ТЕЛК и РЕЛК или какво да правя?

  • 1 846
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 327
Някой може ли да ми каже каква е разликата между тези неща?
Ние сме с ТЕКЛ със срок до 2008-ма година, но операцията ни мина и ако всичко е успешно в някакъв момент детето би трябвало да не се води с увреждания. На епикризата от болницата ми пише че може да пслужи за издаване на РЕЛК.
Аз се чудя има ли смисъл от това? (особено предвид че не го знам какво е)
От друга страна пък някак ми се вижда неправилно да продължа да получавам помощите за инвалиди...

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
РЕЛК е старото име на ТЕЛК за децата...
Ако не променят нормативите, след 2008 г просто няма да ти отпуснат повече проценти и помощи.

# 2
  • Мнения: 2 327
Аз за преди 2008-ма питам.
Иначе след това знам че не може да се поднови. Или поне се надявам да няма основание.

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
До 2008 може да ги получаваш без угризения...
Ето, сега следоперативен период, детенце мрънка, ти не си на работа...
Не са ти излишни тези пари...
После може да затрябва логопед.
И дано всичко да е наред...

# 4
  • Мнения: 3 504
Здравейте и от мен,

от март месец и моето дете е с ТЕЛК, така е едно и също, но са променени названията.

Мисля, че добре ви съветват, да си получавате до 2008 пари, които няма да са ви излишни, все ще купите нещо.

А щом сте здрави и няма нужда от подновяване - Това е най-хубавото.

И аз си мечтая за този момент.

Възползвайте се на правото, което имате сега, ако има клауза за прекратяване предварително и вие желаете , го направете.

Чао и лек следобед и вечер  от мен.

Поздрави, Даниела

# 5
  • Мнения: 2 531
Аз пък ще използвам темата да попитам за подновяване на телк-а какво е небоходимо, че нашия е за 1г? Трябва ли да подавам документи или автоматично ще ми изпратят дата за ново явяване???

# 6
  • Мнения: 190
Аз пък ще използвам темата да попитам за подновяване на телк-а какво е небоходимо, че нашия е за 1г? Трябва ли да подавам документи или автоматично ще ми изпратят дата за ново явяване???
За преосвидетелстване трябва да отидеш поне три-четири месеца преди изтичане срока на телк-а и да пуснеш молба за преосвидетелстване, след това ще получиш писмо, кога да отидеш и какво да носиш. Само нещо важно, което да гледаш когато ти дадат новото решение - датата на новото решение трябва да съвпада с крайната дата на старото, защото идиотките от социални грижи се заяждат, ако не съвпадат и не ти изплащат нищо за разликата в телк-овете, поне при нас беше така.

# 7
  • Мнения: 190
Някой може ли да ми каже каква е разликата между тези неща?
Ние сме с ТЕКЛ със срок до 2008-ма година, но операцията ни мина и ако всичко е успешно в някакъв момент детето би трябвало да не се води с увреждания. На епикризата от болницата ми пише че може да пслужи за издаване на РЕЛК.
По принцип самата операция сама по себе си /в зависимост от това каква е/ показател за инвалидизация на детето. Щом сега сте с РЕЛК - ползвай го - нищо на тази държава не трябва да се оставя, достатъчно пари и даваме за осигуровки и не получаваме нищо за това, ако след това при новото явяване пред комисията сте добре и не ви продължат РЕЛК-а здраве да е, но дотогава взимай всичко, което ти се полага.

Общи условия

Активация на акаунт