Толерантни ли сме

  • 4 732
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 154
Те не са непридружени. Продадени са, срещу пари, на мъже, за да минат по-лесно границата като "татковци". Когато вече децата не са им необходими, стават "непридружени"

# 46
  • Мнения: 477
Продължавайте момичета, гледам че се постигат невероятни висини Grinning
И не съм трол с директиви, просто питах . Излезте от филма .

# 47
  • Nice
  • Мнения: 946
Не съм толерантна.
Първо, защото те не идват, за да се интегрират.
Второ, защото живея в държава която е толерантна към тях, дава им всякакъв вид помощи и тн. а те само знаят да е оплакват и недоволстват. Все нещо не им стига.
Трето, сигурна съм, че биха се чувствали много по-добре сред свои. Тоест в държави като Турция, Дубай, Емирствата. Защо са се юрнали към Европа, това не го разбирам?  
Четвърто, тия мъже се държат като животни, подвикват на жените по улиците, обиждат, свиркат  #2gunfire Изживявам го най-редовно.

Не мисля, че тези хора имат място  Европа, докато не докажат, че наистина искат да се интегрират, да си живеят мирно и спокойно. Не виждам това как ще стане.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 14 211
О Боже, това е по- лошо и от очакваното .
Призовавам админите да заключат темата. Коментарите газят правилата на форума .
И аз не очаквах чак такова единодушие, но...
Някои са нетолерантни, за каквото и да се отнася. Други, и те са много, ги е страх.
От тези, които ги е страх - някои си ги е страх по принцип от разни черни арапи с поганска вяра, примерно. Пресилих малко, но нещо такова. Предразсъдъци му викат.
Други ги е страх от това, което става напоследък в Европа. Западна и не само. И мен ме е страх от това. Притеснява ме впрочем и в съседна Турция възходът на Ердоган и ердоганщината, това е малко по-различно от "арабския" проблем, но пък двете се съвместяват доста добре.
Та така.
Конкретно в Елин Пелин, доколкото разбрах, ставало дума за възрастна двойка и наистина изглежда доста идиотско да те е страх от тях. Може би онези измежду елинпелинчани, които не са нетолерантни по принцип, ги е страх от умножаване на двамата възрастни араби по много, с прииждане на млади и агресивни.

Иначе афганистанците според мен не са никак грозни физически. Арабите пО не ми харесват външо, някои имат едни пълни устни и може би оттам - леко мазен изглед, но чак пък...
А Мамасита вероятно нарочно се изцепва така, провокира. ?!

# 49
  • София
  • Мнения: 4 328
"ау, ама какво ми говорите в темата? заключете я!"
това е направо детско наивно лицемерие.

питаш. отговаряме.

# 50
  • Мнения: 15 960
Те не са непридружени. Продадени са, срещу пари, на мъже, за да минат по-лесно границата като "татковци". Когато вече децата не са им необходими, стават "непридружени"
Въпросните "непридружени" са основно 16-17 годишни дечица, докато не се установи /както и нашенските от Широка лъка/, че всъщност са пълнолетни, някои  дори с десетина годинки отгоре. Ама гледам, че бая народ им се връзва.

# 51
  • Мнения: 1 154
Аз имам въпрос към авторката, която се възмущава не нетолерантността ни. Магнум, ти като толерантна,  поглед над нещата имаш ли? В Афганистан била ли си? Имаш ли познати бежанци? Кое те кара да си толерантна към тях.
Наистина, просто ми е интересно.

Последна редакция: пт, 17 фев 2017, 20:40 от HKl

# 52
  • Мнения: 28 898
Аз пък искам да питам тези, които са толерантни към тях - Ако нападнат вас или ваши близки /както например изнасилиха жени в Германия на Нова година преди 2 г./ пак ли ще сте толерантни към тях? Какво ще кажете тогава?

# 53
  • Мнения: 1 399
Толерантна съм. Старая се да е към всички, по-точно насилвам се да понасям т.нар. "нетолерантни". С променлив успех ми се получава.
С онези, много страшните, си живеехме няколко години без никакви драми, преди новите директиви да ги разпределят извън центъра на София. Движехме се по едни улици, пазарувахме от едни магазини. Прибирам се изключително и само след 21:00ч., често сама. Никога, никой не ме е притеснил по никакъв начин. Не ми пречат чертите им, децата им, бурките им. Не ми и харесват.

# 54
  • Мнения: 46 438
Конкретно в Елин Пелин, доколкото разбрах, ставало дума за възрастна двойка и наистина изглежда доста идиотско да те е страх от тях. Може би онези измежду елинпелинчани, които не са нетолерантни по принцип, ги е страх от умножаване на двамата възрастни араби по много, с прииждане на млади и агресивни.
Сега да обясня какво се случва в реалността. Настанява се една възрастна двойка и точно до месец на мястото живеят 20+ човека.
Влязат ли веднъж, спиране няма, затова не ги искат.

# 55
  • Мнения: 477
Да бъда толерантна и да не слагам всички под общ знаменател са ме научили книгите които съм прочела ,също възпитанието ми и нормалните човешки ценности които изповядвам .
Ако мои близък бъде нападнат, не бих гледала националността на нападателя ,а самият него, като личност .
Аз ли съм твърде наивна, или вашето мислене е твърде примитивно ?
Знам, знам...Аз съм се объркАла нещо .

# 56
  • Мнения: 477
Конкретно в Елин Пелин, доколкото разбрах, ставало дума за възрастна двойка и наистина изглежда доста идиотско да те е страх от тях. Може би онези измежду елинпелинчани, които не са нетолерантни по принцип, ги е страх от умножаване на двамата възрастни араби по много, с прииждане на млади и агресивни.
Сега да обясня какво се случва в реалността. Настанява се една възрастна двойка и точно до месец на мястото живеят 20+ човека.
Влязат ли веднъж, спиране няма, затова не ги искат.
Ти гарантираш ли с живота си ,че ще стане точно така ? Защото на тези хора бъдещето им зависи от това .
Сина им от години живее е България, а хазяина им е много доволен от тях и е на тяхна страна . На теб ли да вярвам, която предполагаш или на него ,които живее с тях ?

# 57
  • Мнения: 1 154
Да бъда толерантна и да не слагам всички под общ знаменател са ме научили книгите които съм прочела ,също възпитанието ми и нормалните човешки ценности които изповядвам .
Ако мои близък бъде нападнат, не бих гледала националността на нападателя ,а самият него, като личност .
Аз ли съм твърде наивна, или вашето мислене е твърде примитивно ?
Знам, знам...Аз съм се объркАла нещо .
Антонимът на наивен от кога е примитивен?

# 58
  • Мнения: 477
"ау, ама какво ми говорите в темата? заключете я!"
това е направо детско наивно лицемерие.

питаш. отговаряме.
Извинявам се, наистина ми стана много неприятно докато чета . Имах някаква надежда ,че тук жените като майки са по чувствителни и толерантни, уви сблъсках се с реалността която направо ме срина .

# 59
  • Мнения: 8 793
Да бъда толерантна и да не слагам всички под общ знаменател са ме научили книгите които съм прочела ,също възпитанието ми и нормалните човешки ценности които изповядвам .
Ако мои близък бъде нападнат, не бих гледала националността на нападателя ,а самият него, като личност .
Аз ли съм твърде наивна, или вашето мислене е твърде примитивно ?
Знам, знам...Аз съм се объркАла нещо .

Явно изобщо не си чела. Или си стигнала и ти най-много до "Винету". Най-много ме е яд, че позволиха на всякакви да минават от един клас в друг без изисквания. После  тия гракнаха, че били образовани, чели били..... ooooh! Даже си позволяват да наричат другите примитивни....

Общи условия

Активация на акаунт