Кой къде е правил фетална морфология и за колко струва?

  • 8 835
  • 22
  •   1
Отговори
Здравейте мили мами!

Предстои ми фетална и Доплер/ незнам какво означава Доплер, ако някой знае, нека пише/, но струва около 70лв.
Моля Ви споделете опита си в тази насока!
Също трябва ли да се прави генетичен тест, този който се прави в Майчин дом. Накой скоро правил ли си е и на каква цена?
А и какво е БХС, срещам го във форума, а не съм го чувала  Embarassed.
И последен въпрос изследвания за СПИН, васерман и т.н. задължителни ли са/
бЛАГОДАря на всички, които ще се включат!
Поздрави и успешна седмица

# 1
  • София
  • Мнения: 1 877
здравей,
правих при доц.томова - 50 лева, записваш се месец по -рано, има наплив понеже. в ГУСВ сдградата на бул.Борис Трети, там е център София мисля, тя обслужва и него. много съм доволна. Доплер уредът мери кръвопотока до бебето, което беше дорбе за мен да разбера, че е ОК, понеже съм с нисък хемоглобин.успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 6 259
Доплер е апарат, който най-общо казано проследява кръвния поток. При бременни се ползва, за да се "види" как функционира плацентата.

Генетичният тест в Майчин дом е БХС - биохимичен скрининг. За повече инфо виж тук:  http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=132 . Консумативите се поемат от Националната генетична лаборатория (може и да бъркам точното наименование, но те са и най-скъпи), самото изследване се плаща 20 лв., а взимането на кръв е 3-5 лв., така че всичко излиза към 25 лв.

Какви изследвания са задължителни зависи от болницата, в която ще раждш. Васерманът е задължителен почти навсякъде, вкл. и за IАГБ "Св. София", а СПИН, доколкото знам, - за Шейново.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 826
Доплерът наистина мери кръвопотока на бебчо,но не мисля ,че това има нещо общо с хемоголобина.На мен ми го прави д-р Спасов в педиатрията и ми обясни най-просто,че чрез този преглед се установява дали бебето няма някакава сърдечна малформация и все такива гадни нещица.

# 4
  • Мнения: 2 332
Искам и аз да попитам нещо - може би съм се объркала, но нали в деня на взимане на кръв за БХС се прави и фетална морфология, или се прави просто УЗ-преглед??? Знам, че БХС се прави 16-19г.с., а фетална - 19-22 г.с.

# 5
  • Мнения: 6 315
На мен ми го прави д-р Спасов в педиатрията и ми обясни най-просто,че чрез този преглед се установява дали бебето няма някакава сърдечна малформация и все такива гадни нещица.

На мен също той ми направи фет. морфология безплатно. Просто гинеколожката ми даде направление Simple Smile.

Задължително е изследването Васерман, но и то е безплатно, ако е с направление. През цялата си бременност съм платила единствено за взимане на биологичен материал, което тогава беше 2 лв.

БХС не съм правила.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 877
Доплерът наистина мери кръвопотока на бебчо,но не мисля ,че това има нещо общо с хемоголобина.На мен ми го прави д-р Спасов в педиатрията и ми обясни най-просто,че чрез този преглед се установява дали бебето няма някакава сърдечна малформация и все такива гадни нещица.

ами обяснено ми беше , че има: чрез хемогл. се носи кислород до плода...

# 7
  • Русе
  • Мнения: 1 155
И аз ходих при доц. Томова в център "София". Както е написала vaniliaice, 50 лева е, а ако искаш и снимки да ти смъкне на дискета - още 3 лева (дискетата е от тях). Доволна съм от начина, по който протече прегледът. Тя е много симпатичен човек, обеснява всичко. Успя дори и таткото да накара да се отпусне (което не е лека задача  Laughing) А накрая, когато качваше снимки на дискетата, подбираше най-хубавите и не спираше да повтаря колко фотогенично бебе ще си имаме.  Joy То е ясно, че не се знае още де Simple Smile, и че може и на всички да казва така, но важното е, че наистина беше много мила и всъщност още от първата минута забравих, че съм на преглед, че съм в лекарски кабинет и че тази жена я виждам за пръв път. Все едно за 100-тен път бях там  Crazy
Самият преглед не беше на 3Д видеозон, а на 2Д. Още когато си запазвах час й обясних защо искам този преглед и тя каза, че е най-добре да е на 2Д, но по-нов някакъв си (изброи ми какво има в повече ама кой да помни). И наистина е по-добре така, защото всички органи се виждат като в срез и обстойно може да се огледа всичко. Гледахме (казвам гледахме, защото тя докато гледа обеснява всичко, показва ти и т.н.) всичко, за което се сетиш: сърце, корем, бъбреци, мозък, лице, ръце, крака... А с Доплера измери кръвопотока към бебето  (дано не те лъжа) и това дали снабдяването с кислород е достатъчно. Това беше в общи линии. По принцип прегледът трае около 30 мин. При някои други лекари е доста по-кратък. Зависи при кого ще отидеш.
БХС е биохимичен скрийнинг, което доколкото разбрах от това, което си написала, е точно тестът, който ще правиш в МД.
Ох, отговорили са ти, докато се помотвам тук, но нищо Simple Smile
Успех ти желая! Не се притеснявай от нищо! Здраво бебче и много усмивки!    bouquet 

# 8
  • София
  • Мнения: 6 148
При биохимичния скрининг се оценява риска бебето да има вродена аномалия. Взима се само кръв и се прави между 15 - 19 гс. За да се направи това изследване трябва да е имало УЗИ до 3 дни преди вземането на кръвната проба.
Прави с в "Майчин дом", Лаборатория по Молекулярна патология, тел. 9172214, 9-15ч

Фетална морфология - д-р Виолета Димитрова
Медицински център "Фемина", ул. "Дунав" 47
тел. 983 30 20,
тел./факс 983 57 97
моб. тел. 0889 03 05 95,
Работно време на центъра:
от 9,00 до 19, 00 часа
от понеделник до събота





# 9
  • Мнения: 75
Аз също ходих при доц.Томова, записах се месец предварително и останах много доволна, наистина много мила жена и прегледа беше доста подробен.Носих си дискета от нас и ми записа снимките безплатно.
Относно изследванията- Спин, Васерман- чувала съм че спин-а е задъжителен, незнам за другите.Все пак е хубаво да се направят.

# 10
  • софия
  • Мнения: 25 201
Аз също ходих при доц.Томова, записах се месец предварително и останах много доволна, наистина много мила жена и прегледа беше доста подробен.Носих си дискета от нас и ми записа снимките безплатно.
Подкрепям напълно.  newsm10

# 11
  • Мнения: 1 878
Аз ходих при Мазнейкова в МЦ Св. Георги, прегледа струва в зависимост дали е на 4Д или нормалния УЗ - 80 или 40 лева. За доволна съм предоволна даже - видяхме пола на бебо съвсем рано и по после даже и физиономията му - незабравимо Hug

# 12
  • Мнения: 1 671
Ходих при Димитрова в 13 седмица - прегледът струва 40лв и е много обстоен. Тогава на Доплера видя как се кръвоснабдява плацентата и как храня бебо. Изключи и спина бифида. Страшно съм доволна. Сега пак съм при нея в 19 седмица - пак за фетална морфология.
При БХС ти взимат кръв и ти правят същия ден преглед с ултразвък, за да се изчисли деня на бременността - има връзка с показателите на хормоните - на мен така ми обясниха. Най-добре е да се направи 16 седмица - аз ще ходя утре, че последно моя бебчо беше почти седмица напред.

# 13
  • Мнения: 630
Ходих при доц. Томова в Св. Лазар - там е най-скъпо, но и най-хубавият ултразвук в София. Прегледът струваше 80лв. Изключително внимателен и подробен преглед. Обясняваше ми всичко детайлно. Много бях доволна. Тогава бях в 17 седмица и не можа да се види пола на бебето заради пъпната му връв, но тя предположи, че е момиче и в последствие това се потвърди. Преди това в 16 седмица правих БХС.

# 14
  • Мнения: 1 455
Ходих в мед. център "Фемина" при д-р Марков. Прегледът беше 40 лв. Ако искаш и запис на касета - още 10 лв. с твоя касета, иначе 20 с тяхна.  Прегледът включва доплер и 3Д изображение. Останах много доволна.

Общи условия

Активация на акаунт