Моля за съвети: заминавам за 4 дни

  • 357
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 072
Знам, че и други момичета са питали по едно или друго време, но съм много притеснена с времето пред компютъра и ще ви помоля да ми отговорите на въпросите:
Ще заминавам след месец и половина за 4 дни (3 нощи). Марк още го кърмя основно вечер, нощем и сутрин, а денем си дояждаме понякога, но не всеки ден. Най-много се притеснявам как ще заспива без цицата. Никога не сме опитвали адаптирано мляко. Цедила съм се само в началото, замразявах уж, но накрая след повече от половин година излях запасите от кърма, не стигнахме до тях и затова нямам представа как се размразява и пие кърмата. С шишето сме много зле - бибероната и накрайника ги дъвче, от биберона понякога изпива по малко. От чаша много се олива, а с лъжичка пиенето е много бавно за количествата, които ще му трябват.. Та искам да питам:
-какво да направя: да се цедя предварително, да замразя и после майка ми да размразява и да дава на Марк кърма или да купя адапте и да видя дали ще му хареса на Марк и мама да му дава такова докато ме няма
-как да се цедя, в см. по колко, за да няма свръхпроизводство на кърма
-как да я съхранявам, може ли по 50 гр примерно всеки ден да замразявам и да доливам после
-трябва ли изобщо да замразявам или само да слагам кърмата в хладилника
-колко време преди да замина да започна да изцеждам
-какво количество трябва - никога не съм знаела по колко изсуква Марк, но знам, че млякото винаги си слиза мощно... Колко по принцип трябва да изпива дете на 13 месеца?
-каква е технологията на размразяването
-ако не изцеждам, замразявам,размразявам, а даваме адаптирано мляко, има ли опасност да се отбие за 4 дни
-как да дава майка ми млякото (биберон, чаша, лъжичка)
Приемам всякакви други съвети и предложения и друга информация ако не съм се сетила да питам за нещо. Моля ви, момичета, помогнете ми да не се притеснявам! Извинявам се ако е дълго или объркано.

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Не мога да ти отговоря на всички въпроси, но все пак да кажа нещата които знам Sunglasses
-какво да направя: да се цедя предварително, да замразя и после майка ми да размразява и да дава на Марк кърма или да купя адапте и да видя дали ще му хареса на Марк и мама да му дава такова докато ме няма
Ако ти се занимава с цедене и си достатъчно умела с помпатанай- добре цеди, адаптето може и да не му хареса. Ако се спреш на варианта с АМ със сигурност ще трябва да купиш адаптирано мляко по-рано, докато си при детенце и да пробваш дали няма да го откаже категорично.
-как да се цедя, в см. по колко, за да няма свръхпроизводство на кърма
не мисля, че с няколко изцеждания ще си докараш свръхпроизводство,но признавам, че не съм компетентна
-как да я съхранявам, може ли по 50 гр примерно всеки ден да замразявам и да доливам после
можеш да съхраняваш изцедената кърма в хладилник до 24 часа и след това да замразиш изцеденото количество от целия ден накуп, но най-добре е да замразиш на малки порции по 50 мл например. Така, ако на бебето не му стигне количеството, което баба му даде ще може да му додаде още малко, а не да размразява да кажем 200 мл и след това да изхвърли недопитото количество, защото мляко, от което е пито не се дава пак на следващо хранене
трябва ли изобщо да замразявам или само да слагам кърмата в хладилника
трябва да замразяваш - по-горе казах защо
-колко време преди да замина да започна да изцеждам
Нищо не пречи да започнеш и още днес и да си направиш запасите. Замразената кърма издържа 6 месеца във фризер и 3 месеца в камерата на хладилника
-какво количество трябва - никога не съм знаела по колко изсуква Марк, но знам, че млякото винаги си слиза мощно... Колко по принцип трябва да изпива дете на 13 месеца?
Дани е на тази възраст и заместих вечерното кърмене с АМ - давам му Нестле джуниър с 210 мл вода, т.е. готовата смес е около 230 мл и мисля че му е достатъчно, дори не винаги го изпива цялото.
-ако не изцеждам, замразявам,размразявам, а даваме адаптирано мляко, има ли опасност да се отбие за 4 дни
опасността да се отбие е еднаква независимо дали даваш АМ или кърма от шише - това за малките бебчета. Просто от шише е по-лесно отколкото да суче. Смятам че твоето момченце е достатъчно голямо за да не му повлияе това 4 дневно прекъсване.
-как да дава майка ми млякото (биберон, чаша, лъжичка)
Детето само ще ви покаже. Щом не може да пие от шише опитайте по някой от другите начини.

Относно приспиването на цица, опитай от сега да го приучаваш постепено към приспиване по друг начин.

# 2
  • Мнения: 272
По моя скромен опит на теб ще ти е най-трудно. Ще трябва да се цедиш, но никога не е толкова ефективно, колкото бебето. Аз заминах само за 3 дни/2 нощи и ми се запушиха канали, в самолета на връщане вече течах. Прибрах се на бегом от летището и събудих бебето в 23 ч, за да цеди. 2 нощи слагах бебочка на гърдата по 5 пъти. А те с татито се бяха справили блестящо в мое отсъствие със запасите от кърма. Преди да замина купих АМ, за да пробваме, но пълен провал- даже и тема бях пускала.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт