ядох сурово яйце-помощ!

  • 7 118
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте!

Много съм притеснена Sad. Днес в Уго ядох пататник, в който обаче имаше почти съвсем сурово яйце - явно не се беше опекло. Докато се усетя обаче, че това е яйце, бях изяла половината.
Да поясня, бременна съм и се опасявам да не съм се заразила със салмонела или нещо друго, с което да навредя на бебчето.
Имате ли подобни злощастни преживявания - моля споделете, за да се поуспокоя...

# 1
  • Мнения: 498
е както обясняваш ми се струва че не е било от най-суровите яйцето Rolling Eyes
аз ядох еклер докато бях бременна - то вътре се оказа, че има сурово яйце май после
вероятността да се заразиш е много малка, защото още не е станало толкова топло
наблюдавай се и ако видиш че нещо не се чувстваш добре иди на лекар, но според мен няма да ти се наложи Hug

# 2
А бе, направо си беше сурово - гледам аз някаква течност се е пропила между картофките и сиренето, а после видях, че е и желеподобна - беше си точно суров белтък, после видях и малко суров жълтък Sick

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Няма абсолютно нищо страшно да ядеш сурово яйце.Със салмонела можеш да се заразиш и със сварено яйце.Ако почне да ти става лошо веднага отиди на лекар,но според мен се притесняваш излишно Hug

# 4
  • Мнения: 1 733
Спокойно, не се притеснявай! Най - вероятно нищо не ти се е случило, ако искаш за свое успокоение, посъветвай се с лекаря си   bouquet

# 5
  • Мнения: 922
Спокойно, няма нищо страшно
Има ли бум на салмонела във вашия град? - само тогава има място за притеснения
Успех и по-малко шаш Peace
Леко бременеене и леко раждане Grinning

# 6
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Спокойно.Както са казали и другите мами можеш да се заразиш и със сварено яйце.И от печен колбас и от много още неща.Не се тревожи излишно и все пак си се наблюдавай. Hug

# 7
  • Мнения: 8 917
Няма абсолютно нищо страшно да ядеш сурово яйце.Със салмонела можеш да се заразиш и със сварено яйце.Ако почне да ти става лошо веднага отиди на лекар,но според мен се притесняваш излишно Hug
Peace
Спокойно и се следи! Peace

# 8
  • Мнения: 945
Споко бе жена,

то ако беше така лесно да се zараzиш от саламонела само zащото си яла сурово яйце, то половин България до сега да беше умряла.

За да се zараzиш със саламонела първо е необходимо в яйцето да я е имало. А това е ама много много много малко вероятно.

Я пий една студена вода и си легни да поспиш....

# 9
  • София
  • Мнения: 1 941
Тези яйца смятам, че са от птицеферми, където ги следят за разни зарази.

Аз пък ядох яйца на очи - много ги обичам рохки.

# 10
  • Мнения: 3 116
Аз като бях бременна, много често ядях яйца на очи със сурови жълтъци, ох много ги обичам  Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 6 743
Не се паникьосвай.Ако нещо те притесни иди на лекар  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 39 759
Мен като малка доста сурови яйца са ми дали да изям (домашни), сега отдавна сурово яйце не съм вкусвала.
Най-вероятно все пак яйцето, колкото и малко да е, е минало през някаква термична обработка. Ако все пак се притесняваш направи една консултация с гинеколога си.

# 13
  • Мнения: 11 545
Не бързай да се притесняваш веднага.До колкото разбирам се чувстваш добре.Просто ако се почувстваш зле или нещо те притесни отиди на лекар.Не всяко яйце пък и било сурово носи салмонела.Успокой се,но за напред бъди внимателна. Wink

# 14
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Миличка, не позволявай да те гони параноята.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт