до колко дни най-късно?

  • 1 586
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
мами,
аз много искам да кърмя, но нямам коластра...още.....а като чета как някои от 5,6, 7 месец им прокапва...та се чудя, сле дкато родя, до колко дни най-късно би трябвало да ми тръгне?
много искам да кърмя...  bouquet

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Щом искаш, ще кърмиш Peace
Не се безпокой - няма нужда да ти тече коластра, за да има. Веднага след раждането ще си има колкото му трябва на бебето, а след 3-4 дена и млякото ще потече.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 877
благодаря много, хедра, за насърчението!   bouquet

много ми е чудно как така на някои майки "не им е дошло мляко"...и ща не ща се замислям...а не трябва...

# 3
  • Мнения: 3 760
Докато не родих нямаше и капчица коластра. След това явно е нямало проблеми със слизането. Кърмя си вече почти 5 месеца.

# 4
  • Мнения: 922
при всеки е различно Wink
моята коластра "дойде" още в 6-тия месец; на мама пък (преди 8г) 4 дена след раждането нямаше ни коластра, ни кърма, ни нищо... (а като тръгна - нямаше спиране - 9месеца Wink )

УСПЕХ! Hug

# 5
  • Мнения: 2 220
Аз имах съвсем малко и съсем случайно забелязах капчица. Явно всичко е попивало в сутиена и за това съм си мислела, че няма. Може и при теб да е така. А това, че на някои не им идва въобще кърмата...  Thinking Сигурно 90% от некърмилите жени го изтъкват в своя защита. Ама де да знам, съмнително ми е.

# 6
  • София
  • Мнения: 43 903
 и аз преди да родя имах само по някоя друга качица от време на време сутрин като се събудя на блузата - но си кърмя - не се тревожи важно е че имаш желание Wink

# 7
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И аз преди да родя нямах коластра, но вече  6 мес кърмя

# 8
  • Мнения: 3 161
много ми е чудно как така на някои майки "не им е дошло мляко"...и ща не ща се замислям...а не трябва...

Ами може и да не съм права, ама по мои наблюдения някои майки чакат "да им дойде", преди да сложат бебето на гърдата, а то идването става след като сложиш бебо на гърдата; на някои не им дават бебето веднага, а му дават АМ първите часове - и така то губи интерес към кърменето и минава време, докато засуче на гърдата (а и става по-трудно). Други в началото имат коластра (което е всичко, от което се нуждае бебето - макар и капчици в началото), но искат да им тече на струйки и съответно нямат увереността да държат бебето на гърдата, докато тръгне зрялото мляко. Няма нищо по-ценно от коластрата в първите часове и дни! Важно е бебето да се сложи на гърда максимално скоро след раждането - по възможност още в първите минути! И това е нещо, за което си струва да поговориш с лекаря си преди раждането и да настояваш твърдо на това. Също да не позволяваш да му дават АМ и вода, защото това намалява количеството кърма, което детето поема, а също и стимулацията на гърдите.

# 9
  • Мнения: 4 181
Аз нямах и капка преди раждането, сега си кърмя Peace

# 10
  • Мнения: 293
Аз нямах и капка преди раждането, сега си кърмя
Peace

# 11
  • Мнения: 2 309
на мен по време на бременността също нищо не ми течеше, но като родих гледай какво става Laughing родих със секцио, кърмата ми дойде на втория ден след операцията, бебка така се насукваше, че веднага махнахме добавката, хем половината ми канали бяха запушени и беше едно стискане ужасно часове наред, важното е да слагаш на 3 часа бебето на гърдата и да го мъчиш да се събуди, ей това ми беше големия проблем, много майки се отказват още на този етап като казват че бебето е мързеливо и не иска да суче, по 1 час съм я будила и никакви води, в болницата ти дават едно шише за между храненията, ако ти се събуди бебето, директно го слагай на гърдата. успех и каквото и да четеш, да знаеш че инстинктите са голяма работа, без да съм се интересувала предварително от кърменето сама усетих какво трябва да се прави Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 6 148
И при мен не имало нито капка по време на бременността. Родих с планово секцио и ми протече малко късно 3-4 ден, в началото беше слабо, пих чайчета за увеличаване на лактацията, цедих се по-упорито и нямах проблем - почна да тече много.

Леко раждане   bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 830
Първо леко раждане!
Второ ако искаш да кърмиш, ще ти слезе кърма, не бой се. Моите и двете деца бяха принудени да стоят на коластра по десет дни  Crazy

# 14
  • Мнения: 3 161
Първо леко раждане!
Второ ако искаш да кърмиш, ще ти слезе кърма, не бой се. Моите и двете деца бяха принудени да стоят на коластра по десет дни  Crazy

Чак пък! И защо принудени? Да не би да е нещо лошо?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт