Кашлица след ваксина?

  • 5 346
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 311
Мами, знам, че много се е изписало по въпроса с ваксините, но да ви попитам и аз. Днес ни направиха третия прием на ДТК и полиомелит. Бебка е на 7 месеца, но при нас ваксините стартираха в петия месец, защото малката се роди недоносена. Въпросът ми е - може ли да се прояви кашлица след тази ваксина? Температура още няма, дори кисела не е. Предните две ваксини ги понесе нормално. Но определено има някаква лека кашлица от този следобед. Лекарката забеляза, че почти ни е избило първото зъбче. Не знам дали има някаква връзка.

# 1
  • Мнения: 1 455
И Анди го ваксинираха по-миналата седмица (2-ри прием Инфанрикс + Полио) и на следващия ден започна да подкашля. Кашлицата се засили, но лекарката каза, че най-вероятно се дави от лиги (още няма зъби). Според мен си беше нещо вирусно, защото няколко дни по-рано баткото и каката покашляха, но бързо се оправиха. Започнах да правя инхалации на бебо, давах и бронхиален чай на Хип и един прием хомеопатия и се оправи много бързо. Хомеопатът смятя, че е реакция от ваксината, но пък педито отхвърли тази "диагноза".
Следи за температура, хрема и засилване на кашлицата. Дано не е нищо сериозно, стискам палци да се оправя детенцето. Ако кашлицата продължава, потърсете специалист.

# 2
  • Мнения: 723
Подкрепям danisport, а на мен лично ми звучи да е по-скоро от зъбчето. Следи за други проблеми.  Peace Стискам палци всичко да е наред  Peace

# 3
  • Мнения: 5 531
Все пак говори и с GP. Моята щерка след втория прием започна да кашля почти цял ден  , а след третия, цял месец.Имахме си и доста проблеми и с алергия затова следващите реимунизации са ни само с ДТ.

# 4
  • София
  • Мнения: 311
Аз честно казано се притеснявам и от това дали изобщо сложихме ваксинита в подходящото време? Лекарката я прегледа преди ваксината, преслуша я, видя й гърлото, уж всичко беше наред. И изведнъж това кашляне... Определено кашля отхрачващо, т.е. сякаш има секрети в носа. А няма сополки. Днес ще ходя до педиатърката и ще ви информирам отново. Благодаря ви за бързите отговори.

# 5
  • Мнения: 816
Абсолютно възможно е !!! уви Close това е от коклюшовия компонент. Много често се случва. На племенничката ми даже й бяха казали, че се е разболяла от коклюш, след като изолираха коклюшови бактерии в гърлото. Но слава Богу се оказа, че е само от ваксината.
Ваксините това правят - карат организма изкуствено да се разболее в лека форма от болестта към която са приложени, за да се изгради имунитета. За това , точно по време на ваксинации имунитета е силно занижен, защото орган. се бори с бактериите от ваксината и тн.......
( един ферма изписах и аз Embarassed )

# 6
  • София
  • Мнения: 311
Благодаря на всички ви! Педиатърката ни прегледа и според нея ни няма нищо. Но ни изписа коларгол за нослето, за да подсуши, фенистил капки (защото няма калциев глюконат) заради евентуална алергична реакция и витамин С. Това е, дано всичко мине по-бързо!

Общи условия

Активация на акаунт