Пак за захранването-помогнете

  • 564
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 182
Мили мами,синчето ми става днес на 3 месеца и до сега е само на кърма и водичка,давала съм му и чайче на Хип за колики.На голямото ми дете съм давала сокчета от втория месец,но сега чета че отричат ранното захранване.Споделете вие кога дадохте сокче,от какво?Или не сте давали сокове,а само каши?Много съм объркана-четох и в Библиотеката,но и там различни схеми newsm78
Споделете,моля Ви!Иако има изобщо някаква връзка със захранването да кажа,че сина ми се роди големичък-4.400,в момента е 6.700.Педито каза,че наддаваме по много,но да изчакваме и да си е само на кърма.Объркана съм и за това реших да попитам Вас Hug
Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 1 182
Няма ли наскоро захранвани бебета? newsm78

# 2
  • Мнения: X
Виж темата " Как върви захранването" и питай там, ако нещо не ти е ясно. Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз съветвам да слушаш педито си и да оставиш бебо само на кърма.
Но не смятам че сте наддали толкова много-според мен нормално.
Един от признаците ,за да разбереш бебчето дали е готово за захранване е това да удвои теглото си от раждането.Което при вас не е удвоено,и няма за къде да бързаш.
Относно соковете има много материали за четене,може да потърсиш в търсачката.
Аз почвам захранването с каша,соковете ще изчакат до по късно.
Повечето мами оттук не са давали сок като първа храна...ами са започнали с оризова каша,но след 5.5месеца...
Не разбрах тебе какво те притеснява,искаш да захранваш ли вече? newsm78

# 4
  • Мнения: 1 182
Да,исках да споделите как Вие захранихте-със сок или с каша!?Не че бързам,напротив!Просто на големия син на тази възраст му бях давала вече и сок и плодово пюре.Доста са се променили нещата от преди 5 години newsm78

# 5
  • Мнения: 649
ами няма за къде да бързаш! изчакай докато бебо стане на 5,5- 6 месеца  Hug той си наддава добре, не е много- вие сте се родили по-тежички и сте си в нормата...  Peace
иначе за въпросът ти: аз захраних към 6 месец със зеленчуково пюре от морков, кашата след това я захраних и плодовите пюрета най-накрая, а сокове не съм давала и дори и сега рядко му давам

# 6
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Aз да ти отговоря.Ние сме още в самото начало на захранването.Десети ден.Първите дни правих домашна оризова каша,но малката не я хареса.Купих готова на фризокрем.Днес сме стигнали до 90 грама каша.НО-вие сте малки за всички видове готови каши.Помисли си пак и погледни тук- http://karmene.greatnow.com/zahranvane.html Ще намериш отговори на въпросите си.Успех!!!

# 7
  • Мнения: 432
Повечето мами тук захранват след 5.5-6ти месец, някои след 4ти.Има доста материал в Библиотеката за да направиш избор за себе си и детето си. Wink. Аз захраних моята когато прояви явен интерес към храната ни(беше на 5мес и 10 дни). Според мен отговаряше на вси4ки "изисквания"-удвоено тегло от раждането, любопитство към общата храна, седеше относително стабилно...Започнах с домашно приготвена оризова каша, предпо4етох сама да си я направя отколкото да купувам , такава за която не съм сигурна какво са бутнали вътре. В твоя случай, бих ти препоръчала да не започваш с каша, защото е богата на въглехидрати и напомпва бебетата, а вие откъм килограми си се движите повече от добре. Моята щерка например през първите седмици от захранването стана като прасенце, затова сега залагаме на зелен4ука Mr. Green. Сокове още не съм давала, а и не мисля. Тя и без това пове4е от 50мл вода не може да поеме. От друга страна соковете допълнително ще раздразнят стомах4ето на бебето и според мен по-добре да хапва пресен плод, отколкото да се налива със сок. Като на4ало и плодовете и зеленчуците трябва да минат през термична обработка. Ние прясно настъргана ябълка вкусихме чак преди месец, дотогава давах все варена и да чукна на дърво не сме се превивали от колики и си хапваме всичко с апетит.
Толкова от мен , прегледай схемите на захранване в Библиотеката и използвай, която ти допадне.

# 8
  • Мнения: 631
П..Започнах с домашно приготвена оризова каша, предпо4етох сама да си я направя отколкото да купувам , такава за която не съм сигурна какво са бутнали вътре.


Мирка как приготвяш домашната оризова каша

# 9
  • Мнения: 1 771
Здравей!
Моя син захраних на 6 месеца със зеленчуково пюре. Сок дадох на 1 годинка.
Ако нещо друго те интересува питай.
Водичка не пиеше и никак подсладена.

# 10
  • Мнения: 1 033
Lati, дъщеря ми също е захранвана рано, за което доста съжалявам и най-вече, защото послушах свекърва и етърва, че кърмата ми не е хранителна  Mr. Green и я отбих на 4 месеца Sad
Сега съм решила да захранвам след 6ия месец. За сокчетата прочетох (вярвам и ти също) доста неща и за мен съм решила да давам направо плодове, а да започна с оризова каша.
Хубавото е, че и педиатърката ви не бърза със захранването.
Успех в решението  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 737
Най-после да се чуе нещо хубаво от педиатър. Може ли да ми кажеш името му и в кой район е, ако не в темата - на лични.

по темата:
Въпреки късното захранване и сокове не съм давала,  а само плодови пюрета. Соковете според мен не са така пълноценни, като целия плод, липсват им фибри, влакини и т.н, а докато се цедят от окисляването заминават и витамини.
Всъщност сок пробвах да дам, защото детето не искаше никакви плодове, а е по-добре сок, от колкото нищо, но и тях не хареса. Сега пасирам плодове само в кашите и така ги яде.

# 12
  • Мнения: 922
Аз захраних малко след като навърши 5 месеца със домашно пюре от варен картоф и сурова ябълка.
Бебка проявяваше жив интерес към това, което "тикаме" в устата си, облизваше се, дъвчеше, а когато й дадем лъжичка - веднага я буташе в устата си.
Инак започнах с една лъжичка, на следващия ден - 2, после 4 и т.н. Сега изяжда по едно бурканче (за норматив Wink ). От самото начало на Деничка много й хареса и бързо свикна с храненето от лъжица, а това ме убеди, че наистина е била готова Grinning
Следи детето и успех Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 43 903
здравей,
ние се захранваме от 3 дни, с пюре от моркови. въпреки че още не може да седи стабилно и не е съвсем удвоил кг от раждането си реших да започна защтото бъркаше по чимиите и мляскаше и точеше лиги като ядях пред него. та мисля, че си му е дошло времето.Wink
няма защо да бързаш наистина;)

# 14
  • Мнения: 1 182
Благодаря за отговорите.Със сигурност ще изчакам до към 5-6 месеца.Съжалявам само,че на голямото ми детенце дадох толкова рано сок и захраних. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт