Слоукукър – мнения, рецепти – втора тема

  • 91 228
  • 760
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 8 886
И супи правя в него. Особено пилешката става супер.

# 751
  • Пазарджик
  • Мнения: 187
Печено месо, боб, яхния, супа, руло стефани, кюфтета със сос, по чирпански, джуланиса перфектни за уреда. Лютеница, тестени, сладко, ориз за мен нестават. Лютеницата трябва да изври, тестените се сглетичват, ориза се преварява, сладкото става рядко, макар че правих едно сладко от бели череши в крока и стана превъзходно, но имаше и пектин. Опитах да опеча, задуша патладжан, стана ужасен.

# 752
  • софия
  • Мнения: 564
Печено месо, боб, яхния, супа, руло стефани, кюфтета със сос, по чирпански, джуланиса перфектни за уреда. Лютеница, тестени, сладко, ориз за мен нестават. Лютеницата трябва да изври, тестените се сглетичват, ориза се преварява, сладкото става рядко, макар че правих едно сладко от бели череши в крока и стана превъзходно, но имаше и пектин. Опитах да опеча, задуша патладжан, стана ужасен.
аз правя прекрасно сладко - на кг сливи около 1/2 кг захар, малко оцет, канела и орехи - 7ч.на слоу и става перфектно. освен изброените ястия, правя и леща, агнешко печено, гювеч, зеле - пр. и кисело, сарми...печени ябълки през зимата. много ползван уред е при мен!

# 753
  • Мнения: 4 555
Аз го използвам най-вече за печене на месо, това ми е най-вкусно в него. Манджи и яхнии вкъщи почти не ядем, но месцето става божествено.

# 754
  • Мнения: 28 131
Аз го използвам най-вече за печене на месо, това ми е най-вкусно в него. Манджи и яхнии вкъщи почти не ядем, но месцето става божествено.
И аз, да не кажа и само за това...

# 755
  • Мнения: 58
Голямо благодаря, че ме убедихте с коментарите си! Взех си бюджетен слоукукър и вече съм правила няколко вкусотии с него: леща, лозови сарми (вариант постни и с кайма), страхотни крехки ребърца с домашен барбекю сос. Ребрата направо бяха мозък. Леко ги запечатах на тигана за минутка на всяка страна и след това за 5 часа на low. Толкова крехко свинско не знам дали бях яла някога. Ще се радвам да споделяте и за напред рецепти. [/img]

# 756
  • Бургас
  • Мнения: 5 899
страхотни крехки ребърца с домашен барбекю сос. Ребрата направо бяха мозък. Леко ги запечатах на тигана за минутка на всяка страна и след това за 5 часа на low. Толкова крехко свинско не знам дали бях яла някога. Ще се радвам да споделяте и за напред рецепти. [/img]

Би ли споделила рецептата за соса, моля?

# 757
  • Мнения: 58
страхотни крехки ребърца с домашен барбекю сос. Ребрата направо бяха мозък. Леко ги запечатах на тигана за минутка на всяка страна и след това за 5 часа на low. Толкова крехко свинско не знам дали бях яла някога. Ще се радвам да споделяте и за напред рецепти. [/img]

Би ли споделила рецептата за соса, моля?

Да, разбира се. За жалост не помня точни пропорции, но според мен най - добре би било с опитване докато се получи това, което Ви харесва - 3 супени лъжици кетчуп, малко зехтин, супена лъжица ябълков оцет, лук нарязан на ситно (аз сложих сушен лук), чесън (аз си правя консервиран чесън, който пресовам и съхранявам в зехтин и сол), 2 супени лъжици мед (тъй като нямах петмез), сос уорчестър, малко водичка. С този сос покривам ребрата за едно денонощие и от време на време като отварям хладилника ги поливам с една лъжичка, за да може равномерно да се разпредели маринатата по парчетата месо. Запечатах месцето без сос, а после го залях с него в кукъра.

# 758
  • Мнения: 32
Здравейте, възнамерявам да си купя Крок- пот 7,5л, който сега е на цена 170лв.

Някой ползвал ли вече този модел или е някоя фалшива оферта?

# 759
  • Мнения: 35 891
Моля някой да пусне нова тема.

# 760
  • Мнения: 9 092
ето  я новата тема
 https://www.bg-mamma.com/?topic=1248333.new#new

Здравейте, възнамерявам да си купя Крок- пот 7,5л, който сега е на цена 170лв.
 
Някой ползвал ли вече този модел или е някоя фалшива оферта?
не знам офертата дали е фалшива, но модела е хубав.

Общи условия

Активация на акаунт