Бои за рисуване на стена

  • 35 645
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 599
Мами, не знам дали някоя може да ми помогне, ама да пробвам  Sunglasses
Става въпрос за следното:
Едно време можех доста хубаво да рисувам и сега съм решила да се пробвам да нарисувам нещо на едната стена на детската стая. Но нямам представа с какви бои може да стане това  newsm78
Някакви идеи?

# 1
  • Мнения: 414
Акрилни.

# 2
  • Мнения: 498
преди да почнеш трябва да грундираш стената, нали знаеш  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 737
Темпера с Ц-200

# 4
  • Мнения: 1 320
преди да почнеш трябва да грундираш стената, нали знаеш  bouquet
Дайте малко подробности как става !?

# 5
  • Мнения: 1 737
Разреждаш си боите вместо с вода, с ц-200 толкова, че да са ти удобни за рисуване. Слагаш си на палитрата боята, колкото ти трябва и на момента бъркаш с ц-200, с четката а не предварително да ги разреждаш. Работи се докато са мокри, изсъхнат ли, стават на ципа от лепилото и не могат да се разредят отново.

То май акрилните бои са обикновена темпера с добавено ц-200.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 718
Преди години рисувах по стъклото на холната врата и на кухнята с поливинил-ацетатни бои. Продават се в бурканчета. Купувах ги от едно магазинче на СБХ. Предполагам биха станали и за стена.

# 7
  • Мнения: 1 599
Мамчета, много сте печени!!! Много ви благодаря! Като стане /ако стане/ ще пусна снимки да видите творението  Joy  Joy   Joy

# 8
  • Мнения: 498
акрилните бои определено не са с-200 с темпера    Laughing
акрилните бои реално правят пластмасов филм върху стената и са най-удачни за това, което Марис пита- разреждат се с вода, това е най-безвредния и траен начин за рисунка върху стена в детска стая Peace
а грундирането е препоръчително с цел по-голяма здравина и трайност- продават се готови акрилни грундове  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 320
Още един въпрос .
С кои бои е най подходящо да се рисува върху тапет ? / Бели с много леко изразени резидави чертички /

# 10
  • Мнения: 3 034
И ние в къщи сме фенове на акрилните бои - безвредни са, съхнат бързо и не миришат. Тествани са - на щерката стаята е изрисувана. Peace

# 11
  • Мнения: 1 599
Be4ka, значи първо минавам с акрилен грунд и след това с някакъв латекс и отгоре с акрилните бои, така ли? или не съм разбрала нещо  newsm78
Ооо, Ивиче, дай снимки да видим как сте изрисували  Joy  Joy  Joy много готино!

# 12
  • Мнения: 498
първо минаваш грунда и върху него спокойно си рисуваш с акрилните бои направо, само това е
пак казвам и без грунд ще стане, но по-добре е със Peace
айде и да покажеш после Wink

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Акрилни! Художник съм Embarassed Ако имаш въпроси-може да питаш Laughing. Но те са най-добри за работа, бързо съхнат и цветовете са добри...Това с температа и С200 го правехме, когато продаваха само темпера в книжарниците Joy А грунд ти трябва само ако си с блажна боя. Иначе ако е латекс, акрил или тапети-рисуваш направо. Ами чакаме снимки! Wink

# 14
  • Мнения: 1 599
Пуу, ако след тези съвети не стане, не знам... Peace

Последна редакция: пн, 01 май 2006, 12:42 от Maris

Общи условия

Активация на акаунт