Повръщане след кърмене?!?

  • 583
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Здравейте, мами!
Малката ми Ева е на 20 дена и засега я кърмя - надявам се успешно!Но почти след всяко ядене се оригва, повръща малко и почва да хълца. Тая схема се повтаря 2-3 пъти на ден, а аз я кърмя на поискване по 6-7 пъти на денонощие. Питам се - нормално ли е това?да не би и гладна да остава?Моля Ви да споделите опита си - аз съм още доста неопитна

# 1
  • София
  • Мнения: 311
О, след като се повтаря само 2-3 пъти си щастлива! При нас беше след всяко хранене, та даже и в промеждутъците. Не се притеснявай, нормално е. Ако наддава на тегло и пълни памперсите всичко е наред.

# 2
Дани_тод, ами, че това си е нормално! Simple Smile Държиш ли я поне 10 минутки гушната върху теб, с коремче върху рамото ти, за да се оригне? Повръщането идва от "вътрешния дозатор" - щом храницата е малко в повече и ... готово! А хълцането си отива така, както и е дошло! Аз кърмя вече 4 месеца и всичко това е нещо в реда на нещата, дори тази сутрин моят син от лакомия ми наповръща пижамата, леглото, че накрая и баща си. Сега похълцва, а аз отивам да го нахраня, че дойде време.
Успех на теб, Ева и процеса "кърмене"! newsm10

# 3
  • Мнения: 1 033
dany_tod, честито ти малка принцеска:)
Питам се - нормално ли е това?да не би и гладна да остава?
Според мен е нормално Simple Smile Моят малък мъж и досега си връща част от яденето, тъй като е голям лакомник. А даже и в момента хълца  Laughing Спокойно, всичко е в реда на нещата! Съмнявам се да е гладна, гладното бебе реве и търси, тъй че щеше да го разбереш.

# 4
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Колкото по-лакомо е детето, толкова по-вероятно е да стане (дозатора Wink ). Нормално е.
Аз една вечер се загледах в телевизора и човека сука 40 мин. Е, не че е имало мляко през цялото време (няма как), но каква локва на пода направи като го вдигнах....

# 5
  • Мнения: 922
Това всъщност не е повръщане, а част от уригването Wink
Повръщането е, когато излиза всичко (или поне голяма част) на фонтан
А за хълцането - и до ден днешен хълца почти след всяко ядене (по-лакома е, глътва повече въздух)
Не се притеснявай, давай в същия дух
УСПЕХ Grinning

# 6
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Daisy най-правилно, май ти е казала.
Има връщане и повръщане след хранене.
Връщането е само малко. Повръщане след прехранване е ОК, но ако е често и на фонтан или не намираш връзка с количеството кърма, звънни на педиатъра за съвет.

# 7
  • Мнения: 1 771
Здравейте, мами!
Малката ми Ева е на 20 дена и засега я кърмя - надявам се успешно!Но почти след всяко ядене се оригва, повръща малко и почва да хълца. Тая схема се повтаря 2-3 пъти на ден, а аз я кърмя на поискване по 6-7 пъти на денонощие. Питам се - нормално ли е това?да не би и гладна да остава?Моля Ви да споделите опита си - аз съм още доста неопитна

Това не е много по темата . . ., но струва ми се малко 6-7 кърмения на денонощие за родено.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 162
Здравейте, мами!
Малката ми Ева е на 20 дена и засега я кърмя - надявам се успешно!Но почти след всяко ядене се оригва, повръща малко и почва да хълца. Тая схема се повтаря 2-3 пъти на ден, а аз я кърмя на поискване по 6-7 пъти на денонощие. Питам се - нормално ли е това?да не би и гладна да остава?Моля Ви да споделите опита си - аз съм още доста неопитна

Това не е много по темата . . ., но струва ми се малко 6-7 кърмения на денонощие за родено.


И ние се хранихме по 7-8 пъти, много рядко по 9-10. Бебето обаче беше спокойно и не се будеше. Сега обаче започна да суче само по 5 минути и съответно увеличихме бройката на храненията. Иначе и при нас е абсолютно същото- оригване, повръщане, хълцане. Не мисля обаче, че остава гладна- иначе нямаше да наддаде за последните 11дена 550 грама.

# 9
  • Мнения: 790
Същото положение беше и при нас - връща, хълца, ужас. При нас беше от преяждане. Оправи се със захранването.

# 10
  • Мнения: 1 503
И ние сме така.Ядем и връщаме...даже след уригването,а хълцането... Cry,ами чакаме го да мине.Храних го на поискване до преди 5-6 дни .Хапвахме на всеки  1.30 час,но вече започнах да го мъча.Давах му на 2 часа,а сега даже на 2.30 часа.Вечерта  му давам щом поиска ,но да н е е на по-малък промеждутък от 2 часа.И да се похваля...прави нощни паузи от 3-4 часа. Mr. Green.Та така от около 14-15 хранения стигнахме до около 9-10,коеот за неговата възраст май е добре.Сега обаче яде по 10минути и пак връща.Дали е нормално?
Успех с кърменето Peace

# 11
  • Мнения: 3 760
О, след като се повтаря само 2-3 пъти си щастлива! При нас беше след всяко хранене, та даже и в промеждутъците. Не се притеснявай, нормално е. Ако наддава на тегло и пълни памперсите всичко е наред.
И при нас беше така. Връщаше храна дори точно преди следващото хранене (след 3-4 часа), но слава богу, почти го израстна.
Гледай поне 7 пъти да я кърмиш в денонощие. По принцип е добре да са поне 8-10, но ние до края на втория месец бяхме на 7. А си наддаваше по килограм.

Общи условия

Активация на акаунт