а как е било някога?

  • 2 799
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 300
Много ми е интересно, едно време като е нямало видеозони, как са разбирали миседите и кухите яйца - нали при тях няма външни симптоми? И какво се е случвало с жените, на които хем коремът не им растял, хем не са помятали? Ама сериозно! newsm78

# 1
  • Мнения: 300
имам предвид случаите, когато наистина няма външни симптоми

# 2
  • София
  • Мнения: 290
Трябва да има някакъв механизъм организма да се справя сам в тези ситуации. newsm78
Но пък и смъртността е била висока някога...

# 3
  • Мнения: 8 917
Трябва да има някакъв механизъм организма да се справя сам в тези ситуации. newsm78
Но пък и смъртността е била висока някога...
Така е Peace

# 4
  • Мнения: 46 434
Симптомите все някога излизат, но в повечето случаи твърде късно, затова и смъртността е била много висока  Confused

Майка ми, когато забременя след мен нямаше все още видозони (поне в родния ми град, той е малък). Оказа се извънматочна в последствие, но прегледали я, казали, че нищо й няма да си лежи вкъщи, след 3 дни беше на косъм, едва я спасиха.
Ако това се беше случило сега, щеше да е много по-лесно, да установят проблема в самото начало и нямаше да е разпрана вертикално от горе до долу по спешност, нямаше да й извадят яйчника, а най-ветроятно след това щях да имам брат или сестра ...

# 5
  • Мнения: 3 447
Ами как - майка ми е със секцио по спешност, защото и двете сме си били почти заминали.Няма как да се види тесен таз, едро бебе, увито в пъпна връв... Слава богу, разминали сме се без сериозни последствия, само дето майка ми е разпрана през целия корем и белегът й няма нищо общо с моя Confused

# 6
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ами на моя съученичка майка й умря при раждането на сестра й и съученичката ми я отгледа като майка. Нещо се объркало и като не е можело да се види докато е жива - при аутопсията. А майка ми е разпрана вертикално от пъпа до слабините защото са й махали апандисит а се оказало киста.

# 7
  • Мнения: 712
Дори не искам да си мисля какви кървави истории е имало. Майка ми все ми казваше: "Стига си мучала и си се превземала! Едно време са раждали на полето и са прерязвали пъпната връв със сърпа и пак са оцелявали". Само дето ми идва наум след тия приказки каква е била цифрата на детската смъртност!
Отделно при кръвопреливане ("кръвопускане") каква фира е имало, защото не са знаели нищо за кръвните групи и резус-фактора. Абе, цивилизацията е друго нещо!

# 8
  • София
  • Мнения: 6 743
Да, за жалост смъртността е била доста голяма.
Като се замисля са имали по повече деца, но е имало и смътрни случаи.
Баща ми например е имал братче, което е починало при раждането.За това на татко му пробили ухото (някакво суеверие) и ако щете вярвайте, но и до днес личи къде е била дупчицата  ooooh!

# 9
  • Мнения: 773
Ами как? С голяма смъртност ето как.
Свекърва ми два месеца е носела мъртъв зародиш. Не разбрала, че е бременна, а и докторите също. Имала температура, болна била уж. Измислили й болест и айде антибиотици. Живеела по това време в някакво малко градче и като си дошла в София доктора в чудо се видял. Чак е почнало да загнива.

# 10
  • Мнения: 712
Боже, опази! Това направо ме втриса!
Те затова хората са правели и много опити! Едно, че нямало презервативи, второ - работна ръка, и не на последно място - много загуби.

# 11
  • Мнения: 300
alessia, ами докторът в София как е разбрал?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ух, и аз съм със спешно секцио, докторът е спукал водите на майка ми и пъпната връв се е овъртяла около вратът ми, за малко да не се родя жива, след това и майка ми е била на косъм.Видяла ме е за 1 път чак когато съм била на 21 дни  Tired

# 13
  • Мнения: 2 040
Много пъти съм си задавала и аз тия въпроси и се радвам, че живея в едно по- напреднало с технологиите време  Grinning
Смъртността е била ужасно висока, знам много и различни истории, разказвани ми от баба за тия неща, но са толкова тъжни, че не ми се разваля настроението с тях ...

# 14
  • Мнения: 46 434
alessia, ами докторът в София как е разбрал?

Нали се прави аутопсия след това.

Общи условия

Активация на акаунт