Кюретаж и забременяване след това - тема 72

  • 41 912
  • 750
  •   1
Отговори
# 420
  • Вестерос
  • Мнения: 38 198
Прегръдки  Hug Гледам да се държа и мисля позитивно, но понякога нямам сила.

# 421
  • София
  • Мнения: 7 427
Момичета, ревете, скърбете, но никакво рухване!
Всяка от нас ще има бебе рано или късно, макар и по по-труден начин от всички наоколо...
Важното е да не губим надежда и да действаме!  Hug

# 422
  • Мнения: 1 426
Да момичета и аз съм като умопобъркана.Не мога да мисля за нищо друго-само за бебета.Най-добрата ми приятелка разбра че е бременна малко след като ми направиха кюретажа.Радвам се мн за нея,защото има дете на 12 и след това три спонтанни аборта,та дано сега вс да е наред с бременността и,но въпреки всичко си мисля как можехме да бременеем заедно...
Днес трябва да ми дойде и се побърквам-искам да ми дойде,че да се успокоя,защото не мога да спя,не мога да мисля за друго,а само за това дали ще ми дойде или не....Правих тест за бременност на 11 ден след ОВ,беше -.Вчера правих бабешки тестове Laughing-с паста за зъби ,със сода бикарбонат....абе откачена работа.Понеделник съм в Тутракан на преглед,но ще трябва да го отложа заради цикъла.

# 423
  • Мнения: 268
Здравейте, отново.
След консулт с доц.Конова вчера.. стана ясно следното: терапия с фраксипарин 0.4 и АП при + тест. Преди това обаче, ще се наложи вливане на интралипид, макар според референтните с-сти на св.Марина Варна, да съм в нормите на НК клетките - 22,8% при горна граница 26%, според нея горната граница възприета за Б-я е 15%.
Надявах се, да се размина само с фраксипарин, но уви..... Sad

# 424
  • София
  • Мнения: 8 614
Вчера генетикът ми каза за НК клетките, че е спорен въпроса.Те били подвижни и кръвната проба не може да даде ясен отговор колко нк клетки има около матката, в матката, до самия зародиш. Правени били различни изпитания с жени, противоречиви резултати имало. Каза, че по-скоро правят вливки за всеки случай, не е доказано напълно, че има смисъл. 
Напоследък чувам(в групи във фейсбук, където пишат акушерки и се мяркат и лекари), че има и спорове за тромбофилиите, до колко е от полза боцкането с фраксипарин и подобни.
Та явно повечето неща са мерки за всеки случай, не ти гарантират нищо.
Аз имам по-належащи проблеми от бебетата...които, обаче, зависят от просъществуването на бременността. Юни ми свършва неплатения отпуск, след това трябва да напусна(така сме се разбрали с работодателя).На мен не ми е болка, искам друга работа да си намеря. Въпросът е, че ако се задържи бременността искам да имам договор, после майчинство.Та ще ги изненадам неприятно.
Ако не просъществува...ще трябва да отложим опитите, докато намеря друга работа, докато поработя, за да мога после да имам нормални болнични, отпуски, майчинство.
Та такива неща ми занимават мозъка, защото се отразяват на семейния бюджет...а докато сме само с един източник на доходи, трудно можем и бързо да правим изследвания относно репродуктивни проблеми.Всичко е навързано.
Аз лично съм си сложила граница тази бременност. Ако е ок-радост, очакване. Ако не-ще се стегна, ще се съсредоточа в намиране на работа и след време подновяване на усилията.

# 425
  • Мнения: 753
Mel_84
Аз не съм изследвала Б12,все още се чудя дали да го направя,просто искам да си взема витамини тъй като по моя преценка не приемам достатъчно такива,но фолиевата и Б12 трябва да са в метилирана формула тъй като излезна,че не усвоявам правилно фолиева а най вероятно и Б12.

tonss
Би ли споделила какви са твойте витамини,предполагам не са поотделно.

# 426
  • София
  • Мнения: 7 427
Интралипидът не е страшен, дори да повярваш на тия дето казват че не помага, то няма и да попречи.
А на тия дето обясняват че клексана бил излишен при тромбофилия, мога да им пратя снимка на 5см хематом до 7см бебе, да си размишляват по въпроса (ако могат).

# 427
  • Мнения: 218
Странно ми е колко изписвате за витамините. Реално плодът си взема каквото му е нужно, дори и майката да умира от глад. Аз лично не вярвам витаминна недостатъчност да е решаваща на толкова ранен етап, защото нуждите на ембриона са смешно малки.
По - скоро ми е интересно, защо при все цялото презастраховане на докторите, никой не дава гаранция. Харчим хиляди за изследвания, които просто дават някаква насока, но далеч не и посока. Жени с лоши резултати без лекарства износват и жени с прилични и добри такива губят бебетата си. Няма логика и започвам да се чудя дали не сме стерилизирани по някакъв начин с храната, защото не може да има страни и нации без репродуктивни проблеми /основно т.н. "изостанали"/, а ние от "цивилизацията" с цялата наука в ръцете си, сме станали неспособни да правим най - естественото нещо за един животински вид- да се размножаваме. Тъпчем се с химикали, които докторите наричат витамини, но покрай полезната съставка има толкова много токсични, че свят ад ти се завие. Вливат лекарства, които  разбъркват хормоните и имунната система, а ние се чудим защо нямаме деца.

# 428
  • Мнения: 268
Много благодаря, delisardeli. Ще се запася с фраксипарин,понеже го няма по аптеките, поне тези в Шумен. Надявам се след терапиите всичко да е ок.
Освен тромбофилия и НК клетки, ТСХ ми играе доста, приемам еутирокс 50. Февруари беше 1.13, а вчера като пуснах контролно изследване беше паднал под долна граница- 0.014. Ендокринологът ми каза да го спра за 10 дена, след това да приема този от 25 милиграма.

# 429
  • Мнения: 753
zia1

Донякъде съм съгласна с теб,но когато изгубиш дете и впоследствие разбереш,че ни усвоявала правилно витамини от които то се нуждае то тогава колкото и малко да са те,ги няма.Не казвам,че това може да е причина за загубата,но започваш да се питаш дали и това не е допринесло по някакъв начин,затова какво пречи да звимаш(не да се тъпчеш с всевъзможни хапчета) витамини който могат само да ти помогнат едва ли да ти навредят.

# 430
  • София
  • Мнения: 7 427
Зиа, бебето си дърпа колкото му трябва. Тия витамини за теб ги пиеш. Никой не те кара насила.

Много ми е интересно откъде разбра че има нации без репродуктивни проблеми? Или смяташ, че като нацията е "изостанала" термини като "помятане" и "ялова" не съществуват, само защото няма официална статистика за това?

В крайна сметка живеем в свободен свят - можеш да живееш където искаш, да ходиш на доктор ако искаш, да приемаш витамини ако искаш - въпрос на избор.


Десито,
провери в болничните аптеки. Виж и темата за Фраксипирина - там момичетата споделят актуална информация.
ТСХ е важно, трябва да го стабилизираш, защото при бременност скача рязко. 1,13 е доста добре, може би е трябвало да намалиш още тогава..

# 431
  • Мнения: 1 019
А аз тази сутрин се събудих и плаках цял ден.. разбрах, че пак съм бременна и очаквам отново да го загубя Sad няма индикации за загубя все още, но се подготвям за това...
Нормалните хора като видят положителен тест и се радват, а мен ме обзема такъв страх и безпокойство .... не знам дали въобще да пускам ЧХГ - та при условие, че нищо няма да променят... или ще го бъде или не... надявам се генетичните ми изследвания да са готови скоро и ако има някакъв проблем, да имам време да реагирам ако не е прекалено късно ...

# 432
  • Мнения: 753
tonss
Много ти благодаря  Hug сега ще ги погледна и тях.Аз не живея в Бг така,че амазон ме устройва идеално  Wink

# 433
  • Мнения: 753
tonss
Не знам какво да ти кажа за да се почустваш по добре,просто чета какво пишеш и виждам колко тежко ги изживяваш нещата и си мисля,не беше ли по добре да бяхте забавили малко нещата,поне докато направите нужните изследвания и видите резултатите преди да подновите опитите сигурна съм,че знам колко много искаш да имаш бебе аз също съм така още повече,че за мен това ще ми е първо и веднага след аборта исках да подновим опитите колкото се може по бързо даже веднага най добре,но след време когато тъгата по изгубено започна лека полека да намалява сякаш здравият разум започна да натделява и реших,че този път ще съм по потготвена,просто искам максимално да се предпазя(до колкото е възможно) от повторна такава,не съм много сигурна,но си мисля,че всяка една загуба независимо по какъв начин след това оставя последствия както физически така и психически и е нужно малко време човек да се възтанови доколкото е възможно.Не мисли,че те упреквам по какъвто и да било начин напротив,просто не би трябвало в такъв момент да плачеш и да мислиш веднага за най лошото,а да си в радостно очакване.От сърце ти пожелавам този път нещата да се случат по прекрасният начин Hug

# 434
  • Мнения: 1 019
Да, трябваше да изчакваме, но... не беше целенасочено... просто се случи и се оказа ову, казахме на репродуктивния и той каза, че няма проблем. Загубите ми са все в началото и ЧХГ ме стига повече от 400. Идва веднага цикъла и все едно нищо не е било освен, че се самоизмъчвам...
а за чакането... това не бих могла да го изпълня...
нямам търпение за нищо... чакането че измъчва Sad

Общи условия

Активация на акаунт