? към мамите в Канада

  • 821
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 825
Здравейте. Моя приятелка ще се присъедини към вас след около месец и ме помоли да ви задам няколко въпроса:
1. Какви марки детски пюрета се продават в Монреал
2. Какви адаптирани млека.
3. Тези лекарства може ли да се купят и в Канада или да си ги носят от тук: Calpol, Nurofen, Eferalgan, Vibrocil, Nista spray, Entherol, Prospan, Ophhalmo-septorex, Hexalgin ili hexalsin, Otipax

Благодаря Heart Eyes

# 1
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Здравейте. Моя приятелка ще се присъедини към вас след около месец и ме помоли да ви задам няколко въпроса:
1. Какви марки детски пюрета се продават в Монреал
2. Какви адаптирани млека.
3. Тези лекарства може ли да се купят и в Канада или да си ги носят от тук: Calpol, Nurofen, Eferalgan, Vibrocil, Nista spray, Entherol, Prospan, Ophhalmo-septorex, Hexalgin ili hexalsin, Otipax

Благодаря Heart Eyes
1. В Канада го няма разнообразието на бебешки храни, като в България. Тук се продават общо 4-и марки пюрета. Най-разпространени са на Хайнц, другите 3 са си американски марки и в Европа ги няма.
2. Има 3 марки адаптирани млека. Едната предполагам, че я има в България - Нестле. Другите са Симилак и Енфамил, който след година преминава в Енфагроу. Някои от веригите магазини продават техни марки млека, памперси и мокри кърпи.
3. Температуросвалящо с парацетамол тук се нарича Тайленол, а с ибропрофен - Адвил. Ако си носи Calpol и Nurofen, да не е по повече от една опаковка - безсмислено е. Непременно да си вземе обаче температуросвалящи свещички. Vibrocil, Nista spray, Entherol, Prospan, Ophhalmo-septorex, Hexalgin ili hexalsin, Otipax - тук няма, аз лично си ги нося всяка година от България.

# 2
  • Мнения: 7 430
Снежи ти е отговорила много точно и ясно..няма какво друго да се добави Peace

# 3
  • Мнения: 3 932
1. В Канада го няма разнообразието на бебешки храни, като в България. Тук се продават общо 4-и марки пюрета. Най-разпространени са на Хайнц, другите 3 са си американски марки и в Европа ги няма.
2. Има 3 марки адаптирани млека. Едната предполагам, че я има в България - Нестле. Другите са Симилак и Енфамил, който след година преминава в Енфагроу. Някои от веригите магазини продават техни марки млека, памперси и мокри кърпи.
3. Температуросвалящо с парацетамол тук се нарича Тайленол, а с ибропрофен - Адвил. Ако си носи Calpol и Nurofen, да не е по повече от една опаковка - безсмислено е. Непременно да си вземе обаче температуросвалящи свещички. Vibrocil, Nista spray, Entherol, Prospan, Ophhalmo-septorex, Hexalgin ili hexalsin, Otipax - тук няма, аз лично си ги нося всяка година от България.
[/quote]

За пюретата мнението ми е същото, за лекарствата ще си позволя да имам др. мнение, едно температуросвалящо е напълно достатъчно за из път...останалото може  да се купи при нужда на място. Все пак не идват, за да се разболяват пък и не може да се предвиди всичко, все пак тукашните вируси са по-различни от тези, с които организмът се е борил до сега.
Напр. заместител на офталмото се продава в аптеките и струва около 10$, купувала съм-действа...не мога да кажа как точно се казва, защото го пратих в Бг, с детенце.
С антибиотици от Бг аз лично не бих импровизирала  Peace

# 4
  • Мнения: 1 283
Вземете си Smecta,Otipax,свещички п/в температура и витамин С на ампули(за друго не се сещам),другите неща ги има и тук,няма нужда да се презапасявате!Късмет! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт