какво правят децата на 1.4 м.

  • 613
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 888
Не ми се ще тази тема да се превърне в спорна.Просто искам да знам как се държат вашите  деца на една годинка и 4 месеца и вие какво правите относно тяхното възпитание. Пускам тази тема, защото   край мен няма деца на тази възраст, или има много по - големи, или много - по малки и ми се ще  да знам как се развивате вие:)Май не бях много ясна. Ще започна аз първа. Например  аз съм малко строга  и не позволявам много да ми се качва на главата, затова я научих да си събира играчките, когато кажа, да си мие зъбите, да пишка на гърне (тя самата носи гърнето, когато й се пишка - ставила съм го в коридора). Като чистя и давам кърпа за прах и тя бърше с мен. Дадох й пласмасови чинии да ги мие. Научих я,че дестките книжи не са играчки и че като ги събира трябва да стоят на  едно рафче (с цел да развие по -голям интерес към книгата като нещо важно). Почти няма забрани и тя си ги знае - не пипа микровълновата, фурната и пералнята. Значе, че се яде в точно определено време и само в кухнята. Знае  къде са й ушите,носа и тем. подобни. Какво правят вашите деца на тази възраст.?Ще ми бъде интересно да разкажете. Grinning

# 1
  • Мнения: 2 567
Привет,   bouquet
всяко дете е индивидуално, но аз мога да кажа какво може Диана на 1,5 г.
Знае да показва уши, очи, нос, уста, ръце, крака, глава, дупе, как решим косата с четка, как мием зъбките. Издава звуците на 10тина животни, показва как лети птичката. Като пея "Хей ръчички.." мие ръцете и лицето  Laughing По детските си книжки разпознава почти всичко, като я попитам.
Думи: мама, тати, баба, деди, мими (братовчедка й), айде, ам-ам, гъл (пия). Събира играчки, но не винаги. Много добре знае забрани да не пипа тук и там, но не ги изпълнява  Grinning
Ако се сетя още, ще допълвам....
П.П. МОжеш да посещаваш от време на време отчетните теми, полезни са за сравняване на умения, доколкото е разумно е това.... Thinking

# 2
  • Мнения: 415
На тази възраст големият ми син ходеше на ясла, говореше и разбираше всичко.
Малкият сега е точно на толкова, но е съвсем различен - набляга на динамиката, търчи, катери се, влачи, бута....много е силен. Казва - ам, ам, дааай, мама, баба, тати, бати, Кало, деди Къти, кой, давай, бегай, коуаааад /шоколад/, бабау и куте /куче/ , пи /пие/, яйо/зайо/, непайсе/не бой се/, ако /и показва къде е/, запретва ръкави като чуе, че ще се мият ръце, ръмжи като види животно, носи столче и го подпира до шкафа, за да достигне по-високо, знае - НЕ, но не му пука много много, не ще да седне на гърнето, а когато го издържам над памперса или тоалетната върши всичко, опитва да си обуе чорапите и пантофите/събува ги без проблем/, вдига си панталона,   бърше си устата и ръцете, ако се изцапат....
Мие ръце и лице, докато пея "Хей ръчички..." , щом запея "Мила моя мамо" се мята на врата ми и танцуваме  Peace и се опитва да я пее и той  Joy
Ако иска си събира играчките /по скоро вади вече прибраните от батко му/, "чете" книжки с интерес...
Ако се сетя друго ще допълвам   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 704
Мойта най-обича да `чете` книжки - на собствения си език разбира се.. изразително и продължително пляма като от време на време ни поглежда победоностно и ние кимаме одобрително  Mr. Green
Естествено знае какво значи НЕ, но в момента любимото и занимание да си пипа каквото иска като те гледа в очите и важно (копирайки интонацията ми Twisted Evil) повтаря НЕ, НЕ, НЕ т.е. знам, че е НЕ, ама ще си правя каквото си искам  Crazy
Катери се по всичко, което намери..
Качва и слиза (по-трудничко) по стълби
Показва си всичко от косата до крачетата..
Казва всички стандартни думички (обръщения) и имитира животните + казва Уйчо (за вуйчо), Мими (за куклата с която спи), коте, куче, дете, кула (за акула), мммням-ням (като иска да яде), папУ (за манджата), ае (за айде), нани-нани (ще спи).. Когато ще сяда да яде - отива и ми донася таблата за столчето и лигавника
Опитва се да си сваля и вдига панталоните, ама дупето и пречи и само до там успява засега..
Не иска да сяда на гърне и въобще не я свърта на едно място повече от 1 мин.
Умира си да тича по голо дупе и след като веднъж памперса е свален настава страшен екшън докато се сложи нов, съответно стои мирна и ми `помага` при събличане, обаче се тръшка, реве и пищи докато се мъча да я обличам  Rolling Eyes
Сглобява части от конструктор, но ако едната е поставена на земята или някой държи другата част т.е. с една ръка се сеща само как да мушне едното в другото  Laughing
`Маже` се с кутийки от кремчета (като мама)  Mr. Green
Бърше се с разни сухи и мокри кърпички..
Изтупва ръчичките като се изцапат
събира си играчките само ако е на игра, иначе предимно ги разхвърля  Wink
това се сещам в момента..

# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Знаеш ли има една отчетна темичка на януарските мами 2006. Сигурно ще ти е от полза.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=95785.0

Общи условия

Активация на акаунт