Децата и театърът

  • 912
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте! Въпросът ми е към всички, но най-вече към майките на дечицата от 4-10 години. Искам да попитам, водите ли децата си на театър - куклен, младежки, приказен и т.н. И ако да - на тях харесва ли им и искат ли да ходят пак или по-скоро обичат да стоят пред компщтъра, да гледат телевизия или друго някакво забавление...? Питам, защото ми трябва да една курсова работа да знам как се възприема театърът от съвременните млади майки и техните деца. И много ще се радвам да ми отговорите Simple Smile

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Александра обича да гледа куклен театър. Но не съм я водила някъде от година (все не намирам време). Още малко да порастне малката и ще ги водим заедно. Иначе и в детската градина понякога имат театър.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 713
В градината на Дияна често идват трупи и има представления. Децата са доволни и много харесват театъра. Водила съм я и на театър в Столична библиотека. Страхотна постановла, децата бяха въодушевени, водеше се диалог м/у артистите и публиката. След представлението децата можеха да се запознаят и "пипнат" отблизо актьорите Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 034
Аз съм от майките-театрални маниячки  Mr. Green , така че мойта дъщеря я водя почти всяка събота или неделя на куклен театър. Това, което забелязах е, че без да има представа кой точно ден от седмицата е / все пак е на 3 1/2 год./, като наближи петък и започва сама да ме пита : "Мамо, кога ще ходим на театър?" Определено много и харесва и ходи с голямо желание  Laughing

# 4
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Борко обича да гледа театър, но само в градината. Там не гасели лампите. Много се вълнува когато чакат на гости куклен театър.
Водила съм го 4 пъти в кукления театър и 4 пъти сме излизали със рев от там. Не знам къде точно е проблема, но той не желае да ходим на театър поне за сега.

# 5
  • Мнения: 1 210
Моят пампаец също много обича куклен театър. Преди ходехме редовно, защото в една от кварталните детски градини имаше представление всяка неделя. Тази година обаче ги изгониха, защото няма места за детските групи. И взехме по-рядко да го водим. Но той си пита всяка събота или неделя: "Днес къде ще ходим?" и като кажем на театър се зарежда до вратата още в 9.

Само дето още не мога да се пречупя и да го водя за втори път на дадена постановка.

Преди в детската ясла имаха куклен театър поне 1 път в месеца. Сега откакто е на градина веднъж не са имали  Sad

А другото, което ме "дразни" е, че никога не знам в сряда например какво ще правим в събота или неделя, за да взема билети за театър Възраждане. Вече няколко пъти се опитвах да се доредим точно преди представление, но не успявахме  #Crazy

Ами това е - фенове сме. А най-обичам, когато мъжете отидат сами на театър.

# 6
  • Мнения: 5 877
Да, много обича. Вкъщи имаме специални кукли и дървен куклен театър, но и редовите й кукли често стават "актриси". На филмчетата също е фен, естествено, но за тях я ограничавам (първо не искам да се вманиачава, второ компютърът ми трябва и на мен).

# 7
A някой посещавал ли е скоро Младежки театър "Николай Бинев"? Чух, че там героите от пиесите се изказват на доста разговорен стил...., което не знам дали е подходящо за децата? Вярно ли е?

# 8
  • София
  • Мнения: 3 626
Да, водила съм големия на куклен театър. Изгледал е всички детски постановки. Като стане към 3 годинки и малкото ще го водя Simple Smile.

# 9
  • Мнения: 5 877
Ами детето ходи на "Копче за сън", ама с майка ми  newsm78 Беше й харесало, макар че тя знае пиесата от записа (с истинския Николай Бинев!!!) и се колебаех дали ще е успешна новата постановка.
На театър за възрастни не съм я водила още, малко ми е неудобно, като си помисля как търчим посред постановката към двете нули. В кукления театър са свикнали с такива неща.  Peace

# 10
  • Мнения: 1 210
A някой посещавал ли е скоро Младежки театър "Николай Бинев"? Чух, че там героите от пиесите се изказват на доста разговорен стил...., което не знам дали е подходящо за децата? Вярно ли е?

Миналата година се подлъгах и заведох дребния на Мечо Пух. На 15-тата минута детето ми каза "Мамо, хайде да си излизаме." За мен по-качествена рецензия от това - здраве му кажи.

Да си кажа, говореха на такъв език, че и за 10-годишно ми звучеше отвратително. Не видях нищо хубаво в пиесата. Единствената прилика с Мечо Пух бяха имената на героите. Всичко останало ми звучеше отвратително - да представиш пиесата с езика на 24 часа.

Това си е лично мое мнение. Ако има други с впечатления точно от тази постановка ще се радвам да споделят.

# 11
  • Мнения: 5 877
За "Мечо Пух" също имам такива отзиви, Ането беше ходила с татко си и не се върнаха очаровани. Детето беше излязло с въпроса "а сега може ли "Шрек"?

# 12
  • Мнения: 479
Да, Теди много харесва куклен театър. В детската градина през седмица имат представление, поради което ние малко разредихме посещенията  Blush

# 13
  • София
  • Мнения: 2 530
И аз водя малкия от няколко месеца на куклен театър. Много му харесва и е много доволен.Аз също, защото актьорите вмъкват закачки и за придружителите. Последно бяхме на " Кой има магарешки уши?"на ул. Гурко. Така не се бях смяла много отдавна. В публиката седеше тази скица дето води "Култура ми Янко" в "Сблъсък" и по този начин участваше в постановката. Получаваше се диалог между актьорите и него, а децата участваха страшно активно. Мисля пак да идем.

# 14
  • Мнения: 442
когато е студено, всяка неделя сме на куклен театър. в нашия град няма много други забавления за деца. кукленият театър е само един, и всичките постановки сме ги гледали по няколко пъти, ама не й омръзва.
в детската градина, всеки месец идват гастрольори и е голяма радост.
преди близо година я водих на `между два свята` на нешка робева. заех крайни места, за да можем да се измъкнем, ако не й хареса, но не се наложи - много й хареса.

Общи условия

Активация на акаунт