Интернационален ден в детската градина

  • 407
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 370
Здравейте мами  bouquet
Пуснах, тази тема и в "родители в чужбина", но съм сигурна, че и вие можете да ми помогнете. На 4 май в детската градина на сина ми, са организирали интернационален ден. Всяко дете, трябва да бъде облечено традиционно за своята държава, да занесе предмет и снимки от страната си, както и национално ястие(по точно някактв десерт).
Аз съм се видяла в чудо. Нямам с какво да го облека, обърнах къщата и не мога да намеря, нищо българско. А за десерт пък абсурд да измисля
Моля ви дайте ми идеи Praynig

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 848
хвърли ме в размисъл... десерт! newsm78
Тиквеник яли ли са? Варено жито? Май трябва и в готварския да си пуснеш темата. Rolling Eyes

А за носията поне една кърпа на главата и цвете зад ухото. Трудно ще стъкмиш с подръчни средства, или поне за мен с двете леви ръце ми се струва невъзможно...  ей го мойто на един празник в яслата. http://community.webshots.com/photo/549130265/2675118070048852464nUbuKy само с риза и престилка.

# 2
  • Мнения: 3 550
Забъркай една грис-халва и им свари една боза на котлона. Не знам дали е типично българско, ама е тук от махалата.

# 3
  • Мнения: 934
За яденето - някакъв вид баница вярвам ще свърши работа. Тиквеник или млечна примерно. Всъщност, ако намериш хубава тиква, по-добре печена тиква с мед/захар. Хем не трябва да я мислиш как се прави, хем едва ли ще има друг с такова нещо.  Или направо купи отнякъде баклава.
За носията - ами ние за нашия интернационален ден направихме следното: черен панталон, доста широк и торбест (беше по-голям номер), бяла риза - памучна, без копчета - и тя доста широчка, по-голям номер - и един червен копринен шал, омотан около кръста като пояс. Не вярвах, че ще стане, но се получи доста убедително. Аксесоари: чифте пищови (пластмасови). Едно цвете зад ухото или саморъчно направен калпак ще е добре, но ние минахме без.
Не се престаравай, важна е идеята!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Божееее...чак сега погледнах, че е момченце! ooooh!
На Шемет съвета е чудесен! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 7 430
Може някоя баничка, но пък може и бозичка да купиш Wink

Общи условия

Активация на акаунт