Гледате ли "чуждо" дете в семейството си?

  • 6 760
  • 63
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 493
Искам да попитам татаковците тук, които гледат деца на съпругите си / приятелките си/ от предишен брак, Пред какви дилеми бяхте изправени - относно детето? Наличието на дете спираше ли ви в развитието на връзката? Какви трудности срещнахте и как се справихте?
Ще е хубаво за жените да чуят и мъжката гледна точка по този въпрос.

# 1
  • Мнения: 3 634
Май такива татовци няма... за съжаление...

Аз пък да ги питам, АКО, то БИХА ли гледали и отгледали чуждите деца като свои???????

# 2
  • Мнения: 1 761
Май такива татовци няма... за съжаление...

Аз пък да ги питам, АКО, то БИХА ли гледали и отгледали чуждите деца като свои???????


 Абе те свойте собствени не гледат, ти за чужди ги питаш.....За съжаление на нас, жените, понякога ( доста често) ни харесва да се самозалъгваме,че нещата ще се променят.И понеже сами се лъжем страдаме.

# 3
Аз пък да ги питам, АКО, то БИХА ли гледали и отгледали чуждите деца като свои???????

МОФ, ами къде са гледали мамите, като са избирали биологичните татковци?
Защото аз имам пет бивши любими, които навремето бяха мноооого влюбени в разни идиоти и когато идиотите ги зарязаха сами с дечицата, изведнъж се сетиха за мен и започнах да получавам предложения за "Едно ново начало"...
Ти на това какво му казваш - навремето ме пренебрегваха за боклуци, а когато боклуците ги зарязоха - "Дай да опитаме пак"? Аз - наглост!   

# 4
  • Мнения: 6 315
Воден Дух, не всички случаи са такива. Има безброй причини поради които можеш да се разделиш с някого и не е само едното "недоглеждане". Темата е друга май.

Та да кажа по темата де Simple Smile. Има такива случаи и то не един и два. Но всичко си опира до човека.

Последна редакция: чт, 04 май 2006, 11:27 от Margarita

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Съгласна съм с Маргарита, нито е редно всички мъже да се слагат под общ знаменател - познавам такива /всъщност е един/, който без проблем прие детето на жена си и се грижи за него, и не само той, а и неговите родители. Въпрос на възпитание и усещане.

# 6
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Естествено,че има татковци,който се грижат за "чужди"деца.Моят мъж е един от тях.Имаме и друго дете на 1год.и като майка не мога да видя разлика спрямо децата от негова страна .Дори мога да кажа ,че той май се грижи повече за "чуждото"отколкото за неговото си.Като се почне сутрин от обличане,водене на д.градина,взимане от там водене на д.площатка, капане и дори спят заедно.Те един без друг не могат.Всяка свободна минута са заедно.Ако мажът ми купи нещо то  ще и за двамата.Никога не си е позволил да го пренебрегне по някакъв начин,за което аз съм му много благодарна.Сега водим дело за да може той да го осинови и малкия да носи неговото име и фамилия.И това пак по идея на Тати.За малкия той е"моят тати".Мисля че такива татковци заслужават уважение,любов и всеотдаиност от страна на мамите.Мога да кажа ,че имам страхотен съпруг и две прекрасни деца-едно наистина идеално семеиство.А тия ,които си забравят децата са и не се интресуват въобще от тях Господ да ги съди.

# 7
  • Мнения: 5 475
Моя съпруг гледа дъщеря ми като свое дете!За разлика от биологичния й баща,който изобщо не му пука за нея.
И никога не се е замислял,че не е негово дете.По същия начин се отнася и цялото му семейство!За протокола аз съм му първа съпруга и нямаме още наше дете!
 Peace

# 8
  • Мнения: 3 634
Аз пък да ги питам, АКО, то БИХА ли гледали и отгледали чуждите деца като свои???????

МОФ, ами къде са гледали мамите, като са избирали биологичните татковци?
Защото аз имам пет бивши любими, които навремето бяха мноооого влюбени в разни идиоти и когато идиотите ги зарязаха сами с дечицата, изведнъж се сетиха за мен и започнах да получавам предложения за "Едно ново начало"...
Ти на това какво му казваш - навремето ме пренебрегваха за боклуци, а когато боклуците ги зарязоха - "Дай да опитаме пак"? Аз - наглост!   

Духо, аз бих му казала не наглост ами намиране на загубения ум и разбиране, че са направили грешка, че не са се събрали с тебе още от самото начало.
На твое място бих се трогнал и би ми станало едно такова хууууубаво.

Аз на пример представа си нямах, че бившия ще се окаже боклук. Ама на, оказа се... Ако всяка една от нас знаеше що за човек си е намерила предварително, надали би се обвързала с него камо ли деца да му ражда.

# 9
  • Мнения: 5 475
Аз на пример представа си нямах, че бившия ще се окаже боклук. Ама на, оказа се... Ако всяка една от нас знаеше що за човек си е намерила предварително, надали би се обвързала с него камо ли деца да му ражда.

  Точно така!
 newsm10

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
Моят мъж гледа дъщеря ми като свое дете вече 8 год., и според нея и според мен той е най - добрия баща, дори не съм мечтала  за такова отношение. Благодарна съм му, дъщеря ми го обича безкрайно, той е всичко това, което й е липсвало.
Не си представям друг баща за нея, биологичния въобще не се интересува, пари не дава, на празници не се обажда...а живее в блока отсреща с третата си жена, очакващ четвъртото си дете....

# 11
  • София
  • Мнения: 4 493
Благодаря ви майки за отговорите  Simple Smile
Много ми се искаше да се включат мъжете в тази тема, да чуя кака стоят нещата от тяхна гледна точка, какви са техните чувства, мисли и притеснения, какво ги плаши и дразни в такива моменти но .......... явно наистина тук няма такива /които гледата "чуждо" дете/  или не искат да пишат.  Thinking
Сигурна съм , че когато се стигне до там да се създаде семейство, а единият от двамата /или двамата/ има детенце, то и двамата минават през трудни моменти, колебания, притеснения и т.н. Понеже знам какво ние на нас майките в такъв момент, исках да знам какво им е и на нашите половинки - и ако има начин да им помогнем.

# 12
  • Мнения: 332
Моят мъж гледа дъщеря ми като свое дете вече 8 год., и според нея и според мен той е най - добрия баща, дори не съм мечтала  за такова отношение. Благодарна съм му, дъщеря ми го обича безкрайно, той е всичко това, което й е липсвало.
Не си представям друг баща за нея, биологичния въобще не се интересува, пари не дава, на празници не се обажда...а живее в блока отсреща с третата си жена, очакващ четвъртото си дете....
Mnogo se radvam za teb i deteto ti:)Az sam v protses na razvod i umiram ot ujas,4e nikoi njma da obi4a men i deteto mi.Dano se nameri oste edin dobar 4ovek.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 423
Моят мъж гледа дъщеря ми като свое дете вече 8 год., и според нея и според мен той е най - добрия баща, дори не съм мечтала  за такова отношение. Благодарна съм му, дъщеря ми го обича безкрайно, той е всичко това, което й е липсвало.
Не си представям друг баща за нея, биологичния въобще не се интересува, пари не дава, на празници не се обажда...а живее в блока отсреща с третата си жена, очакващ четвъртото си дете....
Mnogo se radvam za teb i deteto ti:)Az sam v protses na razvod i umiram ot ujas,4e nikoi njma da obi4a men i deteto mi.Dano se nameri oste edin dobar 4ovek.
Недей да губиш вяра Peace, винаги има някой, който ако обича истински теб ще обича два пъти повече детето ти.  bouquet

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Брат ми гледа едно "чуждо" и 2 общи. Не прави никаква разлика, ама никаква...даже за 1-вото май дава повечко, отколкото за неговите си.
Даже и това, че жената имаше вече едно дете и брак не ги спря да се съберат двамата...което както ние предположихме от самото начало, а той се убеди в последствие е фатална грешка!

Общи условия

Активация на акаунт