Интернационален ден в детската градина

  • 600
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 370
Момичета на 4 май в детската градина на сина ми, са организирали интернационален ден. Всяко дете, трябва да бъде облечено традиционно за своята държава, да занесе предмет и снимки от страната си, както и национално ястие(по точно някактв десерт).
Аз съм се видяла в чудо. Нямам с какво да го облека, обърнах къщата и не мога да намеря, нищо българско. А за десерт пък абсурд да измисля ooooh!
Моля ви помогнете ми Praynig

# 1
  • Мнения: 7 091
Момичета на 4 май в детската градина на сина ми, са организирали интернационален ден. Всяко дете, трябва да бъде облечено традиционно за своята държава, да занесе предмет и снимки от страната си, както и национално ястие(по точно някактв десерт).
Аз съм се видяла в чудо. Нямам с какво да го облека, обърнах къщата и не мога да намеря, нищо българско. А за десерт пък абсурд да измисля ooooh!
Моля ви помогнете ми Praynig

За дрешка, ако можеш да шиеш защо не му ушиеш една свободна широка риза, на която да нарисуваш  ( ясно че няма време за бродиране) български шарки около деколтето и на ръкавите. Една широка риза за детенце много бързо ще я направиш( може пък да намериш нещо готово?), може да нарисуваш или с бои за плат или има такива маркери за рисуване върху плат.  Направи му един червен пояс с ресни ( ресни има готови да се продават, другото е просто право парче плат, обуй му един черен панталон, на който може отгоре на глезените да навиеш бял плат, който да завържеш с черно тънко парче плат или просто с дебела прежда, нали знаеш като за върху "потурите". За шапка мога да ри предложа от рошав губер ( много има такива ) да ушиеш за по-лесно в трапецовидна форма калпак. Едно изкуствено цвете боднато на калпака и е готов.
 Идея за десерта- тиквеник. Прави се супер лесно, може да го нарежеш преди печене на малки парченца, така че на малките да им е лесно да го хапнат. Аз това правих за детската градина на малкия като ходеше и много го харесаха. АКо нямаш рецептата кажи ще ти пусна.
За другото- има много сайтове в нета където може да намериш на английски неща за БГ, има и снимки.

# 2
  • Мнения: 7 091
Сетих се още нещо! Има едни макари, които се продават в магазините, които са целите в различни нюанси- например от бяло до червено, от бяло до селено, от жълто до синьо...не знам дали ме разбра. Цвета върви по нишката на конеца. Ако имаш машина може просто да пуснеш някой декоративен бод около яката и по ръкавите и да дооформиш с маркери. Цялата работа, която ти описах не би трябвало да ти отнеме повече от 1 ден( ако въобще не си шила досега). Ако пък използваш и готова риза съвсем.
А за калпака- направи трапеца по-висок, че после да може да го сплескаш навътре, като на оригиналните калпаци. ( техния трапец е и заоблен отгоре имай предвид)

# 3
  • Мнения: 1 493
Погледни тук : http://www.zornica.com/ !
Свържи се с детския танцов състав и ги помоли да ти услужат за един ден с национален костюм за празника. Не вярвам да ти откажат ! Успех ! Ще чакаме снимки !

# 4
  • Мнения: 1 493
Много лесно се прави грис халва, нарязваш я на малки ромбчета и ги подреждаш в поднос. Ако искаш , ше ти дам рецепта.

# 5
  • Мнения: 7 430
Погледни тук : http://www.zornica.com/ !
Свържи се с детския танцов състав и ги помоли да ти услужат за един ден с национален костюм за празника. Не вярвам да ти откажат ! Успех ! Ще чакаме снимки !

Мила моя - и аз исках оня ден да ти предложа същото, но се замислих  newsm78 дали ще имат толкова малки носии - все пак звънни им Wink
Имаше за грис - халвата Ефросина - чакам те с рецептата Laughing

# 6
  • Мнения: 1 493
Едно пакетче масло се разтопява в дълбок тиган. Като му се изпари водата и започне да мирише на "масло" , слагам 1/4 ч.л.канела на прах , "щипка " счукан на прах карамфил, 5-6 големи с.л. препълнени " с връх " грис / или 1 ч.ч. "равна"/ и се започва с непрекъснатото бъркане, докато стане "златиста" на цвят. Добавям 5-6 с.л. "равни" захар бяла и кафява 50:50 / или 1 ч.ч. "равна"/ . Постепенно се прибавя помалко 1 1/2 или 2 ч.ч вода и се бърка с по-бързо темпо, за да не се получат бучици. Намаляват се градусите и бавно се бърка до извиране на водата. Добавям 1 ч.ч. предварително накиснати във вода с малко  ром стафиди , нарязан на ситни парченца локум, разбърквам и разсилам халвата в тава. Слагам я за 10-15 минути в гореща фурна, като предварително я поръсвам със счукани орехови ядки и захар. Нарязвам я на ромбчета, след като изстине. Да ви е сладко !  Hug

# 7
  • Мнения: 1 854
Можеш да го направих като "хайдутин" с дьлга роба тип пелерина от материя за чувал например(като тези Коледните), нарисувай му мустаци, дай му една тояга да се подпира на нея, обувките - черни, а вьрху тях му нахлузи черни калцуни(нали се сещаш какво имам предвид) и около тях намотай светьл пльтен конец. А под тази перелина си го обличаш с бяла риза, червен пояс и тьмен клин.
Може и като военен да го направиш сьс "милитари дрехи", предполагам, че има при вас такива варианти по детските магазини.
Незнам дали прясното млякото с ориз и канела е бьлгарски патент, т.н "сутляш", но можеш и това десертче да предложиш на децата.Разпределено в малки кофички с пластмасови льжички на голям поднос.Аз много си го обичам и е адски лесно за правене.
Ако нещо друго ми хрумне, ще пиша.
Кьсмет и после да пратиш снимки Grinning Hug

# 8
  • Мнения: 7 430
Както и ти казах - аз предлагам да отидем утре при Боби и да купим боза Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт