Как да го науча... (за нослето)

  • 5 347
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 922
На 3г и половина - близо 4 е... А все още не мога да го науча да си издухва носа. Като му кажа духай с носле, той духа с уста newsm78
А носът му пълен ooooh!, едва диша
Вие как се справяте?
 Blush

# 1
  • Мнения: 8 505
Вземи и ти една кърпичка и духай,а той да те имитира.Моята така се научи наскоро.

# 2
  • Мнения: 356
        Един УНГ лекар ми беше казал да сложа пред детето накъсани на дребно хартийки и да го уча да ги духа с носа. Ние сме на 2г и 3м и този метод за сега няма ефект при нас. Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Не знам как, може би както му показваш как го правиш ти и го караш да повтаря /най-добре, когато не е хремав/. И когато го издухваш, притискай едната ноздра т.е. да се издуха само от едната страна, а после от другата. Аз известно време не се сещах и беше по-трудно.

# 4
  • Мнения: 922
О, той ме имитира отлично, но с уста Joy. Издава същия звук и си мисли, че е постигнал целта hahaha

        Един УНГ лекар ми беше казал да сложа пред детето накъсани на дребно хартийки и да го уча да ги духа с носа. Ние сме на 2г и 3м и този метод за сега няма ефект при нас. Sad

Ще пробвам, нищо че при вас няма ефект Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 13 200
Ами моята по някакви незнайни начини си духа носа още от 2 г. възраст. Нямам идея как се научи, може би инстинктивно е духала навън като има сополки...

# 6
  • Мнения: 3 034
Ами аз научих Мака така : застанахме пред огледалото и започнах да си духам моя нос и да и правя смешни физиономии. В началото та само се заливаше от смях и нищо не правеше, но след няколко часа забелязах, че сама се упражнява. И скоро вече го владееше това действие.  Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 298
Здрасти, дейзи! Отдавна не съм те чела  Grinning

Илия имаше големи проблеми с това- беше на 4 и още не можеше да духа хосле. Накрая баща му го научи, като му каза да поеме дълбо-о-око въздух, да затвори уста и да го издуха навън. Не стана веднага, но доста бързо го усвои.
Успех!

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ами моята по някакви незнайни начини си духа носа още от 2 г. възраст. Нямам идея как се научи, може би инстинктивно е духала навън като има сополки...

И Дени така. А Васи даже още по-рано надуваше едни балони с носа... : ooooh!

Последна редакция: ср, 03 май 2006, 14:27 от ДЕ ВАня

# 9
  • София
  • Мнения: 311
Ние слагахме едно перце на масата и малкия трябваше да го духа с нослето така, че перцето да се мести. Имаше ефект. Устата му обаче остава под нивото на масата.

# 10
  • Мнения: 1 520
Вземи и ти една кърпичка и духай,а той да те имитира.Моята така се научи наскоро.

Същото упражнение прилагаме и ние. И се научи. Peace

# 11
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Ами моята по някакви незнайни начини си духа носа още от 2 г. възраст. Нямам идея как се научи, може би инстинктивно е духала навън като има сополки...
По същия начин и при нас - така и не разбрах как, но като кажа - Духай нослето! - и тя го прави newsm78...

# 12
  • София
  • Мнения: 39 711
Ами различни методи, или пред огледалото, или аз показвам. Не помня вече, май към 2годишна възраст Дияна започна хубаво да си издухва носа.

# 13
  • Мнения: 46 429
И ние с имитация  Laughing аз я учих миналата седмица, когато имаше сополи.Вземам една салфетка и се правя, че си духам носа, давам друга на нея и тя имитира. Не е още перфектно, но изкара доста работи  Laughing
Твоето дете е по-голямо и вече не имитират май толкова, все пак можеш да опиташ  Thinking

# 14
  • Мнения: 369
Ние се научихме сами малко на инат.Когато започнеше да плаче (а тя го правеше редовно от глезня) аз не и обръщах внимание и тя за да ме накара да се обърна се издухваще навън с носле , за да покаже колко много сополи има и да я гушна вече Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт