Как да се справя с това ? - кърмене и зъби

  • 395
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Имам проблем свързан с кърменето.
Детето ми е на 7 месеца и до сега я кърмих без проблем НО - от 1 месец почнаха да и растат зъби и вече има 3 и 4-ти на път Rolling Eyes. Проблема е , че тя никога не е смукала залъгалка или от биберон а сега почна и да хапе почна да хапе.Пробвах със силиконови зърна но тя въобще не пожела да засуче Confused. Не ми се иска да я отбивам но не знам какво друго ми остава?

Последна редакция: ср, 03 май 2006, 09:37 от Deteto_Vesi

# 1
  • САЩ
  • Мнения: 323
Изобщо не е нужно да я отбиваш, просто не я оставяй да те хапе. Когато детето е гладно, то суче, а не си играе. Почне ли да хапе, най-вероятно се е нахранило. Захапе ли те, кажи и "Не", сложи пръст в ъгълчето на устенцата и за да освободиш вакуума и прекъсни кърменето за малко. Обикновено бързо разбират, че мама не се хапе. Вземи и от играчките-чесалки за венци да си ги дъвче.

# 2
  • Мнения: 4 242
Напълно подкрепям!
И аз така постъпвах, дори излизах от стаята за малко. Бързо се учат че не трябва да хапят, не се отказвай.

# 3
  • Мнения: 26
Благодаря за отговорите  Hug
То не е точно хапене ами когато е превъзбудена и суче доста агресивоно Embarassed и горния и зъб боде на едно и също място  Sad иначе и аз се надявам това да е временно и да отмине някак си , защото все още имам кърма и не ми се иска да я спирам с хапчета Confused

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Детето Веси, благодаря, че си пуснала темичката. Ние още нямаме зъби, но такива страхотии бях слушала. Сега се успокоих малко.

Общи условия

Активация на акаунт