Болница Надежда, кой лекар да избера за раждане

  • 21 566
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте, моят термин наближава, сравнително. Винаги съм съм подхождала със страх към процеса на раждане, но когато открих болница Надежда, се успокоих, че там нещата стоят различно. Всичките ми познати казваха, че само хубави неща чуват за тази болница, всички там са много добри специалисти и т.н.
Моят досег до различните специалисти в болницата (кардиолог, хематолог, интернист и др.), наистина потвърждава слуховете... освен ако не стане дума за АГ лекарите в женската консултация. До сега имах досег с д-р Стоянова и д-р Белкин, от първата бях учудена изобщо какво прави там, смених я с Белкин - пак бях недоволна, но започнах да си мисля, че проблемът е в мен и явно съм много придирчива.
И тогава - появи си тази тема във форума  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=966040. Всичко от което се опасявах, се оказа истина.
Сега започвам да се двоумя, дали да остана в тази болница изобщо, кой лекар да избера и какво ще се случи, ако когато ме приемат, някой от тези лекари е на смяна.
Моля, дайте мнения за лекарите в болница Надежда.
 

# 1
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
На няколко места четох добри отзиви за тази лекарка. Но доколкото съм наясно, при раждането там не може да се избира лекар или екип.

По принцип се счита, че при нормално протичаща бременност, без усложнения и пр., няма причина да търсите друга болница, ако болница Надежда Ви допада.

# 2
  • Мнения: 1
Здравейте, моят термин наближава, сравнително. Винаги съм съм подхождала със страх към процеса на раждане, но когато открих болница Надежда, се успокоих, че там нещата стоят различно. Всичките ми познати казваха, че само хубави неща чуват за тази болница, всички там са много добри специалисти и т.н.
Моят досег до различните специалисти в болницата (кардиолог, хематолог, интернист и др.), наистина потвърждава слуховете... освен ако не стане дума за АГ лекарите в женската консултация. До сега имах досег с д-р Стоянова и д-р Белкин, от първата бях учудена изобщо какво прави там, смених я с Белкин - пак бях недоволна, но започнах да си мисля, че проблемът е в мен и явно съм много придирчива.
И тогава - появи си тази тема във форума  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=966040. Всичко от което се опасявах, се оказа истина.
Сега започвам да се двоумя, дали да остана в тази болница изобщо, кой лекар да избера и какво ще се случи, ако когато ме приемат, някой от тези лекари е на смяна.
Моля, дайте мнения за лекарите в болница Надежда.
 

Здравейте,
Пиша тук и подновявам темата, тъй като не намирам по-нова, за Болница Надежда.
От доста време следя различни теми тук, а от скоро започнах да се интерсувам и от бременните въпроси Simple Smile.
След като разбрах, че съм бременна, веднага се насочих към Надежда, като една от най-добрите болници в София. За съжаление се оказах доста разочарована...
Исках да се проследявам в болницата и да мина всички неоходими изследвания, свързани с бременността ми там, заради добрата база, с която предполагах, че разполагат. Тъй като бях в самото начало (7 г.с.) и още не бях ориентирана, си записах час при д-р Ослеков - за преглед и се надявах да ми бъде обяснено какво предстои от тук нататък - какви прегледи и кога, да бъда консултирана във връзка с пакетите за проследяване на бременност, от които исках да се възползвам и т.н. За съжаление, последваха 2 прегледа, доста бегли и претупани, след като доктора разбра, че нямам някакви сериозни пороблеми и съм забеменяла нормално. Питах каква е процедурата по  проследявне, каза ми, че той не проследява, проследяването почва от 12та седмица. Ходих на 2 прегледа при него, за по 10 минути -  "Еми нали виждаш, всичко е наред, аз какво да ти кажа..."
Каза ми да си запиша час за "скрийнинг", което и направих и тъй като съвпадаше с 12 г.с. реших, че с това започва моето проследяване и активиране на пакет за това.  На съответната дата първо ме насочиха към касата, където се оказа, че трябва да платя само за самият скрийнинг - фетална морфолигия и кръвни изследвания. Самият скрийнинг бе при д-р Георгиев, от който останах приятно очарована и доволна, не мога да кажа нищо лошо. Той ми каза, че вече трябва да се запиша за последяване, ако ще се проследявам в болницата.
На регистратура най-накрая успях да разбера, че скрийнинг + последващите фетални морфилогии не са част от пакета и от проследяването, а съвсем отделни процедури - ОК. Не можех да се проследяам нито при д-р Георгиев, нито при д-р Ослеков - ОК.  Жената от регистратурата (този път бе доста услужлива) ми даде списък с имена (около 7) с доктори, от които да си избера при кой да се проследявам. Прибрах се и започнах да търся информация в интернет. На следващия ден сутринта, се обадих и се опитах да си запазя час при 3 от тези, които си бях избрала - казаха ми, че при тях не може да се проследявам, нямало места от месеци и не знаели защо са ми ги дали. Оказа се, че мога да се запиша единствено при 3-мата най-компрометирани в интернет - Белкин, Иванчева и Стоянова. Стори ми се странно, че докторите с най-малко доверие са единствените свободни, при положение, че имат общо около 20 гинеколога... Казах им, че не желая да си записавам час при тях и питах какви са ми вариантите  - отговорът беше, че нямам вариант, това са единствените възможности и това е.
След този случай директно се насочвам към Щерев, където вече без никакви приблеми си записах час и то при доста добър доктор, без никакви приблеми.
В Надежда се оказа, че срещу торбата пари, която искаш да им дадеш, не можеш да получиш нито информация, нито избор на доктор, който да те изроди, а дори и не можеш да си избереш кой да те проследява...
Надявам се в Щерев да не се сблъскам със същото.
Ще се радвам да споделите мнения! Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 5 409
В Надежда няма избор на екипза естествено раждане,раждаш при който се падне на смяна.
Ако си секцио,можеш да се уговориш с доктора който искаш в неговата смяна да ти бъде операцията.
  Препоръчвам д-р Христов.
От Стоянова и аз имам негативни впечатления и аз се чудя какво прави там

# 4
  • Мнения: 62
Часове за жк има само за 3-4 лекари, при които никой не иска да се следи.
Проблема идва от там, че лекарите, които водят жк имат точно 2 (два!) дни в месеца, в които приемат. Е за 2 дни (и то непълни- до обяд или след обяд) колко жени могат да минат? Затова и за свестните лекари никога няма места и пациентите бягат по другите болници.
В частна болница трябва да можеш да избереш при който искаш ти, а не при който има места.
Христов вече не води жк, абе избор никакъв.
За Белкин и Стоянова не ми се говори, заради опасността да се паднат на раждането много жени се отказаха и се насочиха другаде, дори такива, които се следят в Надежда (като две познати, които забременяха там).
За нормално раждане най-важни са акушерките, но и лекаря също, защото усложненията са възможни.

# 5
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Ееее, жалко - успяха да „побългарят“ и това благородно начинание.

# 6
  • Мнения: 41
Здравейте, момичета! Виждам, че темата е позаглъхнала. Някой да сподели скорошен опит? Предстои ми планирано секцио по ред причини и съм се насочила към Надежда. Ще бъда благодарна, ако някой сподели как са нещата там в момента?

# 7
  • Мнения: 1 501
Аз раждах 2017-та и също се отказах от болница Надежда, заради Белкин, Арабаджикова и т.н. Общо взето и аз нямах никакъв избор от лекари и отидох в Токуда.

# 8
  • Мнения: 25
Здравейте. Аз съм 23г.с. инвитро при др. Цветков, пренатална при др. Георгиев (безкрайно доволна от тези двама специалисти и ги препоръчвам от сърце) и до сега Ж К при др. Кайрякова. Нея ми я препоръчаха доверени хора, на които се доверих безрезервно. Била съм 2 пъти на кнсултация при нея и сега ми предстои трето посещение...за съжаление. Първото ми впечатление беше ужастно. През цялото време на прегледа си чатеше по телефона, сестрата ми задаваше въпроси, а докторката въобще не знам дали осъзнаваше, че има пациент пред нея и си мисля, че въобще не слушаше. Сестрата й напомняше кое след кое за вписване в ЖК... секрет  това онова. Е, имаше и пиложително впечатление-обърна внимание, че съм с вирус и задължително ме изптати на лекар... мн. завишено crp...последва антибиотик.
Следваха коледни празници и доста време без прегледи, но не ми даде телефона си. Втория преглед бе по-ок и за това бях решила да не я сменям... до сега.
Силни болки в бъбреците и корема... спешен кабинет...хоспитализация в Надежда. Писах на др. Кайрякива, за да уведомя за оплакването си още в самото начало и за развитието впоследствие, но единствено ми бе казано... отиди да те прегледат в болницата. Съобщенията бяха маркирани като видяни, но без никакъв отговор. На втори ден й писах, че все още ме боли, но нямам диагноза-без отговор. Не е идвала да провери добре ли съм , какво се случва. Едната вечер бе на визитация, но или се направи, или наистина не ме позна. Когато й казах, че аз съм й писала за проблема си, просто ме изгледа безизразно и си излезе.
Също... в продължение на 2 дни в отделеието бях с нестихващи болки в бъбрек и корем, но тъй като кръвните и урината ми бяха в норма, твърдяха, че един вид си въобразявам и просто ми наливаха венозно магнезий и но шпа. Едва ги навих да ми пуснат по мое настояване и по препоръка на др. Георгиев ( който ме консултира за състоянието ми през цялото време по вайбър) стерилна урина. Бях се примирила, че след излизане ще се консултирам с уролог и гастро, защото няколкото гинеколози, които засякох в отделението, просто нямаха желание да открият какво ми е. Много разочарована от Кайрякова, Арабаджикова и Иванчева. Третия ден се появи др. Павлова, сравнително нова в болницата, без нищо да споменавам, бе обедена, че трябва да бъда консултирана с уролог, прегледа и бъбреците ми с ехограф и т.н. Диагноза-разширени бъбречни легенчета, запушен десен бъбрек...незабавно антибиотик и лечение...постоянно следеше състоянието ми. Нямаше лично отношение, това бе внимание от нейна страна към всички...професионалист.
Не искам да прозвучи, сякаш хейтя болницата. Много доволна съм от репрудоктивното и пренаталното отделение, от самото гинекологично отделение, където лежах като отнушение и обгрижване от сестри и санитарки и...храна ако щеш също. Отдадеността и вниманието на лекарите, с които се засяко обаче ( за тези, които споменах по-горе) обаче не бе въобще на ниво, камо ли на ниво частна болница за женско здраве. От самото начало молех да проверят бъбреците, уринарните пътища и червата...без да съм лекар, просто предполагах, но те твърдяха, че просто съм бременна и от бременността боли. Благодаря на др. Павлова, че благодарение на нея хванахме проблема на време. Все пак болницата е страхотна като цяло, но има някои неподходящи за нивото й лекари.

# 9
  • Мнения: 1 501
Определено и аз от Арабаджикова имам много лоши впечатления като отношение към пациента. Писала съм и в други тема по въпроса.

# 10
  • Мнения: 2 609
Чувал ли се е някой тези дни с д-р Ташков? Не мога да се свържа по телефона.

Общи условия

Активация на акаунт