Томболи, игри, конкурси, награди и подаръци - 61 - април 2017

  • 136 432
  • 2 463
  •   1
Отговори
# 1 680
  • Мнения: 11 701
Таня, това е защото каквито и задължения да покриваш, ако имаш неплатени здравни, те отиват за здравно, вместо за това, което пише в платежното. Тъпо, ама е така.
Явно им се занимава. Mr. Green

Ето сега цирк, майка няма платени здравни осигуровки от години у нас, живее в чужбина, какво правим в такъв случай?
Яко я овъртих май с тази хлебопекарна. Joy ooooh!

???
Е искате да кажете, че като отидете да си плащате данък за хлебопекарната с въпросната бележка, то ще ви добавят парите за задължение към здравна осигуровка, ако липсва такава по месеци (да не кажем години) и пак ще се наложи да давате повече пари? И в крайна сметка излиза така, че ако човек дължи за години, докато не плати всички осигуровки, не може да си покрие данък за една хлебопекарна? Сигурни ли сте в това?
И между другото, София Мел иска ли ви ЕГН при попълване на формата, с която ви изписа че печелите? Аз не помня такова. Не съм печелила хлебопекарна, но миксер - да.

# 1 681
  • Мнения: 10 874
Момичета, стискайте палци.
Днес се теглят наградите на Своге, 5 момичета сме, които участваме за пасатор, няма да е за нас, а за много хубав човек.
Надявам се поне една от нас да уцели, а тези дето качват смешни снимки да не спечелят поне този път. Mr. Green
Гадна съм знам, но то ми писна.

Аз като гледах снимките куцо и сакато си е купило от магазина курабийки, понички и други подобни с шоколад и са се наснимали.
Close ooooh!
И в много игри е така. Има хора, които наистина приготвят нещо, стараят се, не играят през 18 профила, обаче печелят точно тия с 18-те профила, дето са снимали нещо от магазина и са нарегистрирали цялата си рода. Tired И аз ще съм гадна, но ми писна да виждам като печеливши разни нечестно играещи, така че Ивекс, много силно стискам палци някоя от вас да спечели! Praynig Hug Или поне някой от темата да е. Абе стискам палци на всички, които са играли честно и се надявам поне този път да не спечелят хора, които си нямат друга работа и само се чудят в коя игра да се запишат 1265987453 пъти, само и само да спечелят нещо. Praynig Някой ще каже, че завиждам - ами не, не завиждам, ядосвам се. Аз дори не участвам във въпросната игра, защото не ми трябва такава награда, но ме е яд за всички тези, които участват защото наистина я искат, а вероятно ще отиде при някой, който нито усилия е положил, нито толкова иска въпросната награда, а се е записал само защото е поредната игра, която вижда и няма как да я пропусне. Close Извинете ме, по принцип не си позволявам такива коментари, но разбирайки, че това е поредната опорочена игра, просто не се сдържах. Аман вече! ooooh!

За данъците съм категорична - и декларация ще подам, и данък ще платя. Не обичам да дължа нищо, така че ще се постарая да съм изрядна. Но първо да спечеля нещо, което трябва да се декларира, де. Laughing

# 1 682
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Ако знаехме, че е така, да я беше записала на брат ми, ще ходя да разпитвам в НАП преди да си тръгна, то се е видяло.

Лале, за завиждане и дума не може да става, игрите са за удоволствие, не да се спечели на всяка цена, но всеки ги възприема различно, иначе си адски права.

# 1 683
  • Мнения: 11 701
Разгледах и аз снимките участващи в играта на Своге. Отказах се да участвам. Не че не мога да нащракам 20 вида готови изделия с 1 шоколад, но изключително много се ядосвам на такива нечестни игри.
Гледам и София Мел са пуснали поредната си игра за уикенда, в която има условия да се сготви руло с определени продукти, а хората за минути си нащракаха всякакви изделия с брашното им и ги пуснаха за играта. Е, ми убиват ми желанието за участие такива игри.
Вместо игра за забавление, става една борба за една тавичка  Simple Smile

Ако знаехме, че е така, да я беше записала на брат ми, ще ходя да разпитвам в НАП преди да си тръгна, то се е видяло.

Това ме съмнява, много. Брат ми си плаща осигуровките на 2-3 години веднъж, накуп. Но всяка година като си плаща данък апартамент, данък за колата и т.н., парите му отиват по предназначение, а не за здравни осигуровки. Затова ме изненада обсъжданото по темата и попитах.

# 1 684
  • Мнения: 3 541
В Своге няма да играя. Първо не им харесвам шоколадите и второ пасатор си имам.

В Сникърс не всеки печели, ММ го няма.  Peace

# 1 685
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Момичета, всички мнения в темата са ми много полезни, защото както писах изобщо не съм наясно с тези неща.
Аз също имам неплатени осигуровки, осигурена съм в Щатите, но у нас не съм плащала от година някъде, смятам да преустановя и това.

RosMar, споделям мнението ти, от години не съм купувала от шоколадите, на мен също не ми харесват, но аз и Милка не харесвам, въпрос на вкус е. Peace
Пасатор и на мен не ми е нужен, играя в играта поради друга причина.

# 1 686
  • при късмета
  • Мнения: 23 868
Данъците за коли и имоти не се събират от НАП, а от общините. Съвсем други са и нямат нищо общо.
В НАП са всички останали вземания по други данъци, както и осигурителните.
А патентен данък беше към НАП, сега също е към общините, защото е с фиксирана сума, затова е патентен

# 1 687
  • Мнения: 11 701
Стана тя  Laughing

# 1 688
  • Мнения: 10 874
В Сникърс не всеки печели, ММ го няма.  Peace
А, да, това забравих да напиша - аз също не печеля. С две снимки бях дотук. Имам още 4-5 опаковки, все още се каня да ги снимам и дано се наканя до следващото теглене. Mr. Green В миналата игра бяха малко участниците и много наградите, а и условието беше да снимаш себе си, та затова печелеха всички. Тук е по-различно, така че не смятам, че всеки ще спечели. Но да видим.

# 1 689
  • Мнения: 14 001
И мен ме няма сега в сникърс. На Своге шоколадите, откакто не са "български, от Своге" са пълен боклук. За тях съм казала, че и без пари да ми ги дават, не ги искам. Sick

# 1 690
  • Русе
  • Мнения: 2 598
Мариета Иванова, гифт картата на Бинго беше в 2016, когато такъв закон нямаше..а иначе София мел ни взема ЕГН, като носи наградата, там ясно, че ще се плаща Laughing

# 1 691
  • София
  • Мнения: 13 045
Явно им се занимава. Mr. Green

Ето сега цирк, майка няма платени здравни осигуровки от години у нас, живее в чужбина, какво правим в такъв случай?
Яко я овъртих май с тази хлебопекарна. Joy ooooh!

???
Е искате да кажете, че като отидете да си плащате данък за хлебопекарната с въпросната бележка, то ще ви добавят парите за задължение към здравна осигуровка, ако липсва такава по месеци (да не кажем години) и пак ще се наложи да давате повече пари? И в крайна сметка излиза така, че ако човек дължи за години, докато не плати всички осигуровки, не може да си покрие данък за една хлебопекарна? Сигурни ли сте в това?
И между другото, София Мел иска ли ви ЕГН при попълване на формата, с която ви изписа че печелите? Аз не помня такова. Не съм печелила хлебопекарна, но миксер - да.


Имаше период, в който здравните осигуровки и парите от данък общ доход бяха на една сметка и взимаха най-старите задължения. Вече са 2 отделни сметки. Сигурна съм, защото миналата година бях внесла няколко левчета повече данък и отдавна щяха да са взети за здравни, а те ме чакаха тази година за новия данък. Wink Но не ми признаха отстъпката от 5%, защото тя е за редовните платци, а не за тези като мен, които ги мързи да ходят всеки месец до данъчното и в дена на подаването на декларацията са имали задължения към НАП.  Wink

# 1 692
  • Сандански
  • Мнения: 1 695
Чудех се хората които продават награди от София Мел цената на продукта не пада ли почти наполовина след като няма гаранция. По-странно ми е, че не дават хартиена гаранция в предишни игри аз съм получавал дори нутрибулета имаше.

# 1 693
  • при късмета
  • Мнения: 23 868
Аз здравните ги плащам напред, за да не забравям. Веднъж на 2-3 месеца отивам и внасям пак за 2-3 месеца, но освен изтеклия месец за който се дължи плащам и напред

Чудех се хората които продават награди от София Мел цената на продукта не пада ли почти наполовина след като няма гаранция. По-странно ми е, че не дават хартиена гаранция в предишни игри аз съм получавал дори нутрибулета имаше.
Гаранция има. Казаха ми, че предават в Тефал серийния номер, заедно с име на което е и ако имаш нужда от услуга по гаранция само се обаждаш с името и сер. номер на продукта директно в Тефал. Датата на гаранцията ти е датата от приемно предевателния протокол от получаването. Понеже не остава копие при теб на самото получаване ми го пратиха сканиран по имейла.

А как да пада цената като няма гаранция?

# 1 694
  • Мнения: 36 196
Аз бях с 4 снимки, а май имам право на 17. Затова предположих, че всеки печели.  Blush

Общи условия

Активация на акаунт