Кога давате и другата грърда?

  • 499
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 353
Здравейте, към тези, които кърмят и от двете гърди или поне понякога го правят: по какви признаци познавате кога да предложите и втората гърда?
Моя син имам чувството, че винаги я приема, дори и когато е сукал по час и половина от първата. А пък наддаде 1135 грама и 6 см за един месец  newsm78 Дали пък не е гладен все пак? (досега му давах само от едната)

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
А пък наддаде 1135 грама и 6 см за един месец  newsm78 Дали пък не е гладен все пак? (досега му давах само от едната)

Да не би да те притесняват килограмите му?! Чудесно е наддал- мойта наддаде само 600грама.
Аз давам по принцип само едната, но когато е нервна и когато имам чувството, че кърмата ми е малко предлагам и другата. Само че внимавам дали наистина е изсукала нацяло първата, за да съм сигурна, че бебето е получило и от задното мляко- или поне така ме посъветваха момичетата тук.

# 2
  • Мнения: 2 220
Здравейте, към тези, които кърмят и от двете гърди или поне понякога го правят: по какви признаци познавате кога да предложите и втората гърда?


Ако усещам, че гърдата е празна, а той продължава настървено да суче, явно е време за втората. А сучене час и половина не означава хранене час и половина. Просто това ми се струва невъзможно. Имали сме такъв период и ми е познато.

# 3
  • Мнения: 288


[/quote]

Ако усещам, че гърдата е празна,
[/quote]
Е, това ми е интересно - как усещате, че гърдата е празна, аз колкото и празна да я усещам като стисна все още излиза млекце.

# 4
  • Мнения: 1 382
Едно хранене на едната, следващото на другата и т.н.. Това ми е схемата  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 220



Е, това ми е интересно - как усещате, че гърдата е празна, аз колкото и празна да я усещам като стисна все още излиза млекце.

Е, на 4 седмици като беше бебето ми и аз не помня да съм имала такова усещане. Wink Точно за това си кърмех от едната гърда само.

# 6
  • Мнения: 4 242
Не ми се е налагало да давам другата. Ива винаги е сукала често по малко, така че с едната се задоволява всеки път.
Едва на последък покрай тези проклети кучешки зъби взе да си търси веднага и другата, направо е станала ненаситна.

# 7
  • Мнения: 922
От както се е родила бебка, давам винаги двете гърди. Като "изяде" едната, Деничка сама се отказва, тогава прехвърлям на другата.
Инак редувам с коя да започна - сега с лявата, другия път с дясната...
Успех Grinning

# 8
  • Мнения: 649
аз винаги му давах и двете, защото имах доста малко кърма... така процедирах ( по съвет на акушерка):
първо му давам напр. лявата- той суче поне 20 мин, после го прехвърлям на дясната и от там суче докато сам я пусне
на следващият път започвам с дясната... и така ги редувах

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
От както се е родила бебка, давам винаги двете гърди. Като "изяде" едната, Деничка сама се отказва, тогава прехвърлям на другата.
Инак редувам с коя да започна - сега с лявата, другия път с дясната...
Успех Grinning

и аз така - той сам си показва иска или не втората.

а за наддаването - чудесно си вървите - че даже и отгоре - няма защо да се тревожиш Wink

# 10
  • Мнения: 3 760
От около месец дребната реши, че иска и от двете. Тогава сучеше 10-на минутки от едната и почваше да се върти и да мрънка. Сега на практика се самообслужва (кърмим се легнали) и още на 3-5-та минута сменя гърдата, после пак и пак...Качва си по кило на месец и за 20 седмици е пораснала с 18 см.

# 11
  • Мнения: 1 503
На мен мамите тук ме посъветваха в продължение на 3 часа да предлагам едната гърдаnewsm78,но ако не я иска повече предлагаш и другата.То зависи и колко мляко имаш и колко бебо хапва.МОят понякога изпуска гърдата ,ама не защото е празна,а просто му се е изплъзнала.

# 12
  • Мнения: 577
и според мен трябва да си кърмиш от една гърда,а ако иска повече му предлагаш пак същата-може даа я иска само за успокоение

# 13
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
първо му давам напр. лявата- той суче поне 20 мин, после го прехвърлям на дясната и от там суче докато сам я пусне на следващият път започвам с дясната... и така ги редувах

И двамата съм кърмила по този начин. Без грешка е! Щото ме мързи да се цедя  ....

Общи условия

Активация на акаунт