Започнаха проблемите

  • 758
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
От снощи имам болки в едната /дясната/ гърда. Отгоре се забелязват и зачервявания. Опитвам се да слагам бебето по често да суче от нея. Тя като започне да суче, жестоко ме боли. Изцеждах се ръчно, по малко за да давам лекарство на детето с кърма и може аз да съм направила някоя беля. Общо съм доста изморена и изтощена.

Как да се справя?
Какво да напрявя, за да олекне?
Какво се е случило?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Пела, пробвай с горещ (не нетърпимо) душ, компреси с топло преди и студено след кърмене. Масаж преди и по време на кърмене от основата към зърното. Прати някой да ти купи лецитин (канадски на Джеймисън или чешки на Wallmark) и докато траят проблемите, приемай 3,600-4,800 мг/ден, после още известно време намаляй дозата и пий профилактично. Лецитинът е хранителна добавка, която бори наситените мазнини и между всичките други екстри за здравето, помага срещу и предодвратява запушванията на млечните канали по време на кърмене.
Повече лежане и почивка Simple Smile
Кърми всеки път най-напред от засегнатата гърда, ако ти е възможна поза на 4 крака надвесена над бебето - също помага.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 901
Пела, внимавай много с изцеждането на ръка. Аз така се изцеждах от един момент нататък, по едно време получих болки в едната гърда, пък и ми трябваха доста изцеждания, за да се науча да го правя без опасности от травми. Иначе за мен, както казах, това беше начина да се изцедя супер бързо.

Дано ти мине скоро!

# 3
  • Мнения: 801
срам-несрам, на мен мъжо ми помогна,като ми засмука гърдата,с която имах проблем....освен топлите душове,масажите и изцежданията

# 4
  • Мнения: 73
Опитай с компреси/ пелена напоена с топла вода/ и така 10-15 минути.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 246
Хей, честито бебче!
А по въпроса ти - на мен лецитинът страшно много ми помагаше в такива моменти.

# 6
  • Мнения: 1 014
И аз няколко пъти съм имала такива проблеми. Бу ти е посочила най-важните неща. На мен също лецитина ми помага много. Друго, за което се сещам и също при мен помага е зелево листо в сутиена. Страшно облекчава. И най-вече бебчето да суче често. Последния път, когато имах такъв проблем, бебо беше моя спасител, макар че аз се чувствах леко гузна, че го оставям да суче първо от проблемната гърда, а тя никак не пускаше.

# 7
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
срам-несрам, на мен мъжо ми помогна,като ми засмука гърдата,с която имах проблем....освен топлите душове,масажите и изцежданията

Помага! Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 655
МОМИЧЕТА, БЛАГОДАРЯ ВИ за помоща!
Пробвах първо с горещ дух и компреси. Реших да прилагам всичко едно по едно.
За един ден отмина. После още един ден имах леки болки при засукване, но и те отминаха.
Сега вече всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт