Атрактивни занимания по немски език за деца

  • 5 973
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 258
Моля,ако някой знае,да сподели!
Интересува ме нещо по-раздвижено и модерно обучение по немски език за деца.(някаква противоположност на метода на обучение в училище или в алианса).Нещо под формата на игра,на състезания,на работа с въображение.Шарена немкиня с лудо въображение в шарена стая.Нещо такова си представям.
Сигурна съм,че има немци в България,които биха могли да организират подобно нещо.


# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ммммм - познавайки голяма част от немските учители в София, аз пък никак не съм сигурна Laughing Има една немкиня, която донякъде отговаря на изискванията ти - в смисъл много креативна, изрязва разни неща и пред очите на децата прави страхотни работи - но е много възрастна вече и със сериозен проблем с алкохола Sad
Иначе обучението в частните училища е подобно - игри, занимания, куклен театър, basteln колкото ти душа иска, музика - но в никакъв случай не е свободно и разпиляно. Към състезанията имам  известни резерви като възпитателен и обучителен метод за малки деца и лично аз прилагам игри на състезателен принцип колкото е възможно по-рядко.

# 2
  • Мнения: 1 258
Да,знам за частните училища.Търся нещо като алтернатива на частно училище.
Чувала съм,че в Британика, английският език се учи много раздвижено и децата ходят с удоволствие.Но за немски език подобни занимания не знам.Затова питам.

# 3
  • Мнения: 1 258
Пак повдигам въпроса.
Моля за съдействие.

# 4
  • Мнения: 967
Аз си мисля, че има много да търсиш. То това весел и креативен немец няма. Е, тая немкиня с проблема с алкохола, може и да е била по-спонтанна, но като правило не познавам такива  Mr. Green. Те са си сдържани и доста дистанцирани, тя цялата им култура е такава, много не отговаря на нашите представи за въображение. Съответно нямат много такива разработени методи за обучение.
Дори за хубави книжки можеш да ровиш часове наред в пълна немска книжарница. Аз например съм наблягала на преведените от друг език на немски.

За малкото ти дете ти препоръчвам TELETUBBIES на немски, можеш да го купиш от Амазон, това са детски серийки за 2-3 годишни преведени от английски, дъщеря ми проговори така немски  - беше страшен фен.

А за голямото... Ако не е частно училище - лошо, дано намериш нещо. Тези в частните училища и детски градини с години (вече деситилетие) са събирали материали, за да са по-приемливи. Ако можеше детето да играе с немскоговорящи деца и му пускай немска детска телевизия, на някой кабели има SUPERRTL - така ще има добър напредък към наученото по конвенционален начин. Но не храни големи надежди за шарената немкиня с лудо въображение. Питай по частните училища, нямат ли курсове през ваканциите?

# 5
  • Мнения: 1 258
Знам,че искам много.
Хайде ще клекна и немкинята да е по-обрана откъм цвят. Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 11 655
Сега се сетих за Гьоте институт.Знам че провеждат изпит за сертификат при 10 навършени години на детето,но дали се занимават с толкова малки дечица... newsm78,надали,но може все пак да се провери.Успех!

# 7
  • Мнения: 1 258
Проверила съм.Не предлагат целогодишни занимания за деца.

# 8
  • Мнения: 967
преслушай ги тези

http://nov-standart.com/aboutus.php

Аз бях купила "Аuf in den Zirkus" като учебник вув френски вариант и бях много доволна като за първи стъпки.

Успех!

# 9
  • Мнения: 306
Trislon,
Учебникът на Нов стандарт за над 7 години е същият като в Алианса, така че не знам дали ще бъде по-раздвижено.

Иначе за обучението в частните училища съм съгласна с hedra от опита, който имах в ДГ (филиал на Ерих Кестнер, за който съм писала) - забавно и модерно обучение с много игри, песни, танци, занимания.
И плюсът за мен беше в учителките, които бяха весели, креативни, магнетични и българки!

Успех!

# 10
  • София
  • Мнения: 469
Trislon,
Учебникът на Нов стандарт за над 7 години е същият като в Алианса, така че не знам дали ще бъде по-раздвижено.

Иначе за обучението в частните училища съм съгласна с hedra от опита, който имах в ДГ (филиал на Ерих Кестнер, за който съм писала) - забавно и модерно обучение с много игри, песни, танци, занимания.
И плюсът за мен беше в учителките, които бяха весели, креативни, магнетични и българки!

Успех!

И аз съм на същото мнение. Дъщеря ми ходеше с голямо желание на немски в ДГ / филиал към Ерих Кестнер/, а учителките се раздаваха.


Радмила, къде се намира "Амазон"?

# 11
  • Мнения: 479
Радмила, къде се намира "Амазон"?

Най-вероятно тук http://www.amazon.com/

# 12
На теб за какво ниво ти трябва?

Бях си свалила за мен варианти на самоучители, като да си призная нивото ми е абсолютна 0. Дъщеря ми ме издебнала като не съм в стаята и беше започнала тя със самообучението.

Свалила съм си на "rosseta stone", но в момента беше отворено "Tell me more". Стана и любимо (дъщеря ми е на 5 годинки), освен картинните речници много неща се научават чрез игрите.

# 13
  • Мнения: 967

Да това е, а за немски продукти  http://www.amazon.de/


# 14
  • Мнения: 1 258
Иначе за обучението в частните училища съм съгласна с hedra от опита, който имах в ДГ (филиал на Ерих Кестнер, за който съм писала) - забавно и модерно обучение с много игри, песни, танци, занимания.
И плюсът за мен беше в учителките, които бяха весели, креативни, магнетични и българки!




Знам това много добре и затова е такова ходене по мъките да се намери алтернативата.

Общи условия

Активация на акаунт