Една или Две години майчински?Съвет...

  • 8 100
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 280
Знаете ли при какви условия се плащат майчински 2 години.
Чувам че трябва да си на граждански договор?
Как да постъпя?
Аз се самоосигурявам а съпруга ми е на договор във фирмата си?
Дали да не прехвърля майчинските на него?
Дайте съвет или адрес по темата където да попрочета нещо.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ако си осигурена (независимо как) поне 6м преди излизане в майчинство (болничен по майчинство), имаш право на 2г платено майчинство.
Неосигурените - 1г платено майчинство.
Мисля поне, че така е по закон.

# 2
  • Мнения: 8 917
Ако си осигурена (независимо как) поне 6м преди излизане в майчинство (болничен по майчинство), имаш право на 2г платено майчинство.
Неосигурените - 1г платено майчинство.
Мисля поне, че така е по закон.
Така е Peace

# 3
  • Мнения: 280
Ако си осигурена (независимо как) поне 6м преди излизане в майчинство (болничен по майчинство), имаш право на 2г платено майчинство.
Неосигурените - 1г платено майчинство.
Мисля поне, че така е по закон.
Така е Peace

Урааа благодаря би МНО-ГО Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 725
Така е като са ти писали мамите по-горе, само провери като самоосигуряваща се дали се осигуряваш за Общо заболяване и майчинство, и ако не се осигуряваш, то започни веднага осигуряване за този риск.

# 5
  • Мнения: 565
Живо се интересувам и аз от този въпрос! Но моите сведения са, че имаш право на 2 г. платено майчинство само, ако си на постоянен трудов договор. Иначе - една година от социалните. Дано се включи някоя мама с по-солидни знания по въпроса newsm78

# 6
  • Мнения: 2 479
Живо се интересувам и аз от този въпрос! Но моите сведения са, че имаш право на 2 г. платено майчинство само, ако си на постоянен трудов договор. Иначе - една година от социалните. Дано се включи някоя мама с по-солидни знания по въпроса newsm78
Да,така е,за съжаление.Моят съвет е да си намериш къде да ти направят фиктивен постоянен договор и да си взимаш майчинството оттам - аз постъпих така Embarassed.Или в твоят случай съпруга ти да го взима,ако той е на постоянен...но наистина по-добре някоя майка счетоводителка да каже.

# 7
  • Мнения: 1 440
Защо 6мес. преди болничния?Нали уж направиха изискване за 6 мес. стаж изобщо и би трябвало стажът във фирмата да не трябва да е чак толкова дълъг?Ако някой е по-наясно нека обясни,pls newsm78

# 8
  • Мнения: 6 155
2 год. майчинство - ако си на трудов договор!

# 9
  • Мнения: 6 155
Защо 6мес. преди болничния?Нали уж направиха изискване за 6 мес. стаж изобщо и би трябвало стажът във фирмата да не трябва да е чак толкова дълъг?Ако някой е по-наясно нека обясни,pls newsm78

Трябва да има 6мес.  трудов или осигурителен стаж изобщо, а не преди болничния.

# 10
  • Мнения: 1 440
И аз така мисля...Аз имам повече от 6 мес. трудов=осигурителен стаж и сега се водя на работа, но до първия болничен ще имам 3,5 мес. във фирмата и се надявам да взема 2 г.

# 11
  • Мнения: 6 155
И аз така мисля...Аз имам повече от 6 мес. трудов=осигурителен стаж и сега се водя на работа, но до първия болничен ще имам 3,5 мес. във фирмата и се надявам да взема 2 г.

Ще вземеш  Peace Това изискване стажът да е 6м. преди болничния го отмениха. Важното е да си на трудов договор и да имаш стажа.  Grinning

# 12
  • Мнения: 2 494
Ако си на трудов договор - 2 години, иначе 1.

# 13
  • Мнения: 565
Оф, аз пак да се намеся - какъв трудов договор - има няколко вида. Трябва ли за две години трудовия договор да е постоянен? #Crazy

# 14
  • Мнения: 2 494
 newsm78 незнам, ама ще питам утре и ще ти кажа!

Общи условия

Активация на акаунт