сключване на брак

  • 779
  • 9
  •   1
Отговори
  • Scotland
  • Мнения: 11

Здравейте момичета! От много време ви чета и най-накрая реших да се регистрирам и да ви помоля за съвет. С приятеля ми /шотландец/ решихме да сключим брак в България. Какви документи да си приготвим  и колко време ще ни отнеме това. И двамата сме разведени.
Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Мнения: 1 110
Медицинско, Удостоверение за семейно положение ( 4е сте разведени/неомъжени), паспорти.....

# 2
  • Scotland
  • Мнения: 11
но някаде четох че искат и печат Апостил........има ли нещо такова

# 3
  • Мнения: 1 110
Ами понеже мъжа ти  не е българин, то Документа за семейно положение ще трябва да си го вземе от неговата държава и тогава за да е валиден пред БГ власти трябва да има апосил.

# 4
  • Мнения: 74
 newsm78  А този Апостил в България ли се слага???

# 5
  • Мнения: 1 110
Ами ма мъжа ми го сложиха в Холандия, понеже е холандец. Зна4и страната която издава документа слага и апостила.

# 6
  • Мнения: 375
За шотландеца ,задължително трябва да си извади от общината удостоверение за семейно положение- имайте в предвид ,че това отнема 21 дни ,след това трябва да се завери с апостил в Home office.Твоето удостоверение за семейно положение се вади от обшината по местоживеене за 5 минути.Другите важни документи са : 1.копия на личните карти на свидетелите ви-ако са шотланци копия на паспортите им и не е необходимо да са преведени; 2. попълвате молби ,които получавате също от общината;3. плащате такса около 80-90 лева;4. Медицински свидетелства за сключване на брак,стават за 2 часа.

П.П.Един месец преди сключване на брака ,трябва да го заявите в общината,т.е. да се запишете


Та това е ,късмет!

# 7
  • Мнения: 1 959
Най-добре ще ти отговорят в гражданското по местоживеене.Моят мъж отиде направо в Хоум офиса и документа му го извадиха за няколко часа заедно с апостила.
Едно нещо ми се губи не мога да си спомня дали носих копия от паспортите за свидетелите те дойдоха за 2 дена.свадбата аз ходих сама да си я запазя.
Много късмет ти желая

# 8
  • Scotland
  • Мнения: 11
Момичета благодаря много за съветите. Вече задействахме нещата Simple Smile

# 9
  • Мнения: 964
Мъжа ми отиде в консулството на Сащ в БГ и там си извади клетвенна декларация,че е свободен да сключи брак.Така че ства и в БГ ако имат консулство на територията на държавата.

Общи условия

Активация на акаунт