Sterilitet

  • 3 607
  • 2
  •   1
Отговори
Zdraveyte!
Kazvam se Nuri, na 31 godini ot Razgrad.
Omajena sam ot 3 godini I ne moga da zabremeneya. Ne sam pravila aborti I nyamam bremennosti.
Predi 1 godina mi otkriha visoko nivo na Prolaktina – 1900 pri norma do 619
Pri napraven yadreno magniten rezonans may 2005 g. se ustanovi che imamProlaktinom – okolo 4 mm. Diagnoza ot Aleksandrovska bolniza-Sofiya sled napraven yadreno-magniten rezonans na 25.05.2005 godina:
Nalize e malko – s razmeri okolo 4 mm v diameter, hipodenzno ognishte v oblastta na adenohipofizata, parasagitalno v dyasno, dovelo do leka deviyaciya na infundibuluma.
Zaklyuchenie:Kasae se za pasientka s mikroadenom na hipofizata.
Sled 2 meseza se nadyavam pak da mi napravyat y.m. rezonans I da vidim ima li promyana.
Piya Parlodel 2pati po ½ vseki den. Minalata sedmiza si izsledvah Prolactina na 6 den ot zikala I toy e 347,84.
Zvetnata snimka pokaza che imam lyava zapushena traba. No vse oshte ne sa mi pravili laparoskopiya. Pritesnyavam se da ne bi I dyasnata da e zapushena.
Pila sam Klostilbegit, dufaston, postavyali sa mi Pregnil 5000. Daje na 2-3 pati imah kisti ot hiperstimulasiyata sigurno. Inache imam po 1 ili 2 folikula vs. mesez.Predizvikvali sa mi ovulaciya chrez lekarstva, zashtoto bez tyah v povecheto sluchai nyamam. Sega mi se vdiga bazalnata temperature I testovete mi za ovulaciya izlizat polojitelni, no nyama efekt.  Dnes byah na lekar, i na vidiozona se vijda che imam 20 mm folikul v desniya yaychnik - 11 den mi e.
Imam i grabnachno izkrivyavane ot uchenichka, no doseka lekarite sa mi kazvali, che tova nyamalo da prechi pri zabremenyavaneto. Taka li e?
Maja mi pri ednoto izsledvane imashe malko kolichestvo na spermatozoidite v 1 ml pri 60% podvijnost, a drugiya pat podvijnostta mu be padnala na 40 % pri dobro kolichestvo.
Pri vsyakakvi lekari sam hodila – V Razgrad, Varna, Ruse, Sofia, I bilki sam pila no nyama efekt. Hodihme prez septemvri 2005 g. I na sanatorium v Kyustendil.
Mojete li da me posavetvate kakvo da napravya  i kam koi spesialisti da se nasocha?
Maja mi ne jelae in-vitro zasega.
Blagodarya vi prevaritelno
Nadyavam se na otgovor
Pozdravi

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 199
И това на кирилица:


дравейте!
Казвам се Нури, на 31 години от Разград.
Омажена сам от 3 години И не мога да забременея. Не сам правила аборти И нямам бременности.
Преди 1 година ми откриха високо ниво на Пролактина – 1900 при норма до 619
При направен ядрено магнитен резонанс май 2005 г. се установи че имамПролактином – около 4 мм. Диагноза от Александровска болниза-София след направен ядрено-магнитен резонанс на 25.05.2005 година:
Нализе е малко – с размери около 4 мм в диаметер, хиподензно огнище в областта на аденохипофизата, парасагитално в дясно, довело до лека девияция на инфундибулума.
Заключение:Касае се за пасиентка с микроаденом на хипофизата.
След 2 месеза се надявам пак да ми направят й.м. резонанс И да видим има ли промяна.
Пия Парлодел 2пати по ½ всеки ден. Миналата седмиза си изследвах Пролацтина на 6 ден от зикала И той е 347,84.
Зветната снимка показа че имам лява запушена траба. Но все още не са ми правили лапароскопия. Притеснявам се да не би И дясната да е запушена.
Пила сам Клостилбегит, дуфастон, поставяли са ми Прегнил 5000. Даже на 2-3 пати имах кисти от хиперстимуласията сигурно. Иначе имам по 1 или 2 фоликула вс. месез.Предизвиквали са ми овулация чрез лекарства, защото без тях в повечето случаи нямам. Сега ми се вдига базалната температуре И тестовете ми за овулация излизат положителни, но няма ефект.  Днес бях на лекар, и на видиозона се вижда че имам 20 мм фоликул в десния яйчник - 11 ден ми е.
Имам и грабначно изкривяване от ученичка, но досека лекарите са ми казвали, че това нямало да пречи при забременяването. Така ли е?
Мажа ми при едното изследване имаше малко количество на сперматозоидите в 1 мл при 60% подвижност, а другия пат подвижността му бе паднала на 40 % при добро количество.
При всякакви лекари сам ходила – В Разград, Варна, Русе, Софиа, И билки сам пила но няма ефект. Ходихме през септември 2005 г. И на санаториум в Кюстендил.
Можете ли да ме посаветвате какво да направя  и кам кои спесиалисти да се насоча?
Мажа ми не желае ин-витро засега.
Благодаря ви преварително
Надявам се на отговор
Поздрави

# 2
  • София
  • Мнения: 6 360
здравей Нури!

След като прочетох твоя подробен разказ, моят съвет към теб е следният:
отидете при добър специалист по стерилитет и направете една поредица от няколко инсеминации със стимулиране на овулацията при теб. ако те не доведат до успех, тогава обсъдете с лекаря възможността за инвитро.
ситуацията ви е сложна, понеже се преплитат няколко фактора - от една страна имаш пролактином и въпреки, че с лекарства държиш пролактина в норма, казваш, че не овулираш спонтанно - без медикаменти.
от друга страна имаш една запушена тръба и не се знае дали не овулираш откъм запушената тръба само - ако е така, опитите естествено ще са неуспешни.
от трета страна, както го описваш, има намесен и мъжки фактор, макар и в лека форма.

затова е добре да се концентрират усилията на лекаря чрез стимулирана и добре насрочена във времето инсеминация, като същото време се осигури качествена обработка на сперматозоидите.

на вас най-близо ви е Варна, както разбирам. във Варна бих препоръчала д-р Александров - момичетата от Варна ще ти дадат координатите му.
ако решите да отидете до София - препоръчвам д-р Владимиров (www.ivf.bg) или д-р Стаменов (www.invitro-bg.com).

не се отказвайте, ще стане!

Общи условия

Активация на акаунт