Температура

  • 1 014
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Преди 10 дена малката всъщнос тя е на 7мес. и 18.дена беше вдигнала темпер.  три дена до 38 градуса изписаха и антибиотик защото казаха,че има зачервено гърло.Пи го три дена защото се изприщи от него и го спряхме повече не вдигна междувременно и избиха 2 зъбчета отдолу.Днес пак вдигна 37.7 темп. възможно ли е да е от зъби може ли толкова бързо да почнат да пробиват други?Или сме болнички.Не кашля и няма хрема. newsm78

# 1
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Щом са я прегледали и са и казали че има зачервено гърло,значи не е от зъбките но мойе да бъде и нещо конплексно.Но аз знам,че антибиотик не се прекъсва поне 5дни иначе няма ефект.Има сироп който се дава когато детето се изрине.

# 2
  • Мнения: 1 214
Да , естествено.Най-вероятно ще имате нови зъбчета.По-леко да излизат този път!

# 3
  • Мнения: 1 639
 Малко пресилено ми се вижда само за зачерчено гърло антиобиотик  Rolling Eyes
Напоследък доста често се среща този "вирус" с висока Т по 3 дена  Tired

# 4
  • Мнения: 255
Ох незнам днес ще я закарам на лекар.Сутринта имаше 37.5 темп. не ще и да яде Sad

# 5
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Моето дете до около 1.5 години винаги дигаше температура при зъби и се разхремчваше. Обикновено под 38, но имай предвид, че никненето на зъби отслабва имунитета и отваря врати за зарази или имунната система реагира защитно (температура) при доста деца.
Това с антибиотика и на мен ми се вижда рано, ако е грип или настинка тези не помагат. А температурата се препоръчва да се сваля след 38.5 за да може детето да се пребори. Но пък в тази област колкото лекари - толкова мнения. Майката трябва да реши.
Питай лекаря за ранното спиране - антибиотик се пие поне 5 дни по принцип, може да стане резистентно детето към спрения ли, нещо такова...

Че не иска да яде обикновено е симптом за болезнено гърло...

Последна редакция: вт, 02 май 2006, 10:01 от арт мама

# 6
  • Мнения: 695
много е вероятно Т да е от зъбките.и аз се чудя защо само заради червеното гърло са ви изписали антибиотик.относно излизането на зъбчетата при всяко дете излизат различно.при нас например за един месец ни излязаха 3 зъбчета. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 488
Антибиотик се пие м/у  7 и 10 дни. Ако се спре междувременно може детенце да стане резистентно и да не му действат повече антибиотици от групата..... А никой няма да си направи труда да ти направи антибиограма преди да ти изпише антибиотик за друго заболяване. И е възможно при евентуално друго заболяване да ти дадат подобен антибиотик и той изобщо да не действа.

Но при положение, че детето се е обринало от този антибиотик- правилно си го спряла. Но е било удачно да се консултираш с лекар дали да продължите с друг или изобщо да спрете.

Съвет- Запиши си антибиотика, от който се е изприщило детенце и предупреждавай лекаря за евентуална алергична реакция към тоз препарат.... 

Общи условия

Активация на акаунт