Раждане

  • 1 723
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте,аз сам бременна в 36седм. и вече с нетарпение очаквам ДЕНяТ!Естественно и с уплаха.Бихте ли ми обяснили по-подробно за самото раждане,сиг.ви се струва смешно,но незнам много работи за самият процес в болницата.А същто така искам да попитам кави дрешки и принадлежности са необходими в болницата и у дома?Благодариа Ви от сърце

# 1
  • Мнения: 1 006
 Grinning Ми, браво!!!!
Ама то доста въпроси Crazy newsm78
Ако си решила вече в коя болница ще раждаш, можеш да отидеш там и да ги попиташ какво ще е нужно за теб и за бебчето..........със сигурност това е най-правилният начин, защото има различия в изискванията на болниците Wink
Какво имаш предвид под "процес в болницата" newsm78
- приемането - отиди на място и попитай

- раждането - не слушай много-много историите на жените около теб! Ако раждаш нормално - ще усетиш сама "процеса" Wink  newsm78 А ако се готовиш з секцио newsm78 би трябвало лекарят ти да ти е обяснил "процеса" newsm78
Искам да ти помогна, ама не ми е съвсем ясно за какво питаш!
Иначе   bouquet  bouquet ще се справиш и скоро ще гушкаш бебчето, желая ти леко и бързо раждане!  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 381
За раждането-аз бях със секцио, незнам за естественото раждане.
Трябва да вземеш комплект за изписване задължително, но за друго трябва да попиташ там където ще раждаш.
А за вкъщи трябва доста неща да купиш: виж тук:

http://www.bg-mamma.com/site/content/category/6/23/63/

Леко раждане  bouquet
Скоро ще се радваш на бебчето си!

Последна редакция: нд, 30 апр 2006, 17:43 от daisy_st

# 3
  • Мнения: 106
Здравей gal_dim ! Няма да се спирам на раждането, защото то при всички е различно изживяване. Само не се стряскай от това, което си чувала от познати. Всичко ще си мине и ще замине. Мисли си само за срещата с бебчето, а не колко ще те боли и т.н. :lol Wink
Относно нещата, които ще ти трябват - ето ти една темичка от форума:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=88808.msg1547134#msg1547134

# 4
  • Мнения: 532
Раждането минава през три етапа:
1.Период на разкритието
2.Период на изгонване на плода (излиза бебето)
3.Падане на плацентата


Първият етап е най-дълъг ,тогава шийката на матката се изглажда,а после се разкрива ,т.е.разтваря се до 10 см.Разкритието става с контракции,които с времето зачестяват и стават все по-продължителни.Болката е само по време на контракция.Това става в предродилна зала.
През втория период вече те водят в родилна зала.Там става излиза бебчето.Това е активният период,в който трябва ти да участваш,като напъваш по време на контракция.
След това излиза плацентата,което обикновено е с 1-2 напъна и не се усеща много .ВЕЧЕ СИ ЩАСТЛИВА МАЙКА! Grinning
Има още много неща ,ама ще стане дълго.
За бебето в болницата са ти нужни:Памперси
У дома: Ританки,камизолки,бодита,А за горните дрешки ти препоръчвам от тези дето се закопчават отпред отгоре до долу.Много са удобни.
Успех и леко раждане!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Нормалното раждане общо взето протича така:Приемат те в болницата,попълваш разни документи.Правят ти клизма,ако не са ти се спукали водите ти ги пукат,чакаш да започнат контракциите.Слагат ти система за да ускорят процеса.Започват контракциите,времето между тях се скъсява,следват напъните и бебчееееееее.
Не се притеснявай излишно,колкото и да ти го описваме пак ще си неподготвена.Всяко раждане е различно.Успех и леко раждане  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 382
Еееее, не се страхувай, ще видиш, че всичко ще е както трябва да е. Леко раждане   bouquet

# 7
  • Мнения: 495
При всяка жена протича различно. Трябва да си спокойна, така ще е по-лесно за бебчо. Ще слушаш какво ти казват лекарите и акушерките и им имай доверие - всички те искат да ти помогнат. Задължително си приготви нощница /с която ще родиш/, джапанки, жилетка, джиесема, памперси от най-малките, лична карта, тоал. хартия /кърпички/, документите от гинеколога, май това е на първо време. Всичко останало ще ти донесе мъжа ти след раждането. Леко раждане и пиши после пак!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 654
Леко раждане!Не се притеснявай излишно. Приготви си нещата по списъка и смело напред към срещата с малката рожбичка! Незабравимо е усещането, когато я сложат върху гърдите ти и лицата на всички около теб греят! 

# 9
  • София
  • Мнения: 6 259
gal_dim, само мога да допълня, че отстрани изглежда по-страшно, отколкото когато самата ти раждаш. Ще се справиш, не се протеснявай, то когато бебето тръгне да излиза щеш-нещеш ще си го родиш.

# 10
  • Мнения: 11 505
Нормалното раждане общо взето протича така:Приемат те в болницата,попълваш разни документи.Правят ти клизма,ако не са ти се спукали водите ти ги пукат,чакаш да започнат контракциите.Слагат ти система за да ускорят процеса.Започват контракциите,времето между тях се скъсява,следват напъните и бебчееееееее.
Не се притеснявай излишно,колкото и да ти го описваме пак ще си неподготвена.Всяко раждане е различно.Успех и леко раждане  bouquet
newsm10

# 11
  • София
  • Мнения: 6 743
Ще си копирам поста от една подобна тема, който написах преди малко  Hug

Багажа за болницата:
Личните документи + обменната карта от гинеколога който те е следил
тоалетно принадлежности
2 (поне) нощници
дамски превръзки за след раждане (те са едни огромни)
вода
тоал. хартия + салфетки
бельо
Това е на прима виста което се сещам.
А за бебето.Ние лично купихме ВСИЧКО (без количка) предварително за да не се шашак таткото.Ако не си суеверна - пазарувай - това са незабравими моменти  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 6 149
Ще си копирам поста от една подобна тема, който написах преди малко  Hug

Дамаянти, извинявай че те повтарям, но явно минаваме една след друга.

Освен личните документи и обменната карта от гинеколога да не се забравя и направлението за хоспитализация.
По отношение на нощниците е най-добре да се провери в болницата, в която ще се ражда. В "Св. София" в отделението с бебетата не позволяваха собствени. Сменят ги всеки ден. Може и по няколко пъти.
В зависимост от сезона е добре да има и някакъв халат.
Също така кърпи и чехли подходящи за баня.
От полза ще са подплънките за сутиен и помпата за кърма (казват, че най-подходяща за отпушване на каналите е тази тип "спринцовка", след това може да се смени с друга).

За бебето в болницата ми трябваха само памперси.
А за в къщи всичко си купихме предварително. Чудесно е сам да избираш всичко. Аз лично не можех да си представя, че някой друг ще избира дрехите или леглото и количката на детето ми. Когато се роди бебчо му подариха още много дрехи, но не знам защо повечето бяха решили, че щом е момче трябва да са сини.

Леко раждане и без притеснения    bouquet

# 13
 newsm10
Нормалното раждане общо взето протича така:Приемат те в болницата,попълваш разни документи.Правят ти клизма,ако не са ти се спукали водите ти ги пукат,чакаш да започнат контракциите.Слагат ти система за да ускорят процеса.Започват контракциите,времето между тях се скъсява,следват напъните и бебчееееееее.
Не се притеснявай излишно,колкото и да ти го описваме пак ще си неподготвена.Всяко раждане е различно.Успех и леко раждане  bouquet

# 14
- раждането - не слушай много-много историите на жените около теб! Ако раждаш нормално - ще усетиш сама "процеса"

 Аз такива неща бях чувала ,че по едно време даже не исках да забременявам.А пък то не било толкова страшно.

Общи условия

Активация на акаунт