Какви според вас могат да са причините

  • 1 411
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 479
Какви според вас могат да са причините за два спонтанни аборта в разстояние на 5 месеца? За протокола - на 27 съм, все още неомъжена. Не пуша, пия колкото всички, но по време на бременностите не пиех изобщо. Гаджето ми пушеше по време на първата бременност и пред мен, а и тогава повече ходехме по купони, работата ми беше под голям стрес и като цяло по време на цялата бременност имаше леко кървене, но никой (лекар) не сметна това за опасно. В крайна сметка направих аборта в 6тата седмица.
Второто забременяване ме завари на нова, много по - спокойна работа, гаджето ми вече не запалваше цигара в мое присъствие и като цяло не ми се е налагало да правя нищо, което да изисква физически усилия... Намерих си и по - добра лекарка (уж), която като прокървих ме извика от Надежда до Борово (аз хванах тролея в най - големия студ, защото нямах пари за такси, а тя не ми каза - ела утре, а сега вземи еди какво си. Нямаше особен смисъл от ходенето там, тъй като тя само ме накара да се изпишам и да и  кажа дали има кръв! Нещо, което спойно можех да направя и вкъщи) и след 2 часа по тролеите като се прибрах прокървих наистина и вече нищо не можеше да бъде спасено... И така направих втори аборт в 3тата седмица...
Правих си разбира се после изследвания. Откриха ми гъбички и бактерии, за които пих и приемах съответните лекарства, но все ми се струва, че не това е причината...
Вие можете ли да ми помогнете?

# 1
  • Мнения: 2 120
Направи си изследвания на хормоните.
Може да е недостиг на прогестерон също. Обикновено той е причина за ранни спонтанни аборти.Отиди при специалист. За задържане се пият прогестеронови препарати. Но трябва лекар да потвърди, че се нуждаеш от тях.

# 2
  • Мнения: 456
Мила, съжалявам за това което ти се е случило и то не веднаж а два пъти. Дано да е последния!!!  Praynig

Не знам какъв съвет мога да ти дам освен да запазис спокойствие и да продалжавате бебеправенето. Най-вероятно няма нищо нередно при теб, чела сам че е доста често срещано явление така наречения 'ранен аборт', просто плода не успява да се задържи. Мисли позитивно - че нямаш проблеми с забраменяването, просто трябва да задържиш плодчето, а това ще стане, сигурна сам.  Wink

От думите ти само не разбрах как си разбрала че си бремена в 3та седмица? Тогава още дори нямаш закаснение...?

# 3
  • Мнения: 1 950
Eli4ko, много съжалявам за това, което ти се е случило.  Sad
Моят съвет е да намериш добър лекар, който да те насочи какво да направиш от тук нататък. Напълно подкрепям мнението на Дара, че само и единствено лекар и то след изследвания на хормоните може да ти изпише нужните медикаменти.
Причините за ранните аборти могат да са много. Ние само можем да предполагаме. Понякога дори лекарите не могат да дадат точен отговор.

Потърси своя лекар и ти пожелавам успех  bouquet

# 4
  • Мнения: 9 063
Трябва ти просто добър лекар.
Момичетата тук могат да ти препоръчат някой в София, ако искаш и прегледай този списък с кадърни софийски лекари.
Успех и не се отчайвай Simple Smile

# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Ако искаш можеш да си направиш и генетични и имунологични изследвания, които се правят обикновено след 3 спонтанни аборта.
След като си намериш свестен гинеколог го попитай за тези изследвания

# 6
  • Мнения: 1 029
Съжалявам, че си минала през това. Cry
Не всичко е до пазене.
Препоръчвам ти да намериш добър лекар, но специалист по репродуктивно здраве.
Той най-добре ще те насочи към правилните изследвания.
Много момичета се лутат години докато открият своят лекар, затова не чакай, а действай!
Препоръчвам ти да почетеш и в Зачатие.
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
и
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums
Успех и горе главата.
Много момичета минават по този труден път.
Не е лесно, но винаги има надежда!
Дано следващият път всичко да е наред! Hug
И да, подкрепям Ва, направи си имунологични и генетични изследвания, задължително.Включително и изследване на щитовидната жлеза.

Последна редакция: чт, 04 май 2006, 09:58 от danidan

# 7
  • Мнения: 7 640
може и да сте поизбързали с повторното забременяване след първия аборт.
Какво разбираш под втори аборт в трета седмица newsm78
Не се обвинявай, просто е имало да става.
Успех следващия път Peace

# 8
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Ех мила, колко съжалявам за цялата тази трагедия в която си живяла. Искрено ти пожелавам следващият път всичко да мине по най-прекрасният начин и резултатът да е едно прекрасно бебе! Момичетата са те посъветвали какво да направиш-послушай ги!   bouquet

# 9
  • Мнения: 9 063
може и да сте поизбързали с повторното забременяване след първия аборт.
Какво разбираш под втори аборт в трета седмица newsm78

Чудех се и аз как да го кажа Simple Smile
Трета седмица не е повод за имунологични изследвания...
Както казах вече, един добър лекар ти трябва.

# 10
  • Мнения: 479
Момичета, благодаря на всички за съчуствието и подкрепата. Ще прегледам списъкът с лекарите, защото вече сменям 4ма гинеколози и това е резултатът. Аз искам да ходя на лекар с направление, защото не ми е по джоба частният преглед, но се оказва, че ако не си плащаш, просто никой не го е грижа...
PоlarFox, може би не съм се изказала съвсем точно за седмицата, дори сега като ти прочетох въпроса и сама се замислих и си гледах календарчето, но е така. Аз усещах, че трябва да има нещо и малко преди закъснението си правих тест, който беше положителен. После ходих при лекарката, пред нея правих втори, който също беше положителен и докато разбера, че съм бременна и направих аборт....Точно 5-6 дена се радвах на новината  baby_neutral
Elph, една приятелка също с това ме успокои, че важното е, че поне мога да зачевам..
Дара, благодаря и на теб за съвета за Прогестерона..
Тъпото е, че никога не съм предполагала, че точно на мен ще се случи подобно нещо..Винаги съм се смятала за здрав човек, който като забременее и просто ще роди...А то какво се случи
Но както и да е! Благодаря на всички, ако има и други идеи и предположения, ще съм ви благодарна   bouquet

# 11
  • Мнения: 456
Eli4ko, желая ти много успех и ще стискам палци.   bouquet

# 12
  • Враца
  • Мнения: 5 185
може и да сте поизбързали с повторното забременяване след първия аборт.
Какво разбираш под втори аборт в трета седмица newsm78

Чудех се и аз как да го кажа Simple Smile
Трета седмица не е повод за имунологични изследвания...
Както казах вече, един добър лекар ти трябва.
От собствен опит не мога да се съглася с теб- моите неудачи са все около 4-5 седмица, но въпреки това реших да направя генетични изследвания и проблемите лъснаха.

# 13
  • Мнения: 515
Еличко моята история е почти същата като твоята няма особенна разлика само това че първия аборт ми беше 6-7 седмица а втория на по късен етап вече влизах в четвърти месец.Уверявам те че го преживях много трудно.Напрових си изследванията за които те съветват момичетата/послушай ги/ при мен всичко е наред това поне е успокоение до някаква степен и сега с мъжа ми започнахме на ново с опитите направете го и вие но първо изследванията дано всичко да е наред  Hug Hug Hug

# 14
  • Мнения: 686
Eli4ko, мисля че се познаваме! Пуснах ти e-mail! И аз на два пъти преживях това за съжаление! Прегръщам те силно!

Общи условия

Активация на акаунт