Суче по 5-10 мин, нормално ли е?

  • 621
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
Момичета, извинявам се ако темата е дискутирана, но наистина нямам време за търсачката от малкия терорист #Cussing out
От 2 - 3 дни през деня взе да яде по 5 максимум 10 минути. След това ако се опитвам да му давам още започва кански рев #CrazyСпоред вас дали е пораснал и е почнал да изсуква необходимото му количество мляко за по-малко време newsm78
Питам ви защото на последната конслутация не беше наддал много (450гр) и малко се притеснявам сега с това кратко хранене.
А иначе за кърменето на поискване все пак има ли някакъв ориентировъчен брой хранене на денонощие? Rolling Eyes
Аз само като се размрънка и му набутвам цицата в устата hahaha, може би около 12 пъти на денонощие
 

# 1
  • Мнения: 3 760
Не пишеш на каква възраст е. За сведение - моята в момента суче по 5-10 минути, рядко повече. Храни се на поискване - 5 пъти в денонощието (ориентировъчно). Качва по кило на месец.

# 2
  • Мнения: 559
При нас положението е същото и то от 2 месеца насам. Сучи 5-6 пъти на ден за по 5-10 минути и след това веднага скача и ако не я вдигна и и предложа пак гърдата започва да мрънка. Мисля, че не трябва да се притесняваш, бебоците вече са по-големи и дърпат по-силно и им трябва по-малко време за да се напапкат. За наддаването и ние се движим така. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 242
Дъщеря ми от втория месец нататък започна да суче по 3-5 мин., всички около нас се изумяваха като кажа ще ядем а след няколко минути вече уригваме Laughing  Явно детето е станало пълен спец вече и не губи време в сукане.
Добре да имате поне по 8 кърмения до към 6-я месец, за да се стмулират често и пълноценно гърдите. При нас бяха около 12-14 в денонощието (да не кажа че и сега покрай зъби пак по  толкова суче).
Не мисля че имаш повод за тревога! Grinning

# 4
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Спец в сукането е бебо, спор няма!
Ако беше гладно детето щеще болезнено ясно да ти го покаже! Wink
Пък и често, но по-малко също е принцип.... но не е това случая според мен
Нали оставяш детето да си каже приказката все пак ? Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 181
Благодаря ви момичета Hug Ще го водим другата седмица да видим как наддава, че педито като видя че е качил 450 гр за един месец и ме накара след 2 седмици да го водя пак да го мери Rolling Eyes ДАно хапва добре мъничето, че категорично отказва да се храни повече ooooh!
Мъни, Алекс е на 3 месеца и половина.
 Grinning

# 6
  • Мнения: 60
И при мен е същото положение. Не му се притеснявай толкова, щом яде колкото си иска. Ние също бяхме качили на последната консултация 480 гр., но това не е чак толкова важно. Всички деца са различни и качват различно, освн това има и т.нар. кризи в растежа, а след това следва период на усилен растеж. Най-важно е как се чувства детето- ако е жизнено и изглежда доволно значи всичко е наред. Освен това ако пълни памперсите често, това също е показател, че няма място за притеснение.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19325 - виж тази статия за теглото при бебетата

# 7
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
На тази възраст е нормално. То вече е по-силно и се справя по-бързо. А 450г си е добре според мен.

# 8
  • Мнения: 73
И аз да те успокоя, и ние сме така. Най-много 5 минути и е готов, но през 2 часа. Вече сме в 7 месец, а е така от 3 месеца.

# 9
  • Мнения: 1 341
Моята щерка никога не е сукала повече от 4 минути. Когато й махнах МИМИ (бибата) започна да суче по-дълго. Първите месеци ми качваше по 1кг и400гр, после по-малко. Имаше месеци с по 200гр,а даже имаше и даване назад
Така, че споко

Общи условия

Активация на акаунт