Brownies/Браунис !!!

  • 5 798
  • 12
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Здравейте!  Laughing
Мога ли да помоля някои от тези дами, които живеят в щатите или знаят добре английски да преведат някои от тези рецепти за този страхотен сладкиш с шоколад???????

www.fbnr.com/Recipes/060/9908001060.htm
www.fbnr.com/Recipes/310/1088002310.htm
www.fbnr.com/Recipes/315/5892001315.htm
www.fbnr.com/Recipes/390/1821001390.htm
www.fbnr.com/Recipes/415/4746001415.htm

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Няколко пъти вече чета за тези браунис, че били много меки, страхотни на вкус шоколадови квадрати. Американски десерт, който много се харесвал на нашенците там, но английският ми куца и не мога да преведа повечето неща. Ето още няколко рецепти с картинки.

www.fbnr.com/Recipes/415/4746001415.htm
www.fbnr.com/Recipes/300/9911851300.htm
www.fbnr.com/Recipes/275/1214210275.htm
www.fbnr.com/Recipes/080/4226001080.htm
www.fbnr.com/Recipes/890/1509001890.htm

# 2
# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 686
А видя ли снимките? Като ги гледам , чак ми се прияде...
Толкова много обичам шоколад, но тази снимка от по-рано от форума, не ми се отваря, не знам защо!

# 4
  • Мнения: 901
Горните рецепти  изискват готови миксове, който тук в София(поне) няма да намериш

аз правя това

Най-добрият брауниз


# 5
  • Мнения: 1 440
Определено някои от съставките са готови и не са налични на бълг.пазар за съжаление. Имам рецепта за Chocolate brownies, но те приличат повече на шоколадови кексчета, отколкото бонбони (както ми изглеждат тези). Рецептата е английска и не съм я правила все още,но определено изглежда вкусно. Ако успея ще сканирам снимката утре!

# 6
  • Мнения: 27 524
Имам рецепта от френската кухня, не от готовите смеси, утре ще я потърся и ще я напиша  Peace

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Много благодаря на всички.
 Cry Язък. Мислех си че поне някоя от тези вкусотии няма да съдържа готова смес. На снимките изглеждат суперрр

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Момичета преведох 1-та от рецептите. Пиша ви я:

Лактово-карамелени Браунис

/стават 3 дозини браунис/

1 шише карамелен топинг  /за сладолед/
1 1/4 ч.ч. брашно
1/4 отделяме
1/4 ч.л. бакпулвер
шипка сол
4 блока шоколад /по 1 унция всеки/
3/4 ч.ч. масло /1 1/2 пакет/
2 ч.ч. захар
3 яйца
2 ч.л. ванилия
3/4 ч.ч. сладък шоколадов чипс
3/4 ч.ч. натрошени орехи

1. Включете печката на 350'F. Леко намазнете 13х9-инчова тава за печене.
2. Смеси карамеловия топинг с 1/4 от брашното в малка купа, остави го настрана. Смеси останалата 1 ч. брашно с бакпулвера и солта в малка купа. Разбъркай го добре.
3. Постави шоколада и маслото в средна купа за микровълнова фурна. Загрей 2 мин. до като се разтопи маслото. Продължи до като се разтопи и шоколада. Може да се разтопят и на водна баня заедно. Малко да изстине.
4. Разбъркай захарта в разтопения шоколад. Добави яйцата и  ванилията. Бъркай до като се смесят добре. Добави брашняната смес и разбъркай добре. Разстели шоколадовата смес в приготвената тава.
5. Печи 25 мин. Извади Браунис от печката и веднага намажи с карамеления микс. Евентуално поръси с шоколадовия чипс и ядките.
6. Върни тавата в печката; печи 20-25 мин. до като топинга стане златисто кафяв и кипящ. НЕ ГО ПРЕПИЧАЙТЕ. Охладения Браунис нарежете на квадрати.
7. Съхраняват се добре затворени на стайна температура до 3 месца.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Ето така изглежда на снимката:
www.fbnr.com/Recipes/390/1821001390.htm

# 10
  • Мнения: 1 440
Brownies (32 парчета)
/превод на рецепта http://www.fbnr.com/Recipes/060/9908001060.htm/

Съставки:

1/2 ч.ч. вряща вода
1/2 ч.ч. неподсладено какао на прах
1 - 1/4 ч.ч. брашно
3/4 ч.ч. захар
3/4 ч.ч светла кафява захар
4 белтъка, леко разбити
1/3 ч.ч. олио
1 - 1/2 ч.л. ванилия
1 ч.л. бакпулвер
1/4 ч.л. сол
1/2 ч.ч. натрошени неосолени ядки (по желание)

1. Включете фурната на 180'С. Намазнете тавичка с размери ок. 33/23 см
2. Смесете водата и какаото в голяма купа до пълното му разтваряне. Прибавете брашното кристалната захар, кафявата захар, белтъците, олиото, ванилията, бакпулвера и солта. Разбъркайте добре. Прибавете натрошените ядки (ако желаете).
3. Изсипете сместа в приготвената тавичка. Печете 25мин. или докато при лек натиск сместа пружинира. Не препичайте.Оставете да изстине в тавичката; нарежете на квадрати. 
  chef

# 11
  • Мнения: 3 251
Аз съм правила само  "Малинов браунис" и ако те интересува рецептата, ще ти я напиша.
Намерих я:
за блата:
4 белтъка
1 ч. ч. захар
1 ч. ч. брашно
2/3 ч. ч. какао
1/2 ч. ч. олио
50 г смлени орехови ядки
1 ч. л. бакпулвер
1/4 ч. л. сол
1/2 капсула ванилова есенция

за малиновата глазура:
250 г малини
200-250 г извара
1 к. ч. кисело мляко
2 с. л. захар

 Белтъците се разбиват със захарта почти на сняг. Ароматизират се с ваниловата есенция и се налива олиото, като продължава да се разбива с миксер.Брашното и какаото се пресяват в голяма купа и се размесват. Добавят се бакпулверът, орехите и солта. Наливат се разбитите белтъци и се разбърква добре. Трябва да се получи лепкава смес. Готовата смес се излива в намазнена и покрита с хартия за печене тава. Пече се 20-25 минути в предварително загрята на 150 градуса фурна, като готовността се проверява с клечка. Малините се пюрират и се прецеждат. Изварата се пасира заедно с киселото мляко, докато се получи крем. Добавя се захарта и като се разбърква, постепенно се наливат малините. Глазурата се разстила равномерно върху топлия сладкиш. Десертът се оставя да изстине напълно, нарязва се на ромбчета и се сервира.

Последна редакция: пн, 01 май 2006, 19:25 от Нина

# 12
  • Мнения: 1 440
Ето рецептата,която имам в една книга:

Chocolate Brownies (за 12 парчета)

Съставки:
60 гр. неподсладени фурми без костилките
60 гр. сушени сливи (не много сухи), нарязани на ситно
6 с.л. неподсладен ябълков сок
4 яйца, разбити
300 гр. тъмна кафява захар
1 ч.л. ванилова есенция
4 с.л. шоколад за пиене на прах
2 с.л. какао
175 гр. брашно
60 гр. шоколадови парченца

За глазурата:
115 гр. пудра захар
1 - 2 с.л. вода
1 ч.л. ванилова есенция

1. Включете фурната на 180'С. Намазнете и покрийте с хартия за печене тавичка с размери 18х28 см.
2. В малък съд смесете фурмите, сливите и яб.сок. Загрейте до кипване, покрийте и варете на тих огън 10мин. до омекване. Разбийте, за да се получи гладка паста и оставете настрани да изстине.
3. Поставете охладените плодове в дълбока купа, добавете чрез бъркане яйцата, захарта и ванилията. След това добавете шоколада на прах, какаото и брашното. Прибавете и шоколадовите парченца и бъркайте докато съставките се смесят добре.
4. Изсипете сместа в тавичката и загладете отгоре. Пече се 25-30мин. докато клечка за зъби излиза чиста от тестото. Нарежете на 12 парчета и оставете за изстине в тавичката.
5. За да направите глазурата пресейте пудрата захар в купа и смесете с достатъчно вода и ванилова есенция, за да се получи мека, но не твърде течна смес.
6. Накапете кексчетата отгоре с глазурата и оставете да стегне. Наръсете с допълнително шоколад за пиене на прах преди сервиране.

Общи условия

Активация на акаунт