Отказва да яде-има ли връзка със зъбникненето?

  • 886
  • 12
  •   1
Отговори
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
От два дни дъщеря ми отказва да яде пюретата и кашите, т.е. храните с лъжикча. Но когато и предложа гърдат-суче.
Въпросът ми е - дали има връзка с никненето на зъби или просто е инат?
Захранена е на 4 месеца и досега не е имало такъв проблем.

# 1
  • Мнения: 2 587
И аз искам да знам  Praynig
Проблема ми е същият и от три дни е само на АМ.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 717
Може да е всичко, някакво временно неразположение.
Дияна пък напротив, като й растяха зъбите всячески се опитваше да завре каквото и попадне в устата... да си чеше венците.

# 3
  • Мнения: 694
Много е относително. Моята дъщеря определено отказваше да яда когато и растяха първите зъби. Но паралелно с това ставаше и много неспокойна, понякога и получаваше разтройство и вдигаше температура.

А може да е и това, че и е по ласно да се нахрани сучейки, отколкото да яде с лъжичка.

# 4
  • Мнения: 723
Много е вероятно да е така, но следи и други симптоми - лигавене, хапане докато се кърми, нервност...Иначе всички деца имат някакви периоди на отричане - я на някой вид храна, я на лъжичка...
Стискам палци скоро да прояде Peace

# 5
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ами тя се лигави  от месец, когато суче понякога пуска и започва да си гризе юмручето. Затова реших, че е заради зъбите.

# 6
  • Мнения: 1 021
Възможно е да отказва да яде даден вид храна, временно разбира се. Ние също сме имали такива периоди. Дори и сега когато е болен например не иска да яде "обща" храна, каквато от много отдавна яде, а иска бебешки пюрета и каши.

# 7
  • Мнения: 8 505
Може да е от зъби и от какво ли още не.Не я насилвай с храненето,ще отмине.

# 8
  • Мнения: 177
Да има връзка и мойта отказваше да се храни за няколко дни.Давах и само това,което обича,ядеше пюрета и кашички,мляко,а храната от кухнята отказваше.След известно време пак и се възвръщаше апетита.

# 9
  • Мнения: 1 517
Много е възможно. Захранох дъщеря си раничко и после с детската кухня  - никакъв проблем!!! Но н8-9 мес.малееееее...направо спря да яде. В чудо се видяхме. Точно тогава и никнеха зъби. Няколко месеца беше кошмар, доста отслабна. После се пооправи, но и сега (3 годишна) си е злоядичка. Все се мръщи - и на вида на храната и на количеството. Не е идеално лошо, но се нервя понякога.
Така, че, може и от зъбите да е.
Дано да го преодолее!  bouquet

# 10
Преди 1 месец и моя син отказваше да яде- тогава ни мъчиха 2 зъба.Преди това с другите 8 зъба не е отказвал храна.Когато му избиха зъбчетата му се върна апетита.При вас може да се дължи на зъбки или просто му е омръзнало да яде определено нещо.

# 11
  • Мнения: 3 042
Възможно е да са зъбки.
И моят син покрай зъбоникненето на почти всички зъби отказваше да се храни. Даже се е случвало да яде само по 2 пъти на ден около прорязването на кътниците, от който вдига и Т.
В такива случай му давам това което най-много харесва да яде и не го насилвам с обичайното за него меню.След прорязването на даденото зъбче нещата постепенно се нормализираха и апетитът му си се връщаше .

Пожелавам бързо отмине този период! Peace

# 12
  • Мнения: 1 559
    Възможно е да се дължи на зъбоникнене. Много деца категорично отказват твърда храна, ако имат някакво неразположение (зъбоникнене, болест). Моят дребчо беше само на кърма като беше болен от варицела - десетина дни ми отказваше твърдата храна,а иначе си е лакомничък. Предлагай, но не настоявай. Явно има някаква причина, поради която бебка си иска само кърма. Следи за други признаци на зъбоникнене - тъпчене на всичко в устата, неспокойство, прекомерно лигавене.

Общи условия

Активация на акаунт