Лекуване на болно гърло?

  • 6 891
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте!

Сигурно това е н-тата тема, която сте виждали по въпроса, но имам нужда от вашата помощ. Какво лечение е най-подходящо при болно гърло, суха кашлица и дрезгав глас? Препоръчаха ми сироп Хустагил, но поне засега не се повлиявам от него. Не искам да се стига до антибиотици, затова моля препоръчайте ми някакво алтернативно лечение? Иска ми се да оздравея колкото може по-бързо, защото гледам едно малко съкровище и знам, че има нужда от мен...а за да му бъда полезна трябва да съм здрава...Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 723
Аз лично се оправям със сироп "Stodal", пия "Sinupret" (хомеопатично е и е много добро). Иначе за кашлица много помага мед и сода- 1 чаена лъжица мед + 2 супени мед- смесваш го и цял ден го ядеш (по скоро облизваш от лъжица). Пий чай от лайка и разбира се, много витамини.

# 2
  • София
  • Мнения: 311
На мене много ми помага Хексоралетен и Тантум верде. И чай, много чай с мед. Скорошно оздравяване!

# 3
  • Мнения: 131
Аз пих Проспан на хапчета, но с антибиотик , защото доста време се опитах да ми мине без лекарства и не стана, отидох на лекар и се оказа ,че имам Бронхит пих антибиотик - Зинат и проспан за кашлицаи и  ми мина, Дано да ти мине с нещо леко. Успех.

# 4
  • в баира
  • Мнения: 861
За болно гърло много помага следното:

На водна баня затопляш смес от лимонов сок и мед. Сместта не трябва да завира. Пиеш докато е топло по няколко глътки на всеки час.

# 5
  • Мнения: 190
Ето ти няколко бабешки, но изпитани рецепти. На гърлото компрес със камфоров спирт /на парче памук накапваш около десетина капки камфоров спирт, не повече че ще се изгориш, увиваш памука в парче плат, може и дамски шал и връзваш на гърлото/ така стоиш един два дни, като от време на време поръсваш спирт отново. За кашлица - взимаш една лъжица мед, стриваш три, четири зрънца карамфил смесваш и облизваш и така три-четири пъти на ден. Можеш да си купиш от аптеката и ефизол и да си смучеш. Бързо оздравяване.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 439
Отиди и УНГ лекар. Аз се размотавах половин година с болки в гърлото ту се появяваха ту из4езваха и в4ера като ми видяха сливиците -целите са в гнойни налепи и дуп4ици от прекарани и нелекувани гнойни ангини, които дуп4ици ще ми осигуряват редовни възпаления. Сега пия антибиотик Аугментин и ако не се поиз4исти ще спирам да кърмя и ще се лекувам даже и с инжекции. Чак не мога да повярвам от едно гърло какви работи стават, а как ми се накара лекаря да не ти казвам.

Общи условия

Активация на акаунт