Ваксина

  • 800
  • 3
  •   1
Отговори
Моля да ми дадете информация след като е бита за първи път подкожна ваксина колко време стои подуто топченце, не зачервено, на мястото на ваксинацията?

# 1
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Здравей,
не обесяваш съвсем точно, но ако е като вътрешен оток или по-скоро все едно, че има бучка, ще поседи около седмица.Аз също се бях притеснила много, но Бърди ми каза да правя масажчета на мястото  много нежни/аз правих кръгови движения - един път в едната посока, следващия път в другата докато се храним за да не се усеща, че го боли/ и ако искам компреси с лед.Аз не съм слагала лед обаче.Искам да ти кажа, че този съвет беше най-добрия.Ходих къде ли не, и ми казаха ехеее какви ли не потресаващи истории, че даже от Инфекциозна, че видиш ли за цял живот ще му останело и ни гледаха като прокажени. #Cussing out
Скорошно оправяне Hug

Последна редакция: нд, 30 апр 2006, 23:57 от s_sunny

# 2
Благодаря ти много за успокоението.Става въпрос за бучица, поне се надявам, че е така и скоро ще се разсее.

# 3
  • Мнения: 1 014
За коя васкина става въпрос? Вероятно за ДТК? Ако е така, следващия път като я слагат (по принцип трябва да бъде в другата ръчичка), притисни силно мястото на убождането с памучето и задръж около 2 минути. Така няма да стане топченце. Това ще мине след известно време, не се притеснявай!

Общи условия

Активация на акаунт