- първо са съвсем малки червени точици, след това стават гореми червени плюски, после им става връхче, пука се и след има-няма седмица завехват. Много са гадни! Аз ползвах Тинктура Алба. Една приятелка ми го донесе от Прованса. тук в София не можах да го намеря. Беше някакви смешни стотинки. Мацнах пъпките и много бързо завехнаха. Помага и за ухапване от комари.
В този час обаче... къде ти ще търсиш аптека. Пробвай с памуче с риванол.

# 2
  • Мнения: 1 942
Аз съм алергична към ухапване на повечето гадинки, та знам какво е то сърбеж  Crazy Използвам едно Антиапин. Продава се за пръскане, но аз си го развивам и се мажа - сърбежа спира трайно, оттока намалява, алергичната реакция се стопира, действа противовъзпалително и  newsm78 ... и това е!

# 3
  • Мнения: 574
Щях да мажа с лидокаин ,но той не е хубаво да се ползва ,че може и по лошо  да стане и за това изчаквам. Нямах алергозан и и дадох Нурофен. Знам ,че амоняка действа многа добре на сърбящи пъпки ама и от него нямам. Утре ще си купя доста неща от аптеката и трябва да кажа на директорката ,че да викнат фирма ,за да напръска района на градината.
Благодаря за съветите и утре наистина ще атакуваме аптеката.
Дано има повече съвети.Благодаря.

# 4
  • Мнения: 14 654
има едно кремче , казва се псилобалсам и е за ухапвания от разни животинки,аз съм го ползвала за ухапване от комари - и е добро.струва около 3 лв

# 5
  • Мнения: 1 237
Моето дете е хапано няколко пъти от бълхи,винаги й е помагал Фенистил-гел.При първото нахапване ни го изписа педиатърката и съм много доволна.

# 6
  • Мнения: 814
И ние ползваме Фенистил гел и съм много доволна. Ментоловия спирт също върши добра работа

# 7
  • София
  • Мнения: 9 826
Моето дете е хапано няколко пъти от бълхи,винаги й е помагал Фенистил-гел.При първото нахапване ни го изписа педиатърката и съм много доволна.
Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 311
има едно кремче , казва се псилобалсам и е за ухапвания от разни животинки,аз съм го ползвала за ухапване от комари - и е добро.струва около 3 лв
И ние такова ползваме - страхотно е!

# 9
  • Мнения: 3 663
фенистил
не помага да минат пъпките, но успокоява сърбежа значително
изпробвала съм го и върху себе (и на мен и на таня от ухапване на бълха ни се получават големи червени пъпки, които минават за 2-3 седмици Sad )

# 10
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Фенистил, но дечко и алергозана го успокояваше.....на нас и от комари ни стават огромни плюски, ползвам от тези превантивните мазила и кърпички - има ефект
а аз алергозана направо на хапчета го вземам

# 11
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
КАРМОЛИС-капки тушираш 1-2 пъти ухапаното и готово!страхотно е-пробвай го.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
Аз съм алергична към ухапване на повечето гадинки, та знам какво е то сърбеж  Crazy Използвам едно Антиапин. Продава се за пръскане, но аз си го развивам и се мажа - сърбежа спира трайно, оттока намалява, алергичната реакция се стопира, действа противовъзпалително и  newsm78 ... и това е!

А това откъде го купи? Беше спряно от производство и го нямаше по аптеките. Да не би пак да са го пуснали?

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
FUCIDIN ползваме откакто се е родила при нужда.

Общи условия

Активация на акаунт