Бъдещи мами с термин декември - VI

  • 9 283
  • 176
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 704
Ето ви новата темичка  Grinning

doroty02 - Момче, 7 Декември, Св.София
mileniko - Момиче ?, Декември
radostina - Момиче, 2 Декември
Добринка - 3 Декември
Катие - 3 Декември
Слончето Нели - 3 Декември
Viliandar - Момиче,, 3 Декември, Майчин дом
Амира - Момиче, 4 Декември
Надя Желева - 2 декември
MILENA1- Момче, 5 декември
makrust - Момче, 5 декември
pinka - 6 декември, Св. Анна
Majmunka - 8 Декември, Момче, Шейново
beaby - 9 Декември
6o6i - с предчувствие за момче, 10 Декември
Stani - Момче, 1 Декември, Шейново  
Аника - 11 Декември
Steff - Момиче, 13-14 Декември
ralitza03 - Момче, 14 Декември, Майчин дом
Yanche - Момиче, 14 Декември, Втора градска
Mags - Момиче, 15 Декември, Св. София
maia-k - 15 Декември, Момче, Втора градска
Жаде - 17 Декември
vanilia - Момче, 18 Декември
Таня - 20 Декември
Jenny - 21 Декември, Св. София
Ивета - 22 декември
Азалия - 22 Декември
Нади-Н - 16 Декември, Момче, Майчин дом - Варна
Mischievous - Момче, 24 Декември
DESI-25 декември, Момиче, Майчин дом
Silviya - Момче, 27 Декември, Св.Анна
Мирка на Future pere - Момиче, 28 Декември, Шейново
rai4ka - Момче, 28 декември
Mushu - 30 Декември
Victoria_R - Момче, 30 Декември, Св.София
mkp - Момиче, 31 Декември, Св.София
dezyg - Момиче, 31 декември, Шейново

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Честито нова тема!
Пожелавам ви късмет и всичко да мине както трябва.

# 2
  • Мнения: 1 704
Цитат на: doroty02
Цитат на: Mags
Аз си взех обменната карта още на 1-ви ноември.. за направлението ми казаха, че е още рано.. може би сега в петък ще ми го дадат  Confused
На мен днес ми дадоха направлението за хоспитализация и отново отказаха да ми пишат секцио Cry Направо нямам идея към кого да се обърна за съвет и съдействие.
 
Mags , на теб кой ти назначи секциото? Според моята докторка в момента от нея нищо не зависело, защото като се постъпело няколко дни преди раждането в Патологична бременност- там решавали как ще стане раждането Imp Направо не мога място да си намеря през последните дни от тревога...


Ма кви са тия глупости  Shocked какво постъпване в патологията?! какви няколко дни?! назначава се секцио, постъпваш си нормално за раждане и ти правят операцията.. ако случайно се налага се постъпва 1 ден по-рано предполагам, но то не е за да се решава тепърва дали ще се прави  Close  удари я тая с нещо тежко по главата  Imp

Слушай сега - в Св.София имат специален кабинет, където можеш да отидеш с всичките си документи и съответно да получиш второ КОМПЕТЕНТНО мнение, в случай че се съмняваш в твойта докторка.. Незнам точно кой е.. някъде на 1-вия етаж .. можеш да попиташ на регистратурата или в жк-я..
Мойто секцио ще ми го назначи докторката, която ме следи там и която съответно ще си избера да ме оперира, но това няма значение.. можеш да отидеш и на платен преглед при някой друг лекар там (пак питай в жк, ако искаш) и той също може да назначи секцио.. особено след като ще раждаш в тая болница.. въобще не се занимавай повече с тая патка.. как ще ти издаде направление без да впише вътре как ще раждаш  Imp  оф че се ядосах значи.. аман от тъпотии и некадърници в тая скапана държава..

Ако искаш ще ти дам координатите и на мойта докторка..  направо да се свържеш с нея, да отидеш на преглед и т.н. .., но иначе за второ мнение в Св.София съм СИГУРНА, че има кабинет.. просто не се сещам кой номер беше.. казаха го на училището там..

# 3
  • София
  • Мнения: 438
Преди минута си записах час за д-р Колева, но чак за 23-ти ако устискам дотогава. Направо нямам думи за Шишенкова. Няма защо да ви казвам, че точно в 34г.с. за първи път слушаха тоновете на бебето Embarassed  , а в обменната карта са вписали поне 4 измервания. Ужас! Но сама съм си виновна, като всеки път решавам без да съм проучила добре нещата...

# 4
  • Мнения: 1 704
Цитат на: doroty02
Преди минута си записах час за д-р Колева, но чак за 23-ти ако устискам дотогава. Направо нямам думи за Шишенкова. Няма защо да ви казвам, че точно в 34г.с. за първи път слушаха тоновете на бебето Embarassed  , а в обменната карта са вписали поне 4 измервания. Ужас! Но сама съм си виновна, като всеки път решавам без да съм проучила добре нещата...


Защо толкова късно??
Отиди още утре и провери за този кабинет.. нали си имаш всички изследвания в теб?! Поне ще си по-спокойна, като ги е погледнал някой свестен доктор..

# 5
  • Мнения: 419
Цитат на: doroty02
Според моята докторка в момента от нея нищо не зависело, защото като се постъпело няколко дни преди раждането в Патологична бременност- там решавали как ще стане раждането Imp Направо не мога място да си намеря през последните дни от тревога...


Какви са тези глупости? Така се правеше преди доста години. Когато раждах първия път, преди 11г, знаеха, че не мога да родя нормално и въпреки всичко ме държаха в патология 14 дни, докато не ми остаря водата и чак тогава ме оперираха      " Защото професора на болницата каза, че може да реши да се роди нормално" -Пълни глупости Imp Аз бях с плацента превия

# 6
  • Мнения: 419
Mags, номера с по-едрото бебе и по-ранното секцио не минава. На мен ми отказаха по-ранно секцио, нищо че детето е големичко. Казаха ми, че трябва да си се износи и развие, колкото е необходимо, независимо от килограмите Cry .............А така се надявах да ми свършат мъките по-рано
Както казва една приятелка " Ти си любопитна сврака и нямаш търпение да видиш бебето"  Laughing  Laughing  Laughing

# 7
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Stani
Mags, номера с по-едрото бебе и по-ранното секцио не минава. На мен ми отказаха по-ранно секцио, нищо че детето е големичко. Казаха ми, че трябва да си се износи и развие, колкото е необходимо, независимо от килограмите Cry


Ми думите на мойта бяха.. ще чакам ехографа да ми покаже завършена 38 г.с. , а при мен винаги показва 1 седмица назад.. т.е. със сигурност ще съм вече завършена 39 докато и покаже 38.. така че, май ще родя почти на термина.. надявам се дотогава бебка да е наддала необходимото, но тя колкото пъти ме гледа и все повтаря `абе то е ясно, че голямо бебе няма да родиш`.. дано поне да стане към 3 кг. дотогава  Sad

А ти къде ще раждаш??

# 8
  • Мнения: 419
Цитат на: Mags

Ми думите на мойта бяха.. ще чакам ехографа да ми покаже завършена 38 г.с. , а при мен винаги показва 1 седмица назад.. т.е. със сигурност ще съм вече завършена 39 докато и покаже 38.. така че, май ще родя почти на термина.. надявам се дотогава бебка да е наддала необходимото, но тя колкото пъти ме гледа и все повтаря `абе то е ясно, че голямо бебе няма да родиш`.. дано поне да стане към 3 кг. дотогава  Sad

А ти къде ще раждаш??

Ще стане, не се притеснявай.! Последните седмици най-много наддават. Добре че ще раждам секцио, че тези с предвиждания за 4кг  не знам как щях да се справя.
 Ще раждам в Шейново на 01/12

# 9
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Stani
Ще стане, не се притеснявай.! Последните седмици най-много наддават. Добре че ще раждам секцио, че тези с предвиждания за 4кг  не знам как щях да се справя.
 Ще раждам в Шейново на 01/12


И ти ще си от първите в клуба на настоящите декемврийки..  Wink  ша стискаме палци  Laughing

# 10
  • Мнения: 419
Ще има да разказвам преживелици.Само се моля всичко да бъде наред.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 493
здрасти в новата темичка. Току-що се връщам от "бебешки пазар"... окапаха ми краката, но купихме доста неща. Искам само да споделя, че неразбрах защо всички толкова превъзнасят ШТЪРКЕЛ. Аз лично съм разочарована от този магазин. Първо чаках доста време да ми обърнат внимание, второ цените не са ОК, 3-то продавачката се държа изключително нелюбезно с мен (беше супер кисела) и не можа да ми отговори на половината въпроси.
Та това е ... исках да ви се оплача   Sunglasses  Laughing  Grinning

# 12
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Yanche
здрасти в новата темичка. Току-що се връщам от "бебешки пазар"... окапаха ми краката, но купихме доста неща. Искам само да споделя, че неразбрах защо всички толкова превъзнасят ШТЪРКЕЛ. Аз лично съм разочарована от този магазин. Първо чаках доста време да ми обърнат внимание, второ цените не са ОК, 3-то продавачката се държа изключително нелюбезно с мен (беше супер кисела) и не можа да ми отговори на половината въпроси.
Та това е ... исках да ви се оплача   Sunglasses  Laughing  Grinning


Абсолютно споделям мнението ти за Щъркел.. два пъти съм влизала с намерението на купя разни неща, но поради гореизброените причини - си излязох без да купя нищо...

а иначе аз вече си накупих всичко за бебка, с изключение на някои дреболийки, които може и по-нататък предполагам.. и да ви кажа съм малко по-спокойна така.. иначе все сънувах, че раждам преждевременно и не съм готова  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 3 569
Цитат на: Yanche
здрасти в новата темичка. Току-що се връщам от "бебешки пазар"... окапаха ми краката, но купихме доста неща. Искам само да споделя, че неразбрах защо всички толкова превъзнасят ШТЪРКЕЛ. Аз лично съм разочарована от този магазин. Първо чаках доста време да ми обърнат внимание, второ цените не са ОК, 3-то продавачката се държа изключително нелюбезно с мен (беше супер кисела) и не можа да ми отговори на половината въпроси.
Та това е ... исках да ви се оплача   Sunglasses  Laughing  Grinning

Съгласен съм и аз !

# 14
  • Мнения: 772
И аз да се включа в новата тема Laughing , здравейте!

Ами то за Штъркел май само се говори как все добри неща се говорят, а иначе (почти) никой не ги говори - допреди няколко дни една тема специално по въпроса стоеше на първа страница доста време и там повечето мнения бяха като това на Янче, а останалите просто посочваха други магазини. Но пък само там (май????) има токова колички Маг Ингланд, аз се заглждам по един модел, но засега само 1 камизолка за 1.20лв. съм купила оттам.

За секциото и размерите на бебето - ние днес бяхме на май последния ехограф преди раждането, бебо се оказа 3 340, колкото и да е условно това, но пък лекарят, при който и ще раждам, каза, как бебето не било особено голямо? а трите седмици още? Според него - може би още 200 гр, т.е. поне при мен може да излезе, че бебо расте най-усилено в средата/края на осмия месец, а не в деветия. Та засега нямало индикации за секцио, аз и не настоявам твърде, освен това този лекар каза, че води задължително раждания с епидурална упойка (аз всъщност искам такава, но определението "задължително" не го бях чувала още), ама ще видим как ще завърши всичко...

Общи условия

Активация на акаунт