Пролетта дойде, а януарче се смее и надига глава! - Тема 2

  • 56 733
  • 734
  •   1
Отговори
# 135
  • NE
  • Мнения: 10 999
Аз винаги съм къпала в деня на ваксината. Нищо не им е ставало и на двамата.

# 136
  • Мнения: 1 343
Ние днес трябваше да сме на ваксина,но отложи докторката до понеделник за да мине повече време от лежането в болница. Температура 37.3 - 37.5 мен най-много ме плаши. обикновено при баткото значеше пневмония.

# 137
  • Мнения: 81
Candy Mama, не се притеснявай, нищо фатално не си направила. Аз също моите деца съм си ги къпала след ваксина, само мисля, че не е хубаво да го къпеш ако ти е вдигнало температура, защото от топлата вода може още по- висока да стане.

# 138
  • Мнения: 5 920
Здравейте!
И ние днес минахме на ваксина, след което ни дадоха направление за ортопед и познайте...честити ортопедични гащи  ooooh! Ужас, в тая жега дето се задава само това ни липсваше... Било най-леката възможна степен на дисплазия на ТЗ става, но 2 месеца ще си ги поноси душичката. На ехограф са добре и двете стави, но при разгъване и прилепяне към тялото дясната не се разгъвала напълно. Уж видя, че точно преди това ѝ бяха били ваксина в същото краче, но отрече да има връзка - много стегнат бил мускула и трябват упражнения. Имам спомен, че и някоя друга мама от тази тема имаха изписани такива гащички, какво се случи, бихте ли споделили? Аз уж щях да търся второ мнение, но реших направо да ги купувам и даже сега съм ѝ ги сложила, то май не може да се обръща детето настрани с тях  newsm78
Иначе сме добре, пу-пу, 400г и 4 см е напред за месец.
Полист, бързо да оздравява девойката и повече да не я намират подобни вируси  bouquet

# 139
  • Мнения: 12
Здравейте, мили мамчета!! Отдавна не съм се включвала, при нас положението с кърменето не се е променило много,през деня суче с триста Зора, но нощем се събужда два пъти и всичко е нормално суче без люлеене, без тичане из стаята,без песнички...Тогава става чудо, за което съм благодарна, защото през деня е много трудно...Свързах се с консултант направи ми схема, по която да се водя, но тя включва 10-12 кърмения при нас е много трудно, за това когато един час се опитвам да го сложа на гърда, а той вече реве силно миличкия от глад, върти се и не иска да погледне към мен давам изцедена кърма или АМ и след това изцеждам. Понякога се получава и суче по 20-30 мин. И през деня, но е много трудно...Знам, че не трябва да давам АМ, но предпочитам детенцето ми да е щастливо и спокойно...И за сега сме на смесено хранене. Опитвам се да стимулирам кърмата с помпата, но е много трудно трябва време и помощ.. Положението при нас е такова, имам въпрос към вас кога ще започнете да мажете бебчета с мляко за тяло, вместо олио? Хубав и усмихнат ден! Hug

# 140
  • Мнения: 5 920
Олиото използвах само в студените месеци и то, защото го имаше в комплекта на Мустела, който купихме. Иначе млякото върши чудесна работа  при нормална и безпроблемна кожа  Peace

# 141
  • София
  • Мнения: 429
Tobby1011  И ние сме с комплект на Мустела. Сега олиото го ползвам за главичката от време на време, за тяло млякото ползваме. Не се притеснявай, че даваш АМ. С голямото ми дете кърмата ми спря на 2-рият месец. Израстна с АМ, живо и здраво си е и с нищо не е по-различно от другите. Страшно много плаках когато ми спря тогава и толкова нерви си докарах. Важно е бебето да е сито и щастливо. Simple Smile

При нас кризата премина. Вече е добре и започна да се храни, пак е трудно, но все пак яде нещо. Кърмата ми се е увеличила, днес като сучеше и се давеше. По едно време се дръпна и буквално струята я опръска. АМ отказва да пие, няма да се мъча да давам.

# 142
  • Мнения: 1 268
Тоби и аз мажа с мляко от 2 месеца. Избрах българското на Тео. Мирише си ба бебе. И сапунчетата са ми негови. Кремчето и шампоанчето са ми на Бочко- много съм доволна. В Южния парк едни промотърки раздаваха и антиперспиранти на Бочко за бебета.

# 143
  • Мнения: X
Как антипрерспиранти за бебета?
Днес бяхме на ехограф за луксация- няма нищо, всичко е супер. Рали, съчувствам ти. Бебка обаче подсмърча и кашля, та ме притеснява.

# 144
  • Мнения: 12
Polist, благодаря ти за успокоението и подкрепата! И аз се старая да ми се увеличи кърмата, дано се получи като при вас:) А за кремчето ще пробвам на Бочко или Мустела и ще оставим на страни олиото Simple Smile

# 145
  • Мнения: 143
Благодаря мами! Успокоихте ме! За сега сме добре, не е вдигнал Т, но продължава да спи неспокойно, да се върти и ръкомаха.
Исках да попитам ще използвате ли нещо срещу  насекоми лятото? Въпросът ми е по скоро за комарите. Живеем до морето и през лятото е ужас. Чувала съм за лепенки, които се лепят на количката и отблъскват насекомите newsm78 А ако бебо бъде ухапан от комар с какво мога да го мажа?

Последна редакция: пт, 19 май 2017, 09:13 от Candy Mama

# 146
  • NE
  • Мнения: 10 999
Лятото е ужас с комарите, наистина. Аз големия не съм мазала. Не че не е бил нахапан от комари, но гледах да разхождам с комарник и да избягвам стоенето на едно място (не че ни оставяше да стоим и да искаме).
Бях взела от iherb някакъв био препарат, но ужасно миришеше.
Не искам да звуча като черна станция, но препоръката е да се ходи на първи ортопедичен преглед на 30-40 дни за да може при евентуална лека дисплазия да се корогира до 3 месец. Това може да се установи чрез ренгенова снимка или ехограф. Ехографа е за предпочитане, разбира се. Днес тъкмо бяхме на ортопед покрай големия. И ние бяхме с лека дисплазия на лявото краче, но беше започнала да се оправя.

# 147
  • Мнения: 1 268
Отчет на малката ми бамбинка 3м и 1/2 6500 и 61 см. Много рева на ваксината. Вече ни сърбят венците и хапе всичко, което докопа. Взех вече гризалка, ама е още тежка за ръчичките, за да я държи

# 148
  • Мнения: 12
Candy Mama, ние също от скоро живеем на морето и комарите са ни голям проблем, дори у дома ни намират, взехме машинка с таблетки и ще видим ще има ли ефект, а на количката сме с комарник. Има две големи пъпки на личицето, но не знам дали да ги третирам ...  Thinkingх

# 149
  • NE
  • Мнения: 10 999
Може да се маже с Фенистил гел. Аз винаги на отворен прозорец (с комарник) ползвам машинка с таблетки или течност. Дори тези с течност са силни и пише да се избягват с деца под 3 г.

Общи условия

Активация на акаунт