Кажете забележителности и добри кръчми в Габрово

  • 11 868
  • 12
  •   1
Отговори
Мили мами, ще пътуваме тези дни до Люляците, моля кажете какво си струва да посетим в Гарброво и района.

# 1
  • Мнения: 3 153
Здрасти, ние за Великден бяхме в този район и сме очаровани от всичко. Можете да отидете до Етъра, до Соколски и Дряновски манастир, все прекрасни места. Габрово също е един много чист и приятен за разходка град, а пък р-т "Староприемница" е едно от местата, където сме хапвали най-вкусно в последно време, щом за 3 дни отидохме 2 пъти там, считай колко ни е харесало!
В линка можеш да видиш снимчици от прекарването ни: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=32599

# 2
  • Мнения: 502
За кръчми не мога да кажа , трябва да се види Дома на хумора и сатирата.Ако сте е кола заслужава си да посетите Етъра, Соколският манастир - един от най - хубавите в страната/ той се намира малко над Етъра/.Също така в местността Узана се намира географският център на България. А вече близо до Габрово се намира и Трявна,Боженци ,Дряновски манастир - все места които , трябва да се посетят.
приятна почивка :  Laughing

# 3
  • Мнения: 910
Здравей!
Аз смятам,че Пеtинка и rori са ти дали информация и аз няма какво да добавя.
Приятна почивка  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 232
Задължително посетете боженци

# 5
  • Мнения: 5 228
А по пътя за Боженци, в село Кметовци, се намира най-хубавата кръчма, в която съм ходила. Това беше преди 3-4 години, но миналото лято приятели ходиха там и казаха, че продължава да е супер. Струва си да се посети, обаче не се сещам как точно се казваше. Намира се от дясната страна, като се пътува от Габрово към Боженци. Кръчмата е като от приказка. Има страхотен двор, в който щъкат зайчета, вътре е страшно уютно, кухнята е страхотна - готви съпругата на собсвеника. Казваше се нещо от сорта на Добрева къща или нещо подобно.

# 6
  • Мнения: 910
Фукла,къщата за която пишеш е наистина хубава и се казва "Добриновата къща" и ние доста често ходим там.

# 7
  • Мнения: 5 228
Фукла,къщата за която пишеш е наистина хубава и се казва "Добриновата къща" и ние доста често ходим там.

Горе-долу съм познала името.  Simple Smile Бях много впечатлена от ресторната.

# 8
  • Мнения: 465
На всичко отгоре от 5 май почва и Биринфеста в Габрово така че ще има какво да се види Peace

# 9
  • Мнения: 147
На всичко отгоре от 5 май почва и Биринфеста в Габрово така че ще има какво да се види Peace

Не се лъжете, чалгата е навсякъде!!!
Ужасссссссс!

# 10
  • Мнения: 4 665
Ами те момичетата за забележителностите са ти казали аз за кръчмите Laughing Не препоръчвам пицарията под х-л "Балкан ", защото са им доста странни специалитетите, но ако все пак седнете не пропускайте катмите със мед и орехи Crazy Има едно друго заведение, което е на центъра " Гриляж "-а му викат габровлии,всичко е страхотно,просто да си оближеш пръстите. Остана и третото свястно габровско заведение...питайте за кръчмата под " Ротмънс "-а, там приготвят храната на пещ и ще останете много доволни.

Приятна почивка Ви желая!

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
...Има едно друго заведение, което е на центъра " Гриляж "-а му викат габровлии,всичко е страхотно,просто да си оближеш пръстите. ...

"Глинаж" му викат май.  Laughing Идва от "Глинените гърнета", поне така се казваше по времето, когато учех там. Тогава беше кафе-сладкарница, сега нещо друго ли е?

Иначе и аз препоръчвам "Страноприемницата". А последно като ходихме видях че са направили голямо заведение до Червения кръст (следващия мост след този на Рачо Ковача). Много приятно изглеждаше градината, но нямаше места и не знам каква е кухнята.
Иначе забележителностите rori и Petinka са били изчерпателни.  Laughing

# 12
  • Мнения: 4 665
...Има едно друго заведение, което е на центъра " Гриляж "-а му викат габровлии,всичко е страхотно,просто да си оближеш пръстите. ...

"Глинаж" му викат май.  Laughing Идва от "Глинените гърнета", поне така се казваше по времето, когато учех там. Тогава беше кафе-сладкарница, сега нещо друго ли е?

Иначе и аз препоръчвам "Страноприемницата". А последно като ходихме видях че са направили голямо заведение до Червения кръст (следващия мост след този на Рачо Ковача). Много приятно изглеждаше градината, но нямаше места и не знам каква е кухнята.
Иначе забележителностите rori и Petinka са били изчерпателни.  Laughing
Хехехехе,май ти си права...ама да си призная повечето от нещата,които съм чувала там...като думи..немога да ги преповторя

Общи условия

Активация на акаунт