Искам второ бебе

  • 3 248
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Синът ми е на 2 годинки вече и аз все повече се замислям за второ.Като видя бременна по улиците и ми се иска и на мен.По принцип решихме с мъжа ми, разликата между децата ни да е 5 г., но пък вече не знам.Проблем е само, че не живеем самостоятелно и само това ме спира.Пък и записах да уча второ висше.Та просто исках да си споделя.Има ли други като мен?

# 1
  • София
  • Мнения: 9 857
Има и други като теб. bowuuАз имам две момиченца,разликата им е 3,3 години.Честно да ти кажа аз исках разликата на децата ми да е около 7 години.Голямата се роди една година след като се оженихме,живеехме на квартира,бабите ни са на около 100км.Оправяхме се сами със съпруга ми и ни беше чудесно,малко трудно,но изключително приятно да се грижим сами за малката.Бабите се вясваха два пъти годишно/и до днес е така/.Купихме си жилище,когато голямата беше на 2г.Тогава решихме,че искаме още едно дете.Решението дойде внезапно,но го обмисляхме около месец-все пак финансовото ни положение беше доста лошо-апартамента го взехме с ипитечен кредит,пък и виждахме ,че не можем да разчитаме на абсолютно никой нито за финансова помощ,нито за децата.Е,решихмесе,сега си имаме две прекрасни момичета.Аз също още уча висше,но се справям,макар че по-бавно от колегите си записвам семестрите.
Така че най-добре обмислете двамата,вижте плюсовете и минусите и ако плюсовете натежават,действайте! 1dating luvbed EFP  ylinfant

# 2
  • Мнения: 2 120
Аз едва ли съм от тези, които ти трябват за съвет, но имам концепция по въроса.
Толкова дълго чакам да имам едно бебе, че родя ли, дай Боже, веднага след като минат необходимите месеци ще действам за второ. Решението е без право на обжалване от страна на майки, баби и мъже Wink
И аз съм ангажиран човек, но искам деца и ако мога да имам две няма да се поколебая нито за миг.  

# 3
  • Мнения: 354
Винаги съм искала да имам поне две деца. Желанието  за второ  не ме е напускало никого . Още , когато ни изписваха с първата ми рожбичка от родилното , казах на акушерката , която приготвяше бебана:Да знаете ,ще се върна за второ. Нали ще ме чакате?"Сега бебепрвим усилено. Мечтая си за мига , когато отново ще бъда в родилния дом и ще кажа на персонала: Нали ви обещах , че ще се върна."
  Смятам , че удоволетворението, обичта и щастието да имаш деца е по - силно от всичко.
  Нестабилността във финансово отношение е пречка пред много родители , приз вземането на решения за второ дете. Но моята прекрасна бабаб казваше , че всящко бебе носи със себе си кесия с жълтици. Вярвам , че това е така.

# 4
  • София
  • Мнения: 650
разликата на мойте деца е 4 години и си мислех че е идеалната разлика, защото тъкмо голямото става малко по самостоятелно и за майката е по-лесно и за децата е добре че все пак са на близка възраст. Но сега вече ми се вижда че по-малка разлика е по-добре за децата и си мисля че закъсняхме малко с второто.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
И ние все по-често си говорим за второ - мислим да започнем с бебеправенето през август  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 264
Синът ми сега юли ще направи 5год. и от известно време ми говори,че иска сестричка как да му обясня,че и аз много искам да си имаме бебе и то не само още едно,но нещо не се получава за съжаление.Четри месеца минаха откакто правим опити и нищо,но се надявам,че все някога ще стане.

# 7
  • Мнения: 7 474
Да не ви разтройвам, ама ние 2г.5м. правим опити за второ. Така че някой път с планове не става. Peace

# 8
  • Мнения: 122
Благодаря ви на всички.Успех на тези, които правят опити.А пък ние с мъжа всеки ден вече си говорим за сестричка на Никата.Знае ли човек може скоро да ви пиша, че и ние чакаме бебе.

# 9
  • Мнения: 2 309
Вече година и половина чакаме за второ,но...а толкова исках децата ми да са с малка разлика.Вече спрях да се терзая и се премирих.Когато стане.

# 10
  • Мнения: 2 609
И аз искам второ бебче. И с мъжа ми вече обсъждаме идеята. Само да минат 2 години от секциото и живот и здраве почваме. luvbed А може и по-рано де. Wink Маймунката я правихме близо година, надявам се сега да е по-бързо. Praynig

# 11
  • Мнения: 384
Здравейте,мами!И аз съм в групичката на желаещите второ детенце.Спираме само това,че още кърмя,а с мъжът ми имаме нужда от малко лечение на гъби и разни други гадинки.Първата ми бременност беше трудна,до 4-я месец лежах и кървях,и толкова хапчета изпих,колкото не съм пила през живота си,НО желанието ми е голямо.Родих нормално и още сънувам този страшничък момент,първият път не се страхувах,но сега...Някой майки ме плашат,че с две деца с малка разлика е много трудно,ако няма кой да ти помага,както е при мен.Таткото е нон-стоп по работа,малката съм я оставяла само 5 пъти за по 2 часа,а вечер не съм излизала откакто съм родила.Но пък точно заради това искам да изгледам,ако е писано, децата си в близак период.Успех на всички мами!

# 12
  • тук-там
  • Мнения: 5 690
И на нас много ни се иска второ детенце. За жалост обаче се налага да се върна другия месец на работа, така че ще задържим малко топката. Но се надявам скоро да работим по въпроса  Laughing. Успех на всички вече бебеправещи!

# 13
  • Мнения: 3 760
Мисля след около година-година и нещо да започнем с опитите за второ. Първото стана от раз, но следващият път не се знае. Аз съм ЗА малката разлика между децата (1-2 години). За родителите е по-трудно, но за децата е чудесно.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Здравейте,мами!И аз съм в групичката на желаещите второ детенце.Спираме само това,че още кърмя,а с мъжът ми имаме нужда от малко лечение на гъби и разни други гадинки.Първата ми бременност беше трудна,до 4-я месец лежах и кървях,и толкова хапчета изпих,колкото не съм пила през живота си,НО желанието ми е голямо.Родих нормално и още сънувам този страшничък момент,първият път не се страхувах,но сега...Някой майки ме плашат,че с две деца с малка разлика е много трудно,ако няма кой да ти помага,както е при мен.Таткото е нон-стоп по работа,малката съм я оставяла само 5 пъти за по 2 часа,а вечер не съм излизала откакто съм родила.Но пък точно заради това искам да изгледам,ако е писано, децата си в близак период.Успех на всички мами!
Те нека да те плашат ама ти не ги слушай,нищо страшно няма само да налучкаш ритъма  моите са с разлика 1год 10 мес.и майка ми само първата вечер изкъпа сина ми това беше помоща,е сега свекито взима баткото понякога за събота,ама аз искам трето та ми се плаче, че не става, пари ще намерим да го отгледаме човек иска ли с всичко се справя.
Е вярно чак сега ще защитавам дипломната работа щото се отадох на майчинството и позарязах даскалото ама пък си имам две слънца в къщи и след месец дай боже диплома,а и тртото ако сме направили до тогава какво по голямо щастие.

Общи условия

Активация на акаунт